به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ثبت سفارش واردات کالا

ثبت سفارش واردات کالا

ثبت سفارش واردات کالا چیست؟

ثبت سفارش واردات کالا یکی از اولین و مهم ترین اقداماتی است که هر تاجر و بازرگانی باید پیش از انجام فرآیندهای واردات کالا به آن توجه نموده و زمان و دقت کافی برای انجام این پروسه اداری صرف نماید. در واقع ثبت سفارش واردات کالا فرآیندی است که طی انجام آن تاجر یا بازرگان سندی را از سیستم وزارت بازرگانی کشور دریافت می کند که نشان می دهد، واردات کالا قانونی بوده و تحت نظارت سازمان های ذیربط به انجام رسیده است.

بنابراین ثبت سفارش واردات کالا و همچنین دریافت پیش فاکتور از فروشنده کالا اولین گام در زمینه ی واردات کالا شناخته می شوند. برای دریافت مجوز ثبت سفارش واردات کالا تا چند سال پیش لازم بود که تجار و بازرگانان به سازمان توسعه تجارت ایران مراجعه نموده و پس از ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به این سازمان مجوز ثبت سفارش کالا را از سازمان توسعه و تجارت دریافت نمایند؛ اما امروزه و در چند سال اخیر این روند تغییر یافته و به شکل کاملا الکترونیک قابل انجام است.

امروزه سازمان توسعه و تجارت ایران با راه اندازی یک سایت اینترنتی فرآیند ثبت سفارش واردات کالا را برای افراد راحت تر کرده است، به طوری که افراد با مراجعه به سامانه اینترنتی sabtaresh.tpo.ir می توانند درخواست خود را مبنی بر ثبت سفارش واردات کالا از طریق این سامانه به انجام برسانند و بدون هیچ گونه مراجعه به سازمان، مجوزهای لازم در زمینه واردات کالا را دریافت نمایند.

به طور کلی باید گفت که مجوز ثبت سفارش واردات کالا سندی است که توسط سازمان توسعه و تجارت صادر شده و نشان می دهد که تجارت شما در زمینه واردات کالا به کشور مطابق قانون و تحت نظارت سازمان های مربوطه به انجام می رسد. اطلاعات این سند شامل یک کد هشت رقمی می باشد که همراه با تاریخ پروفرما و نام شرکت متقاضی مجوز ثبت سفارش کالا در یک برگه درج می گردد تا صاحب کالا از آن به منظور نشان داده مالکیت خود در زمان ترخیص کالا از گمرک استفاده نماید.

در خصوص سامانه اینترنتی سازمان توسعه و تجارت باید بگوییم که متقاضیان حقیقی یا حقوقی در خصوص ثبت سفارش واردات کالا می توانند به صورت 24 ساعته به این سامانه مراجعه نموده و پس از ثبت نام در این سامانه و دریافت نام کاربری و رمز عبور خود نسبت به ثبت سفارش کالاهای خود اقدام نمایند. همچنین باید بگوییم که کلیه ی پیگیری ها در خصوص ثبت سفارش کالا و دریافت تاییدیه های لازم این کار، تماما از طریق این سامانه و به صورت اینترنتی قابل انجام بوده و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

اقدامات اولیه در زمینه ثبت سفارش واردات کالا

اقدامات اولیه در زمینه ثبت سفارش واردات کالا

همانطور که می دانید روند انجام فرآیندهای مربوط به واردات کالا به وسیله ی وارد کننده آن یا حق العمل کار گمرک (یا ترخیص کار رسمی گمرک) انجام می شود؛ بنابراین چنین فردی لازم است که با تمام مراحل ثبت سفارش واردات کالا نیز آشنا باشد و همچنین اسناد و مدارک مورد نیاز این پروسه اداری را بشناسد، پس بهترین کار در این زمینه مراجعه به متخصصین و مشاورین امور بازرگانی است، چرا که این افراد با تمام مراحل ثبت سفارش کالا آشنا بوده و قوانین و مدارک مورد نیاز برای انجام این پروسه اداری را به خوبی می شناسند.

گروه بازرگانی اورانوس از جمله شرکت های بازرگانی فعال در کشور می باشد که می تواند در زمینه ثبت سفارش واردات کالا به شما کمک کند. این شرکت علاوه بر خورداری از مشاورین و متخصصینی که می توانند به شما در زمینه ثبت سفارش کالا مشاوره دهند، با داشتن کادر مجرب و با تجربه در زمینه ترخیص کالا می توانند تمامی مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک را بر عهده گرفته و لذا تمامی مراحل ثبت سفارش کالا را نیز به دقت برای شما انجام دهند.

برای ثبت سفارش واردات کالا لازم است که شما اطلاعاتی نظیر اطلاعات محصول، کشور مبدا، تولید کننده خارجی و شرکت کشتیرانی خارجی، گیرنده، مقدار و ارزش کالاهای وارداتی را مطابق با قوانین تعیین شده توسط اداره گمرک به ثبت برسانید و همچنین هزینه های این کار را برآورد و پرداخت نمایید؛ بنابراین عدم شناخت کافی از این امور موجب می شود که شما فرآیند ثبت سفارش کالای خود را به درستی به انجام نرسانده و ضمن پرداخت هزینه های بیشتر گاها با یکسری جریمه ها نیز مواجه شوید.

بنابراین به طور کلی لازم است که پیش از هرگونه اقدامی در زمینه ی ثبت سفارش واردات کالا به یک شرکت بازرگانی معتبر مراجعه نموده و از متخصصین و مشاورین در این زمینه راهنمایی بخواهید تا تمامی روند ثبت سفارش کالای شما به درستی و قانونی به انجام رسد که باز هم در این زمینه توصیه ی ما به شما شرکت بازرگانی اورانوس می باشد.

