به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر

ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر

معرفی گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر

بندر امام خمینی از جمله قدیمی ترین بنادر تجاری و اقتصادی کشور می باشد که طی تحقیقات انجام شده سالانه 30 میلیون تن کالا را پذیرش می کند. این بندر در جنوب شهرستان ماهشهر قرار گرفته و با 38 اسکله یکی از بزرگترین بنادر جنوبی کشور شناخته می شود. در گذشته این بندر را تحت عنوان سربندر می شناختند؛ اما پس از انقلاب و به تدریج این بندر را امروزه تحت عنوان بندر امام خمینی و ماهشهر می شناسیم. با توجه به آمار و ارقام صورت گرفته ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر برای تجار و بازرگانان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و سالانه حجم زیادی از ترخیصات کشور توسط این گمرک کشور انجام می شود.

ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر از آن جهت برای تجار اهمیت دارد که می توانند کالاهای وارداتی خود را پس از ترخیص با انواع روش های حمل و نقل کانتینری، ترانزیت، هوایی و راه آهن به نقاط مختلف کشور ارسال نمایند. در واقع موقعیت جغرافیایی مناسب این بندر موجب شده تا در تجارت های بزرگ همواره ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر در اولویت های تجار قرار بگیرید.

بندر امام خمینی پس از بندر شهید رجایی و گمرک خرمشهر یکی از بزرگترین بنادر تجاری کشور شناخته می شود. این بندر با 38 اسکله و 7 کیلومتر مرز آبی، بیشترین مرز را با خلیج فارس داشته و سالانه میلیون ها کشتی در این اسکله بارگیری می کنند، به طوری که گفته می شود بندر امام خمینی و ماهشهر یکی از نقاط مهم تجاری در حاشیه خلیج فارس می باشد.

اگر شما هم قصد دارید کالاهای وارداتی خود را به وسیله این گمرک ترخیص نمایید یا طبق قرارداد شرکت های حمل و نقل خارجی باید کالاهای خود به وسیله گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر وارد کشور کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید، در ادامه مقاله مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر را برای شما شرح می دهیم.

مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر

مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر

ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر همچون سایر گمرکات کشور مطابق با قوانین و مقررات داخلی و بین المللی انجام شده، بنابراین در اولین گام قوانین صادرات و واردات را در حوزه های بین المللی و داخلی بررسی نمایید؛ اما در ادامه تشریفات خاص گمرکی و جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز ترخیص کالا از این گمرکات کشور را به صورت گام به گام عنوان می کنیم:

  • گام اول

در مرحله اول از مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر شرکت فوروارد یا حمل کننده کالا به صاحب کالا اعلام می کند که کالا وارد انبار گمرک شده است و برگه های تخلیه، بارگیری، انبارنامه و ترخیصیه را به وی تحویل می دهد.

  • گام دوم

در گام دوم ترخیص کار کالا اسناد و مدارک لازم برای ترخیص کالا از گمرک همچون برگه های اینویس، پیش فاکتور، مجوزهای ورود کالا به کشور، پکینگ لیست، گواهی مبدا، سه نسخه اصل بارنامه، در مواردی کاتالوگ، آنالیز، دیتاشیت، گواهی بهداشت، گواهی قرنطینه و … را جمع آوری نموده و در اسرع وقت در اداره گمرک حاضر می شود.

  • گام سوم

در این مرحله اسناد و مدارک توسط اداره گمرک بررسی شده و در نهایت مجوز خروج کالاها از انبار گمرک صادر می شود.

  • گام چهارم

پیش از مراجعه به انبار و دریافت کالاها، ترخیص کار حقوق و عوارض گمرک را پرداخت نموده و همراه با فیش واریزی و مجوز خروج کالا از گمرک، به انبارداری مراجعه می کند.

  • گام پنجم

در آخرین مرحله مجوز خروج کالاها به انباردار گمرک ارائه شده و در نهایت کالاها از گمرک ترخیص و تا مقصد مورد نظر صاحب کالا انتقال داده می شوند.

تمام مراحل ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر تقریبا مشابه با سایر گمرکات کشور انجام شده و شما می توانید با بررسی قوانین خاص ترخیص کالا از گمرکات کشور این فرایند را به تنهایی و در اسرع وقت انجام دهید؛ اما با توجه به آنکه ترخیص کاران در این فعالیت با تجربه تر از شما می باشند و با چم و خم های کار آشنا هستند، بهتر است برای تسریع روند ترخیص کالاها از گمرکات مختلف کشور ترخیص کاران حرفه ای را استخدام نموده و تمامی امور بازرگانی تجارت خود را به آن ها بسپارید.

شرکت بازرگانی اورانوس در زمینه ترخیص کالاها از گمرکات مختلف کشور خدمات مختلفی را ارائه می کند که از جمله آن ها ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر به وسیله ترخیص کاران حرفه ای و باتجربه می باشد، برای آشنایی با خدمات ما یا استخدام ترخیص کاران حرفه ای در زمینه انجام انواع امور بازرگانی تجارت خود می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره بازرگانی در زمینه برنامه ریزی های فعالیت های تجاری خود تصمیم گیری نمایید.

هزینه های ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر

هزینه های ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر

تعرفه های گمرکی را می توانید با بررسی قوانین و آیین نامه های بازرگانی کشور بررسی و محاسبه نموده یا از مشاورین حوزه بازرگانی در این خصوص راهنمایی بگیرید. ترخیص کاران حرفه ای با حقوق و عوارض گمرکی آشنا هستند و تعرفه گمرکی را برای تمامی گمرکات کشور محاسبه می کنند.

بنابراین با استخدام یک ترخیص کار حرفه ای یا با راهنمایی های یک مشاور متخصص بازرگانی می توانید هزینه های ترخیص کالا از گمرکات کشور از جمله گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر را محاسبه نموده و با اطلاع دقیق از حقوق و عوارض گمرکی این بندر هزینه های خود را کاهش دهید.

هزینه های ترخیص کالا از گمرک بندر امام خمینی و ماهشهر همچون سایر گمرکات کشور شامل هزینه های حمل و نقل کالا از کشور مبدا تا گمرک کشور مقصد، هزینه های انبارداری،هزینه های دریافت مجوز ورود کالاها به کشور، هزینه های خرید کالا از کشورهای خارجی، مالیات ورود کالاها به کشور، مالیات خروج کالاها از گمرک و …. می شود که شما می توانید تمامی این هزینه ها را با دانش و تجربه مشاورین بازرگانی یا ترخیص کاران حرفه ای به بهترین نحو مدیریت نموده و در نهایت سرمایه های اولیه تجارت خود را کاهش دهید که این کار قطعا سود اقتصادی زیادی برای شما به همراه دارد.

3/5 - (1 امتیاز)