به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص کالا از هند

واردات و ترخیص کالا از هند

واردات کالا از هند یک تجارت پرسود

آنچنان که پیش بینی های دنیای اقتصاد نشان می دهد، کشور هند طی چندین سال آینده به یکی از غول های اقتصادی جهان تبدیل می شود، به طوری که اقتصاددانان و کارشناسان بازرگانی می گویند در سال ۲۰۲۵ هندوستان جایگاه سوم را در جهان اقتصاد از آن خود می کند و این بدان معنا است که صادرات کالاهای هندی در چند سال اخیر افزایش یافته است و هند به سرعت در حال پیشرفت است. واردات کالاهای هندی در کشور ما نیز به وفور انجام شده و تجار ایرانی با توجه به محبوبیت برخی کالاهای هندی به شدت نسبت به واردات و ترخیص کالا از هند علاقه نشان می دهند و این موضوع تاکنون تجارت های تازه تاسیس و نوپایی را به تجارت های مطرح جهانی تبدیل کرده است.

واردات و ترخیص کالا از هند با توجه به محبوبیت کالاهای هندی در کشور، روز به روز افزایش می یابد و تجار برای کسب سودهای بیشتر سعی دارند با شناسایی تولیدکنندگان و فروشندگان هندی، کالاهای بیشتری را با قیمت های کمتر برای واردات به کشور از آن ها خریداری نمایند، به همین دلیل انجام تجارت های بین المللی با هند در کشور ما بسیار مورد توجه تجار بوده و قوانین مختلفی بر این اساس تدوین شده است تا بستر مناسبی برای انجام این فعالیت تجاری مهم فراهم شده و نیازهای جامعه بدین طریق رفع گردد.

واردات و ترخیص کالا از هند براساس نیازهای جامعه، قیمت کالاها، شرایط و نیاز بازار معمولا با کالاهای مختلفی انجام می شود که از جمله آن ها می توان به واردات چای، دانه های روغنی، برنج، فرآورده های گوشتی، محصولات غذایی، محصولات صنعتی و … اشاره کرد. با این حال لازم است بگوییم که در حالت کلی نزدیکی موقعیت جغرافیایی ما به کشور هند و تهیه کالاهای با کیفیت هندی در کمترین قیمت یک دلیل مهم در انجام این تجارت بین المللی می باشد و معمولا تجار کشور واردات کالا از هند را یک تجارت پرسود معرفی می کنند.

واردات و ترخیص کالا از هند چگونه انجام می شود؟

واردات و ترخیص کالا از هند چگونه انجام می شود؟

واردات و ترخیص کالا از هند در کشور ما همچون واردات کالا از سایر کشورها مطابق با قوانین داخلی و بین المللی صادرات و واردات کالا انجام می شود و بهتر است پیش از هرگونه اقدام در این زمینه کتاب قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا در کشور را مطالعه نمایید تا با مراحل واردات و صادرات کالا در کشور به شکل کاملا قانونی آن آشنا شوید یا می توانید در این زمینه با مشاورین بازرگانی یا ترخیص کاران کالا مشورت کرده و از تجربیات آن ها استفاده کنید.

با این حال شاید بهتر باشد به منظور آشنایی بیشتر با روند واردات و ترخیص کالا از هند مراحل انجام این تجارت بین المللی پرسود را با هم مرور کنیم:

  • در مرحله اول لازم است نیازهای بازار را بررسی کرده و کالای وارداتی مورد نظر خود را انتخاب کنید. با اینکار می توانید آینده تجارت خود را در همان ابتدا تعیین کرده و محصولی را به کشور وارد کنید که بیشترین مخاطب را در بازار دارد و در نهایت فروش شما را با سود بیشتری همراه می سازد.
  • با فروشندگان و تولیدکنندگان هندی مذاکرات لازم را در زمینه خرید کالاها، چگونگی انتقال و ارسال آن ها به کشور، قیمت نهایی کالاها در صورت خرید عمده و حجم های انبوه و سایر مسائل و توافقات مربوط به خرید کالا، انجام دهید.
  • پس از پرداخت هزینه پروفرما و پکینگ لیست را برای ثبت سفارش کالا در سامانه تجارت از فروشنده دریافت کنید و اسناد مربوط به پرداخت ها را پیش خود نگه دارید.
  • با ارائه پروفرما و اسناد مربوطه مجوزهای لازم برای واردات کالاهای هندی به کشور را همراه با کارت بازرگانی از سازمان ها و مراجع قانونی دریافت کنید.
  • اکنون با شرکت های لجستیک برای حمل و نقل کالاها صحبت کرده و توافقات لازم را در خصوص زمان ارسال کالاها، نوع حمل و نقل، زمان ورود کالاها به کشور، نحوه بارگیری، بیمه و امنیت کالاها هنگام حمل و نقل و … با امضای قرارداد به ثبت برسانید.
  • با ورود محموله به گمرک مراحل ترخیص کالا از گمرک آغاز می شود که روند و تشریفات خاص خود را دارد و برای این منظور می توانید از یک ترخیص کار با تجربه کمک بگیرید.