هزینه های ثبت سفارش واردات کالا

هزینه های ثبت سفارش واردات کالا

هزینه های ثبت سفارش واردات کالا به نوع کالاهای وارداتی، حجم آن ها و سایر مسائل این چنینی بستگی دارد؛ اما به طور کلی تمامی این هزینه ها بر پایه یکسری اصول و قوانین از پیش تعیین شده می باشد که عموما توسط قانون و بودجه ی اختصاص یافته به واردات کشور، هر ساله تغییر می کنند و لذا لازم است که وارد کننده کالا یا ترخیص کار رسمی گمرک که وظیفه انجام تمامی مراحل واردات کالا را بر عهده دارند، از اطلاعات کافی در این زمینه نیز برخوردار باشند.

ترخیص کار رسمی شرکت بازرگانی اورانوس ضمن آشنایی کامل با تمامی مراحل واردات کالا و آگاهی از قوانین تدوین شده در خصوص هزینه های این فرآیند، می تواند هزینه های ثبت سفارش واردات کالا را برای شما محاسبه نموده و از پرداخت هزینه های اضافی در این زمینه جلوگیری نماید؛ بنابراین اگر از چگونگی محاسبه هزینه های ثبت سفارش کالا آگاهی ندارید، می تواند به شرکت بازرگانی اورانوس مراجعه کنید و با کمک مشاورین و متخصصین تربیت شده این شرکت هزینه های خود را بدین وسیله برآورد نموده و صرفه جویی های لازم را داشته باشید.

مراحل ثبت سفارش جهت  واردات کالا

به طور کلی مراحل ثبت سفارش کالا را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • دریافت کد تعرفه کالای وارداتی
 • اخذ فاکتور فروش یا پروفرما از فروشنده کالا
 • تکمیل فرم ثبت سفارش کالا به صورت الکترونیک و از طریق سامانه ثبت سفارش کالای سازمان توسعه و تجارت ایران
 • دریافت تاییدیه سند ثبت سفارش کالا توسط کارشناسان مربوطه
 • مراجعه به یک شرکت بیمه و دریافت بیمه نامه حمل و نقل کالا
 • پرداخت هزینه ها یا حق ثبت سفارش کالا به بانکی که واسط معامله می باشد (توجه کنید که این مرحله حتما باید پس از تکمیل فرم تقاضای گشایش اعتبار به انضمام فرم بانکی، دریافت بیمه نامه، فاکتور فروش و مجوز پرداخت حق ثبت سفارش کالا به انجام برسد.)

اسناد و مدارک مورد نیاز به منظور ثبت سفارش واردات کالا

اسناد و مدارک مورد نیاز به منظور ثبت سفارش واردات کالا

 • دریافت کارت بازرگانی
 • دریافت کد ثبت سفارش که شامل کد کاربری و رمز عبور در سامانه ثبت سفارش سازمان توسعه و تجارت ایران می باشد.
 • برگه ها یا اوراق ثبت سفارش که شامل 3 برگه ی تایپ و امضا شده بدون خط خوردگی توسط متقاضی می باشد.
 • دریافت مجوزهای قانونی و تعیین شده به منظور نشان دادن قانونی بودن فرآیند واردات کالا (به عنوان مثال دریافت مجوزها و تاییدیه های سازمان بهداشت و استاندارد در زمینه واردات برخی کالاها و …)
 • ارائه ی اصل فاکتور فروش یا پروفرما و کپی آن
 • ارائه ی یک کاتالوگ یا بروشور به منظور معرفی کامل کالاهای وارداتی

خدمات شرکت بازرگانی اورانوس در زمینه ثبت سفارش واردات کالا

همانطور که گفته شد ثبت سفارش کالا و دریافت این سند یکی از الزامات مهم در زمینه واردات کالا می باشد و انجام این روند به یکسری اطلاعات دقیق و کافی نیاز دارد تا به درستی و به شکل کاملا قانونی به انجام برسد؛ اما شناخت این اطلاعات و همچنین آشنایی با قوانین مربوط به این فرآیند مهم نه تنها کار دشواری است بلکه زمان بر و پر هزینه نیز می باشد، پس همانطور که گفته شد بهتر است تمامی مراحل واردات کالا از جمله ثبت سفارش آن را نیز به عهده حق العمل کار با تجربه بسپاریم.

شرکت بازرگانی اورانوس از جمله شرکت های بازرگانی فعال و با سابقه در کشور می باشد که شما می توانید تمام مراحل فرآیند واردات کالای خود را به آن ها سپرده و با خیالی آسوده به تجارت های بین المللی بپردازید. مشاورین و متخصصین این شرکت علاوه بر ارائه راهنمایی ها و مشاوره های لازم در زمینه واردات کالا، می توانند به راحتی فرآیند ثبت سفارش کالا را نیز با دقت و مطابق با قوانین اجرایی این فرآیند برای شما به انجام برسانند.

شرکت بازرگانی اورانوس در زمینه ثبت سفارش واردات کالا اقدامات مختلف و خدمات متفاوتی را به شما ارائه می کند که از جمله این خدمات می توان به ثبت کامل اطلاعات شما در سامانه اینترنتی سازمان توسعه و تجارت، محاسبه هزینه های ثبت سفارش کالا و انجام تمامی مراحل ثبت سفارش به وسیله ترخیص کار رسمی گمرک اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4]

3 دیدگاه دربارهٔ «ثبت سفارش واردات کالا»

 1. سلام در خصوص وارد کردن کالا از طریق پرواز نیاز به مشاوره داشتم
  ممنون می شوم راهنمایی کنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.