به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

معرفی گمرک بندر انزلی

بندر انزلی از گذشته تاکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب های تجاری و سیاسی کشور شناخته می شود. این بندر با ۱۴ هزار و ۲۰۰ متر مربع از جمله مهم ترین بنادر در انجام نقل و انتقالات تجاری می باشد. در خصوص سابقه طولانی مدت بندر تجاری انزلی باید بگوییم که این بندر از حدود 300 سال پیش یعنی قرن سیزدهم هجری و در زمان حکومت صفویه، بسیار مورد توجه تجار خارجی و داخلی کشور قرار داشت، به طوری که با گسترش امور دولتی و سیاسی کشور و تشکیل گمرکات مختلف در کشور، اداره گمرک بندر انزلی به عنوان اولین مراکز گمرکی تاسیس شده در کشور شناخته می شود، از همین رو آشنایی با نحوه ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی یکی از مهم ترین اقداماتی که تاجرین و بازرگانان در ابتدای تجارت خود به آن می پردازند.

در واقع همانطور که می دانید کشور ما از لحاظ انجام معاملات تجاری بین المللی خصوصا واردات کالا، یکی از کشورهای فعال خاورمیانه می باشد، به طوری که از دیرباز تاکنون بنادر مختلف و مرزهای تجاری هوایی و زمینی گوناگونی به منظور انجام هرچه بهتر و قانونی تر مبادلات تجاری در کشور شکل گرفته و در نهایت گمرکات مختلفی در سراسر کشور ضمن ارائه خدمات گوناگون به تجار داخلی و خارجی در این راستا فعالیت دارند. گمرک بندر انزلی که قدمتی 300 ساله دارد از جمله مهم ترین گمرکات فعال در کشور می باشد که با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب توانسته حدود 10 درصد از کل ترخیصات کشور را از آن خود نماید و این یعنی گمرک بندر انزلی یکی از مهم ترین گمرکاتی است که اغلب تجار برای ترخیص کالاهای وارداتی خود آن را انتخاب می کنند.

گمرک بندر انزلی در شمال کشور و در حاشیه جنوبی دریای خزر واقع شده است و از نظر نزدیکی به بنادر مهم کشورهای روسیه، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این گمرک همچنین به عنوان دروازه تجارت های ایران و اروپا شناخته می شود، چرا که با توجه به آمارهای انجام شده اغلب کالاهای ترخیص شده از این گمرک کالاهای اروپایی است که در مبادلات ایران با روسیه، ترکمنستان و آذربایجان جا به جا شده اند.

بدین ترتیب ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی چه برای تجار داخلی و چه برای تجار خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به حجم کالاهای وارد شده به این بندر باید گفت که بندر انزلی جزء سومین گمرکات مهم کشور در این زمینه می باشد.

مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

در زمینه انجام امور بازرگانی تجارت های بین المللی همواره لازم است که برای انجام قانونی نقل و انتقالات کالاهای وارداتی یا صادراتی از گمرکات فعال کشور کمک بگیرید. بدین منظور دولت ها برای تامین نیاز تجار و ایجاد بستری مناسب برای رشد تجارت های بین المللی کشور تمهیدات مختلفی را در نظر گرفته اند که از جمله آن ها می توان به تاسیس گمرکات مختلف در بنادر، شهرهای مرزی و فرودگاه های بزرگ بین المللی اشاره داشت.

گمرک بندر انزلی نیز از جمله گمرکات مهمی است که اغلب تجار این گمرک و خدمات ویژه آن را در زمینه واردات و صادرات کالا، برای انجام امور بازرگانی تجارت خود و نقل و انتقالات کالاهایشان استفاده می کنند. موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب این بندر با بنادر مهم روسیه، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان موجب تداوم روابط تجاری ایران با این کشورها شده است. همچنین با توجه به تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، اغلب کشورهای اروپایی چندان تمایلی به تجارت با ما را نداشته یا طبق قوانین صورت گرفته اجازه انجام مبادلات تجاری با کشور ما را ندارند، دین ترتیب با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب بندر انزلی و تبادلات ما با کشورهای روسیه، آذربایجان و ترکمنستان باید گفت که اغلب کالاهای اروپایی در این مبادلات به کشور ما انتقال می یابند و در واقع به وسیله این بندر می توان با کشورهای اروپایی نیز مبادلات و معاملاتی داشت.

همچنین لازم به ذکر است که اغلب کشتی های باری که از کشورها روسیه خارج می شوند، در این بندر اسکله می گیرند و محموله های کوچک و بزرگ خود را در این منطقه تخلیه می کنند تا بدین سایر مرزهای کشور ما به کشورهای همسایه دیگر صادر نمایند، بدین ترتیب می توان گفت که از نظر بارگیری و تخلیه مبادلات مهم کشورهای مختلف نیز می توان از این بندر و گمرک آن استفاده نمود.

