به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص کالا از گمرک دبی

واردات و ترخیص کالا از دبی

تجارت با کشورهای عربی و واردات و ترخیص کالا از دبی

کشور ما در آسیای مرکزی قرار گرفته و از نظر موقعیت جغرافیایی با بسیاری از کشورهای عربی مرز دریایی و زمینی دارد، از این رو تجار داخلی و خارجی بسیار تمایل دارند که با کشورهای عربی به داد و ستد پرداخته و از طریق مرزهای دریایی و زمینی کشور ما امور بازرگانی خود را به انجام برسانند. واردات و ترخیص کالا از دبی به عنوان یکی از پرسودترین تجارت های بین المللی شناخته شده و اغلب تجار داخلی کشور با امارات متحده عربی قراردادهای تجاری چندین ساله دارند و معمولا حمل و نقل ها و مبادلات خود را به وسیله گمرکات کشور به انجام می رسانند.

کشورهای عربی خصوصا امارات متحده عربی از جمله کشورهای فعال تجاری در جهان شناخته شده و روابط بازرگانی موفقی با کشورهای آسیایی مثل کره و چین و کشورهای اروپایی دارند. از این رو اغلب کشورهای آسیایی در تجارت های بین المللی خود خصوصا واردات کالاهای مختلف خارجی به کشور با امارات متحده وارد قرارداد شده و تجارت های بین المللی و وارداتی خود را به انجام می رسانند.

دبی به عنوان قطب اصلی تجارت های کشور امارات شناخته شده و اغلب تجارت ها و داد و ستدهای بین المللی در این کشور انجام می شوند. از این رو تجار داخلی ما نیز برای واردات انواع کالاهای خارجی با تجار دبی همکاری نموده و بدین طریق کالاهای وارداتی خود را به کشور وارد می کنند. واردات کالا از دبی در کشور ما با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و مرز دریایی کشور به گذشته های دور باز می گردد، یعنی می توان گفت همکاری های تجاری و بازرگانی کشور ما با دبی سابقه ای چند صد ساله دارد و امروز نیز با گسترش تجارت های بین المللی و نقل و انتقالات سریع کالاها این فعالیت بازرگانی قوی تر و بهتر شده است.

مزایای واردات و ترخیص کالا از دبی

مزایای واردات و ترخیص کالا از دبی

دبی به عنوان یکی از مراکز تجاری مهم منطقه خاورمیانه شناخته شده و اغلب کالاهای وارداتی به خاورمیانه در وهله اول توسط این منطقه بارگیری می شوند و این علت این اتفاق به روابط تجاری و سیاست گذاری های کشور امارات متحده عربی باز می گردد. در واقع تعرفه های گمرکی بسیار ناچیز دبی، امکانات و تجهیزات پیشرفته در نقل و انتقالات کالاها، مرزهای جغرافیایی مناسب با کشورهای مختلف، اسکله های بارگیری بزرگ برای کشتی ها و محموله های دریایی و … از جمله دلایل مهمی است که تجار در انتخاب این منطقه برای صادرات و واردات کالاهای خود عنوان می کنند.

واردات و ترخیص کالا از دبی برای تجار ما نیز مزایای فوق العاده ای دارد که موجب شده با گسترش امکانات و تجهیزات مختلف در واردات انواع کالاها هنوز هم از امارات متحده و دبی برای خرید انواع کالاهای خارجی و واردات آن ها به کشور استفاده شود. در ادامه مزایای واردات و ترخیص کالا از دبی را عنوان می کنیم:

  • مرز جغرافیایی مناسب با امارات متحده
  • واردات انواع کالاهای اروپایی به کشور از طریق تجارت با تجار عربی در دبی
  • استفاده از گمرکات دبی برای ترخیص کالاهای اروپایی که اجازه داد و ستد با کشور ما را ندارند.
  • تعرفه گمرکی بسیار ناچیز دبی در ترخیص انواع کالاها
  • قوانین و سیاست گذاری های کشور امارات که منافع تجار را در نظر داشته و سود بازرگانی آن ها را افزایش می دهد.
  • برخورداری از بزرگترین مرز دریایی با دبی در زمینه واردات انواع کالاها به وسیله کشتی های بزرگ
  • نقل و انتقالات سریع انواع کالاها از کشور امارات به کشور ما به وسیله مرزهای تجاری – دریایی، زمینی و هوایی دبی

