به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
مدت زمان ترخیص کالا از گمرک

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک

مدت زمان ترخیص کالا از گمرک دغدغه مهم تجار و بازرگانان

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که تجار و بازرگانان همیشه از مشاورین بازرگانی می پرسند، مدت زمان ترخیص کالا از گمرک است که در واقع این موضوع با توجه به اهمیت زمان در سود دهی پروژه های تجاری، بسیار مهم و مورد توجه می باشد. در زمینه واردات و صادرات کالاها با مراحل مختلفی از ترخیص کالا در گمرکات کشور مواجه هستیم که هر یک بسته به شرایط و ضوابط تعیین وقت و هزینه بسیاری را از ما می گیرند، بنابراین طبیعی است که از همان آغاز به فکر مدت زمان ترخیص کالا از گمرک باشیم.

واردات و صادرات کالا همواره در رأس تجارت های بزرگ قرار می گیرند و نسبت به سایر کسب و کارها از درآمدهای بالاتری  نیز برخوردار می باشند؛ اما این فعالیت تجاری نیز همچون سایر کسب و کارها دغدغه ها و چالش های خاص خود را دارد که اگر بلد راه نباشید، قطعا در همان مراحل آغازین با شکست مواجه می شوید. آشنایی با شرایط، قوانین و مراحل مختلف واردات و ترخیص کالا از جمله موضوعاتی است که پیش از هر اقدامی در زمینه آغاز تجارت های خود، باید با آن ها آشنا شوید تا با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی به فعالیت پرداخته و در کوتاه مدت به سوددهی های کلان دست یابید.

مراجعه به گمرک، انجام تشریفات خاص اداری، ارائه اسناد و مدارک ترخیص کالا، دریافت مجوزهای واردات و صادرات کالا و در نهایت ترخیص کالا از گمرک همگی چالش هایی از انجام تجارت های بین المللی بزرگ هستند که با توجه به شرایط و ضوابط خاص خود وقت و هزینه زیادی از شما می گیرند، به طوری که در همان ابتدا این دغدغه در ذهن شما به وجود می آید که مدت زمان ترخیص کالا از گمرک چقدر طول می کشد یا ترخیص کالا از گمرک چقدر زمان می برد؟ و در واقع تمامی این سوالات و دغدغه ها برای این است که شما بتوانید برنامه ریزی های تجاری خود را مدیریت نموده و با حداقل زمان ممکن امور بازرگانی تجارت خود را به انجام برسانید.

محاسبه مدت زمان ترخیص کالا از گمرک به عوامل مختلفی بستگی دارد و به قطعیت نمی توان گفت کالایی که این بار در تجارت خود انتخاب کرده اید، همچون کالاهای وارداتی قبلی ظرف چند روز بعد از ورودشان به گمرک ترخیص خواهند شد، با این حال با بررسی چند عامل مهم می توان برنامه ریزی تقریبی برای بررسی مدت زمان ترخیص کالا از گمرک انجام داد.

عوامل موثر در بررسی مدت زمان ترخیص کالا از گمرک

عوامل موثر در بررسی مدت زمان ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک معمولا طی مراحل گوناگونی انجام می شود و در هر مرحله به مجوزهای مختلفی نیاز دارید که باید آن ها را پیش از ورود کالاها به کشور تهیه نمایید. بنابراین در گام نخست از بررسی مدت زمان ترخیص کالا از گمرک باید زمان دریافت مجوزهای ترخیص کالا از گمرک را بررسی و مدیریت نمایید تا با اخذ سریع مجوزها سرعت ترخیص کالاها از گمرک را افزایش دهید. توجه داشته باشید که عدم دریافت به موقع این مجوزها می تواند کارهای ترخیص را عقب انداخته و شما را با هزینه ها و جریمه های سنگینی مواجه سازد.