پس از انجام مراحل قانونی ترخیص کالا و دریافت مجوز خروج کالاها از گمرک، می توانید محموله خود را از گمرک ها خارج کرده و به انبار یا بازارهای فروش انتقال دهید.

بهترین راه در زمینه واردات و ترخیص کالا از هند چیست؟

بهترین راه در زمینه واردات و ترخیص کالا از هند چیست؟

شناخت مراحل و روندهای قانونی واردات و ترخیص کالا از هند تنها راه حل در انجام این تجارت بین المللی پرسود نیست، بلکه ابتدایی ترین و صد البته پردردسرترین راه حل در این زمینه می باشد و در صورت عدم شناخت کافی از قوانین واردات کشور یا بی تجربگی در این زمینه ممکن است با خسارت های جبران ناپذیر زیادی نیز مواجه شوید، پس شاید بپرسید بهترین راه حل در زمینه واردات و ترخیص کالا از هند چیست؟

پاسخ این سوال برای تجار با تجربه بسیار ساده است، چرا که آن ها با سال ها سابقه در زمینه انجام تجارت های بین المللی می دانند این کار چه فعالیت چالش برانگیزی است و هر لحظه با سورپرایزهایش چگونه می تواند شما را غافلگیر کند، پس آن ها در همان وهله اول به شما توصیه می کنند با یک مشاور متخصص مشورت کنید یا از یک ترخیص کار حرفه ای برای انجام مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک کمک بگیرید، یعنی به طور کلی کار را به کاردان آن بسپارید.

با این تفاسیر انجام تجارت های بین المللی نیز به تجربه و دانش عمیقی در این زمینه نیاز دارد تا فرد بتواند با استفاده از آن در مورد مسائل و چالش های مختلف کار خود تصمیم گرفته و برنامه ریزی کند که قطعا شرکت در دوره های آموزشی در این زمینه می تواند به شما کمک کند؛ اما قطعا هزینه و زمان زیادی از شما می گیرد، پس بهترین راه چیست؟

بهترین راه همان راهکاری است که تجار باسابقه به شما معرفی کردند، بله درست است؛ شما باید در همان ابتدا به یک شرکت بازرگانی مراجعه کرده و از راهنمایی های مشاورین متخصص در تمامی مراحل واردات کالا استفاده کنید تا با یک برنامه ریزی دقیق و جامعه تجارت خود را مطابق قوانین داخلی و بین المللی واردات و صادرات کالا به انجام برسانید. شرکت های بازرگانی در این زمینه خدمات جامعی را به بازرگانان کشور ارائه می کنند که می توان با استفاده از آن ها بدون دردسر به تجارت پرداخت و به سودهای کلان دست یافت.

شرکت بازرگانی اورانوس در زمینه واردات و ترخیص کالا از هند خدمات خاصی را برای تجار داخلی و خارجی در نظر گرفته است که شما می توانید از این خدمات در زمینه واردات کالاها از هند به کشور استفاده نموده و تجارت خود را به شکل کاملا قانونی، در کمترین زمان و با کمترین هزینه گسترش دهید. در واقع شما می توانید تمامی مراحل واردات کالا از هند به کشور و حتی ترخیص کالاها از گمرکات کشور را به گروه بازرگانی اورانوس سپرده و بدون دغدغه فکری و ذهنی تجارت خود را گسترش دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]