قوانین و مقررات واردات و ترخیص کالا از دبی

قوانین و مقررات واردات و ترخیص کالا از دبی

همانطور که می دانید برای انجام هرگونه مبادله تجاری در کشور لازم است که تمامی امور بازرگانی مطابق با قوانین واردات و صادرات کالا در کشور برنامه شده و انجام شود. بنابراین در زمینه واردات و ترخیص کالا از دبی نیز باید به کتاب قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا در کشور مراجعه نموده و تمامی قوانین تعیین شده در این زمینه اعم از مجوزهای ورود کالا، لیست کالاهای ممنوعه، قوانین مبادله با کشورهای عربی، تعرفه های گمرکی کشور، چگونگی ورود کالاها، مرزهای مناسب برای ورود کالاها و … را بررسی نمایید و سپس طبق آن فعالیت های بازرگانی تجارت خود را برنامه ریزی کنید.

واردات و ترخیص کالا از دبی یک تجارت بین المللی است، بنابراین علاوه بر آنکه لازم است قوانین داخلی کشور را مورد مطالعه قرار داده و مطابق با دستورالعمل های داخلی امور بازرگانی تجارت خود را برنامه ریزی کنید، لازم است که قوانین بین الملل و قوانین صادرات و واردات کشور امارات را نیز بررسی نموده و مطابق با قوانین هر دو کشور فعالیت های خود را در این زمینه آغاز کنید.

برای مطالعه قوانین هر دو کشور و آیین نامه های تصویب شده جدید می توانید از مشاورین حوزه بازرگانی راهنمایی گرفته و اطلاعات خود را به کمک آن ها افزایش دهید.

بهترین راهکار در زمینه واردات و ترخیص کالا از دبی چیست؟

بهترین راهکار در زمینه واردات و ترخیص کالا از دبی چیست؟

تجارت با کشورهای خارجی قطعا کار دشواری است و نیازمند اطلاعات دقیق و به روزی از قوانین داخلی هر دو کشور می باشد که رسیدن به چنین اطلاعاتی همراه با تجربه عملی صادرات و واردات کالا وقت و هزینه زیادی از شما می گیرد. بنابراین بهترین راهکار در تجارت های بین المللی همچون واردات و ترخیص کالا از دبی چیست؟

بهترین راهکار در انجام مبادلات خارجی استخدام چند مشاور متخصص بازرگانی است که علاوه بر دانش اقتصادی و حقوقی، از تجربه عملی نیز در زمینه انواع تجارت های بین المللی برخوردار می باشند. همچنین استخدام ترخیص کار های حرفه ای که تمامی مراحل ترخیص کالا از گمرکات کشور را به انجام رسانده و اسناد و مجوزهای لازم را برای فعالیت تجاری شما تهیه می کنند، می تواند در تسریع روند فعالیت های تجاری و امور بازرگانی کسب و کار شما بسیار موثر واقع شود.

بدین ترتیب چه در واردات و ترخیص کالا از دبی و چه در انواع مبادلات تجاری با کشورهای مختلف شما می توانید به شرکت های تجاری و هلدینگ های بازرگانی با سابقه کشور مراجعه کرده و از خدمات آن ها در ترخیص کالاها از گمرک و ارائه انواع مشاوره های بازرگانی در حوزه های مختلف فعالیت تجاری خود استفاده کنید.

شرکت بازرگانی اورانوس با سال ها سابقه ی فعالیت در تجارت های بین المللی همراه با مشاورین متخصص و ترخیص کاران حرفه ای خود آماده خدمات رسانی به تجاری داخلی و خارجی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه یا سپردن فعالیت های بازرگانی تجارت خود می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و سوالات متداول خود در این زمینه بپرسید.

5/5 - (1 امتیاز)