اکنون با توجه به آنچه گفته شد، چنین به نظر می رسد که ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی مزایای مختلفی را برای تجار و بازرگانان داخلی و خارجی دارد، به طوری که اغلب آن ها تمایل دارند کالاهای خود را از گمرک این بندر ترخیص نمایند. اکنون شاید بهتر باشد برای درک بیشتر و روشن تر این موضوع به چند مورد مهم از مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی اشاراتی داشته باشیم:

  • بندر انزلی در نزدیکی بنادر مهمی از کشورهای روسیه، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان قرار گرفته و از نظر نقل و انتقالات کالاهای مهم تجاری و محموله های بزرگ بر سر مسیر کشتی های باری کشورهای همسایه قرار دارد، بنابراین یک بندر بازرگانی و اقتصادی مهم در زمینه مبادلات بزرگ تجاری شناخته می شود و لذا ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی از این منظر بسیار حائز اهمیت است.
  • گمرک بندر انزلی با سابقه 300 ساله جزء اولین بنادر تجاری مهم در کشور می باشد. بنابراین تمامی مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی با توجه به سابقه طولانی این بندر در تجارت های بین المللی کوچک و بزرگ کشور، در بهترین شکل ممکن انجام می شوند.
  • با توجه به چگونگی ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی باید گفت که این گمرک از جمله گمرکات فله ای در کشور می باشد و مطابق با قوانین صادرات و واردات کشور، می توان انواع کالاها به جزء کالاهای ممنوعه را از این گمرک ترخیص نمود.
  • گمرک بندر انزلی در 35 کیلومتری فرودگاه بین المللی قرار گرفته و به 35 استان کشور دسترسی دارد. بنابراین ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی و نقل و انتقالات آن در سریع زمان ممکن انجام خواهد شد.
  • از جمله امتیازات ویژه ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی می توان به منابع ذخیره نفت و گاز دریای خزر اشاره کرد، در واقع نزدیکی بندر انزلی به دریای خزر موجب شده تا محموله های نفتی در سریع ترین زمان ممکن توسط این گمرک جا به جا شوند.
  • انبارهای بزرگ و مسقف با برخورداری از تکنولوژی ها و جدیدترین سیستم های پشتیبانی هوشمند، در نگهداری کالاها بسیار موثر واقع شده اند، به طوری که سیستم امنیتی هوشمند این انبارها ایمنی کالاهای شما را تامین می نمایند و لذا ترخیص کالا از  گمرک بندر انزلی از این نظر بسیار مورد توجه تجار می باشد.

ترخیص انواع کالا از گمرک بندر انزلی

ترخیص انواع کالا از گمرک بندر انزلی

با توجه به قوانین و مقررات صادرات و واردات کشور تجار نمی توانند از هر نوع کالا برای انجام مبادلات تجاری خود استفاده کنند، یعنی مجوز واردات کالا یا مجوزهای گمرکی به برخی از کالاها از منظر قانون جمهوری اسلامی ایران به برخی از کالاهای خارجی تعلق نمی گیرند، بدین منظور لازم است که پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات با این قوانین آشنا باشید.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به قوانین خاص گمرکی گمرکات مختلف کشور و همچنین موقعیت جغرافیایی متنوع آن ها، ترخیص کالا طبق یک قاعده خاص در گمرکات کشور انجام می شود، بدین صورت که برخی کالاها تنها از یک گمرک ترخیص می شوند. بنابراین لازم است که پیش از انتخاب گمرک مورد نظر خود در خصوص چنین قوانینی اطلاعات جامع و کافی داشته باشید.

در زمینه ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی نیز همچون سایر گمرکات کشور ما با چنین قوانینی مواجه هستیم، به طوری که مطابق با آیین نامه ها و بخش نامه های مختلف اقلام و کالاهایی نظیر محصولات نباتی، مواد معدنی و سیمان، محصولات صنایع غذایی، محصولات صنایع پلاستیک، صادرات آهن آلات چوب و تخته، محصولات شیمیایی و ماشین آلات صنعتی توسط گمرک بندر انزلی انجام شده و تنها این کالاها مجوز واردات و صادرات را از این گمرک دریافت می کنند؛ اما در تبصره ها و سایر قوانین خاص می توان واردات کالاهای دیگری را نیز از این گمرک مشاهده نمود که پیشنهاد می شود برای شناخت این موارد و قوانین حتما پیش از آغاز تجارت خود و انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی با کارشناسان متخصص مشورت هایی داشته باشید.

استخدام ترخیص کار حرفه ای در زمینه ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

استخدام ترخیص کار حرفه ای در زمینه ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی

در زمینه ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی نیز همچون سایر گمرکات کشور می توانید به شرکت های بازرگانی مراجعه کرده و ضمن دریافت مشاوره های تخصصی کارشناسان آن ها، ترخیص کار های مجرب و حرفه ای را برای انجام امور گمرکی و بازرگانی تجارت خود استخدام نمایید تا بدین طریق با سرعت بیشتر و بهتری به ترخیص کالاهای خود بپردازید.

گروه بازرگانی اورانوس با ارائه خدمات گوناگون در زمینه انواع تجارت های بین المللی آماده همکاری با تجار و بازرگانان داخلی و خارجی کشور می باشد. این شرکت ضمن ارائه خدمات گوناگون در زمینه انجام امور بازرگانی و ترخیص کالاها از گمرکات مختلف کشور، می تواند در زمینه ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی نیز یکی از گزینه های ایده آل برای تجارت شما باشد. شرکت بازرگانی اورانوس با سال ها سابقه در زمینه امور بازرگانی و تجارت های بین المللی علاوه بر ارائه مشاوره های گوناگون در خصوص انجام تجارت های بین المللی، در زمینه استخدام ترخیص کاران حرفه ای نیز می تواند یک راهکار مطمئن برای شما باشد.

ترخیص کاران حرفه ای و با سابقه گروه بازرگانی اورانوس ضمن برخورداری از دانش کافی در زمینه تجارت های بین المللی، از تجربه کافی نیز در انجام امور گمرکی و بازرگانی نیز برخوردار می باشند. بنابراین با سپردن انواع امور بازرگانی تجارت خود به این شرکت، می توانید با خیالی آسوده و بدون دغدغه به تجارت های بزرگ پرداخته و تجارت خود را گسترش دهید.

4.7/5 - (14 امتیاز)