به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

معرفی گمرک ‌بندر بوشهر

امروز در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر آشنا سازیم. بندر بوشهر از جمله بنادر تجاری و توریستی مهم در کشور می باشد که اغلب تجار و بازرگانان داخلی و خارجی از گمرکات فعال در این بندر برای واردات کالا های تجاری خود استفاده می کنند و در واقع شناخت تشریفات اداری و امور گمرکی این بندر برای تاجرین و بازرگانان که قصد انجام مبادلات دریایی و یا برقراری روابط تجاری با کشورهای عربی را دارند، یک مسئله مهم در پیشبرد انواع تجارت های بین المللی آن ها محسوب می شود.

پیش از آنکه به چگونگی مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر بپردازیم و مزایای ترخیص کالا از گمرک این بندر را عنوان نماییم، شاید بهتر باشد به معرفی بندر بوشهر پرداخته و تاریخچه گمرک این بندر را با هم بررسی کنیم تا اهمیت و جایگاه گمرک بوشهر را نسبت به سایر گمرکات کشور روشن تر شود.

بندر بوشهر با مساحتی به اندازه ٢٣ هزار و ١۶٧ کیلومتر مربع از جمله استان های بزرگ جنوبی کشور و یکی از مهم ترین بنادر خلیج فارس به شمار می رود که از 937 کیلومتر مرز آبی با این خلیج پهناور برخوردار است. بندر بوشهر با قدمتی 5000 ساله از جمله قدیمی ترین بنادر تجاری کشور است که معمولا اغلب تجارت های بزرگ و مهم در گمرکات این بندر صورت می پذیرند. همچنین وجود منابع انرژی مهم و حاصلخیز در بندر بوشهر موجب شده تا این بندر به لحاظ انجام تجارت های نفتی نیز مورد توجه تاجرین خارجی قرار گیرد و لقب ” بندر انرژی ایران ” را از آن خود نماید.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته و آمارهای دریافت شده بندر بوشهر با دریافت روزانه بیش از 8 میلیون تن کالا یکی از قطب های اصلی تجارت های بین المللی کشور شناخته می شود. این بندر با مرز آبی پهناوری که دارد از اسکله های زیادی برای بارگیری کالاها استفاده نموده و در واقع تخلیه و بارگیری کالاها در این منطقه در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد، به طوری که اغلب کشتی های خارجی که از کشورهای چین، امارات متحده عربی، سریلانکا، هند و … به سمت ایران فرستاده می شوند، بارگیری و تخلیه آ ن ها در این بندر انجام می شود.

مرز های جغرافیایی مختلف زمینی و دریایی، وجود اسکله های بزرگ و گسترده در زمینه بارگیری و تخلیه کشتی ها، گمرکات فعال، خدمات 24 ساعته و شبانه روزی کارکنان بندر، موقعیت جغرافیایی مناسب و وجود منابع انرژی فراوان از جمله مهم ترین دلایلی که از گذشته تاکنون مورد توجه بازرگانان داخلی و خارجی قرار گرفته و موجب شده که بندر بوشهر به یکی از مهم ترین بنادر تجاری و بازرگانی تبدیل شود. امروزه نیز با گذشت سال ها تجربه موفق تجار از انجام امور بازرگانی تجارت خود در  این بندر پهناور، ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر همواره بیشتر از سایر گمرکات کشور مورد توجه تاجرین قرار گرفته و لذا باید گفت که اغلب تجار داخلی و خارجی تمایل دارند مبادلات خود را از طریق این بندر به انجام رسانده و گمرکات بوشهر را برای ترخیص انواع کالاهای خود انتخاب کنند.

مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

همانطور که گفته شد بندر بوشهر با قدمت 5000 ساله خود جزء قدیمی ترین بنادر تجاری کشور می باشد که از دیرباز تاکنون مورد توجه تاجرین و بازرگانان داخلی و خارجی قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب این بندر و وجود مرزهای آب مختلف با کشورهای عربی و همسایه یکی از مهم ترین دلایلی است که تجار در انتخاب این بندر به عنوان قطب اصلی تجارت خود بدان اشاره می کنند؛ اما اگر به سایر آمارهای انجام شده توجه نمایید کاملا مشخص است که سایر کشورها همچون چین، هند، سریلانکا، فیلیپین، کره جنوبی و … نیز همواره اسکله های بزرگ این بندر را برای تخلیه و بارگیری کالاهای خود انتخاب  می کنند و این یعنی ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر تنها به موقعیت جغرافیایی مناسب این بندر ختم نشده و حتما دلایل دیگری دارد.

ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر با توجه به نظرسنجی های انجام شده توسط تجار داخلی و خارجی مزایای اقتصادی فراوانی را برای تجارت های کوچک و بزرگ به همراه دارد که موجب شده اغلب این افراد از گمرکات این بندر برای ترخیص کالاهای تجاری خود استفاده کنند. بنابراین شاید بهتر باشد برای درک بهتر این موضوع مزایای عنوان شده از سوی تجار را معرفی نماییم، بدین ترتیب در ادامه این بخش به چند مورد بسیار مهم از مزایای ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر می پردازیم:

 • موقعیت جغرافیایی مناسب بندر بوشهر و دسترسی آسان این بندر به مرز کشورهای مجاور خلیج فارس مثل کویت، عربستان، قطر، بحرین، عمان
 • تخفیفات ویژه گمرکی که 20 درصدی که تنها مختص گمرک بندر بوشهر می باشد.
 • ترانزیت، تخلیه و بارگیری کالاها در اسرع وقت و با سرعت بالا
 • هزینه ی دپوی کالا در این بندر نسبت به سایر گمرکات کشور بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.
 • از جمله بنادر بسیار مهم در انجام مبادرات بزرگ بین المللی همچون صادرات و واردات انواع محصولات نفتی و غیر نفتی
 • خدمات شبانه روزی گمرک در زمینه تخلیه، بارگیری و حمل و نقل ۲۴ ساعته ی بار
 • با وجود قدمت 5000 ساله این بندر در انجام تجارت های بزرگ کشور از جمله قدیمی ترین بنادر تجاری ایران شناخته می شود.
 • دارای بیشترین مرز دریایی با خلیج فارس
 • طبق اعلام سازمان ها و مراجع قانونی کشور معافیت گمرکی برای کالاهایی که در منطقه تولید و وارد ایران می شوند، تعیین گردیده است.
 • ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر با حداقل تشریفات گمرکی و در سریع ترین زمان ممکن
 • هزینه های انبارداری مقرون به صرفه
 • نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی پارس به بندر بوشهر
 • امکان صادرات مجدد کالاهایی با ورود موقت
 • برخورداری از انبارهای سرپوشیده با متراژ ۳۷ هزار متر

چگونگی ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

چگونگی ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

در زمینه چگونگی ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر باید گفت که این گمرک نیز همچون سایر گمرکات کشور تشریفات اداری و روندها و مراحل خاص خود را دارد که لازم است شما به عنوان یک ترخیص کار با تمامی این مراحل آشنا بوده و اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید. نکته دیگر در این زمینه آن است که شما باید در زمان ترخیص کالاها از گمرک و دریافت ان ها از انبارهای بندر در بوشهر حضور داشته و تمامی مراحل و تشریفات گمرکی را با دقت و آگاهی کامل به انجام برسانید.

بنابراین برای ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر علاوه بر آنکه باید اطلاعات کافی در زمینه روندهای خاص گمرکی این گمرک داشته باشید، لازم است که در اداره گمرک بوشهر حضور داشته و تمامی مراحل را تا زمان دریافت کالاها از سیستم انبارداری گمرک به شخصه به انجام رسانید؛ اما با توجه به مشغله ها و دغدغه های بیشمار تجارت های کوچک و بزرگ، قطعا حضور تجار در اداره گمرک موجب از دست رفتن وقت آن ها و در طولانی مدت خسارات های مالی فراوانی را در پی داشته باشد.

بنابراین شاید بهتر باشد یک ترخیص کار حرفه ای را استخدام نمایید تا فرآیندهای مربوط به ترخیص کالاهای شما را با حضور در گمرکات مختلف کشور و در اسرع وقت به انجام برساند. ترخیص کار حرفه ای با تمامی مراحل ترخیص کالا از گمرکات مختلف کشور آشنا بوده و علاوه بر دریافت کالاها از گمرک می تواند مراحل قبل از ترخیص همچون جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز گمرک، دریافت مجوزها و گواهی نامه ها، مراحل ثبت سفارش کالا، تنظیم اظهارنامه ها، پرداخت ها و … را نیز انجام داده و با حضور سریع در اداره گمرک روندهای مربوط به ترخیص کالا را در اسرع وقت انجام دهد.

شرکت بازرگانی اورانوس با تربیت ترخیص کاران حرفه ای و کارآزموده خدمات مختلفی را در زمینه انجام امور بازرگانی به تجار داخلی و خارجی و کشور ارائه می دهد. شما می توانید به شرکت تجاری اورانوس مراجعه کرده و ضمن دریافت مشاوره های بازرگانی در خصوص انجام تجارت های بین المللی خودف از خدمات گسترده ای این شرکت در زمینه ترخیص کالا از گمرکات مختلف کشور از جمله گمرک بوشهر نیز استفاده نموده و در کوتاه ترین زمان، با کمترین هزینه ها به تجارت های بزرگ و سودهای کلان اقتصادی دست یابید.

5/5 - (9 امتیاز)