بنابراین دریافت مجوزهای لازم در تسریع روند ترخیص کالاها بسیار موثر است؛ اما اینکه برای ترخیص کالا به چه مجوزها و مدارکی نیاز داریم، نیز موضوعی است که می تواند در زمان ترخیص کالاها تاثیر گذاشته و سرعت ترخیص را تغییر دهد. برای ترخیص هر نوع کالا با توجه به ضوابط و قوانین موجود معمولا به مجوزهای مختلفی نیاز داریم تا در هر مرحله نشان دهیم کالاهای وارداتی تحت نظارت مراجع قانونی کشور خریداری شده، از مرزهای دو کشور گذشته و به کشور وارد شده است. بنابراین عدم شناخت این مجوزها می تواند در زمان دریافت آن ها تاثیر بگذارد، به این شکل که شما هنگام دریافت کالاها از انبار گم ک متوجه می شوید، به مجوزهای مربوط به ترخیص کالا یا مجوزهایی که استاندارد کالاها را از نظر سلامت و بهداشت مشخص می کنند، نیاز دارید و این در حالی است که هنوز اقدامی برای دریافت این مجوزها نکرده اید، پس زمان ترخیص کالاها به تعویق افتاده و ممکن است شما با عدم ترخیص به موقع کالاها مجبور به پرداخت جریمه های گوناگون شوید.

با این حال یک راهکار بهتر در کاهش مدت زمان ترخیص کالا از گمرک این است که از ترخیص کار گمرک حرفه ای و شرکت های بازرگانی کمک بگیرید تا امور بازرگانی تجارت شما را به انجام برسانید که البته با این انتخاب یک عامل جدید در محاسبه مدت زمان ترخیص کالا از گمرک به وجود می آید. در واقع یکی دیگر از عوامل موثر در سرعت روند ترخیص کالاها از گمرک سرعت عمل ترخیص کار با شرکتی است که با آن ها در زمینه ترخیص کالاها قرارداد بسته اید، یعنی با یک انتخاب صحیح در این زمینه می توانید کالاهای خود را سریع تر از گمرک ترخیص کنید.

شرکت بازرگانی اورانوس سابقه طولانی در انجام امور بازرگانی تجارت های بزرگ بین المللی دارد و با توجه به سال ها سابقه خدمات گسترده ای را در زمینه ترخیص کالاها از گمرک ارائه می کند که می توانید با بررسی سوابق شرکت با خدمات ما در این زمینه آشنا شوید؛ اما اگر نگران زمان انجام پروژه های بزرگ خود هستید، باید به شما بگوییم که گروه بازرگانی اورانوس با کمک مشاورین و ترخیص کاران حرفه ای خود می تواند ترخیص کالاهای شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد و معمولا فرایند ترخیص کالا با ترخیص کاران حرفه ای اورانوس در کوتاه ترین زمان ممکن بین ۷ الی ۱۵ روز کاری انجام می شود.

مدت زمان توقف کالاها در گمرک

مدت زمان توقف کالاها در گمرک

هنگام محاسبه مدت زمان ترخیص کالا از گمرک یک موضوع مهم دیگر نیز ذهن تجار و بازرگانان را به خود مشغول می کند و آن مسئله مدت زمان توقف کالاها در گمرک است. همانطور که می دانید طبق قوانین و آیین نامه های مختلف قضایی کالاهای وارداتی و صادراتی طی یک دوره معین زمانی باید از گمرک ترخیص شوند و هر چه از زمان مقرر ترخیص کالاها زمان بیشتری بگذرد، صاحبین کالا موظف به پرداخت جریمه هستند.

بنابراین یکی از دلایل مهمی که تجار در همان آغاز کار به فکر بررسی مدت زمان ترخیص کالا از گمرک می افتند، این است که کالاهای خود را قبل از زمان مقرر از گمرک ترخیص نمایند تا با جریمه های سنگین گمرکی مواجه نشوند. مدت زمان توقف کالاها در گمرک به عوامل مختلفی بستگی دارد و طبق قوانین این زمان برای کالاهای مختلف متفاوت است، به عنوان مثال مدت زمان توقف کالاها برای مواد غذایی وارداتی همواره کمتر از مدت زمان تجهیزات و لوازم صنعتی تعیین می شود؛ اما به طور معمول میانگین این زمان حدود سه ماه تعیین می شود.

بنابراین با انتخاب ترخیص کاران حرفه ای، مشورت با مشاورین بازرگانی و در نهایت با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی می توانید مدت زمان ترخیص کالا از گمرک را پیش از رسیدن زمان توقف کالاها در گمرک محاسبه نموده و کالاها را در سریع ترین زمان ممکن از گمرک ترخیص کنید که این کار با استفاده از خدمات متنوع گروه بازرگانی اورانوس مطابق با قوانین و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «مدت زمان ترخیص کالا از گمرک»

  1. سلام من یک روز قبل از عید هزینه ریجستری گوشی تو گمرک دادم ولی هنوز ب دستم نرسیده چقد طول می کشه ک برسه؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.