به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات، حمل و ترخیص پوشاک از ترکیه به ایران

واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران

واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران یک تجارت پرسود برای تجار داخلی

کشور ترکیه از جمله کشورهای معروف در صنعت مد و پوشاک جهان شناخته می شود و براساس آمار و ارقام صادرات های انجام شده توسط این کشور، ترکیه دومین تامین کننده پوشاک در اروپا می باشد. خرید پوشاک و لباس های برند ترک چند سالی است که در کشور ما نیز رواج یافته تا حدی که واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران به عنوان یکی از پرسودترین تجارت های بین المللی شناخته می شود، به طوری که علاوه بر تجار داخلی، مردم عادی نیز با سفرهای شخصی و کوتاه مدت خود به ترکیه سعی دارند به وسیله محدودیت های حمل بار خطوط هوایی لباس و پوشاک برند ترک را به کشور وارد نموده و کسب و کاری برای خود راه اندازی کنند.

واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران در حال حاضر یک تجارت پر سود شناخته می شود و افراد می توانند با سرمایه های اندک نیز از این تجارت پر سود استفاده کرده و کسب و کاری برای خود راه اندازی کنند؛ اما فراموش نکنید که هر نوع تجارت بین المللی راه و روش خاص خود را دارد و باید مطابق با قوانین بین الملل انجام شود.

بنابراین در زمینه واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران ما با همین مسئله مواجه هستیم، یعنی شما به عنوان واردکننده پوشاک ترک از ترکیه به ایران حتما باید اقدامات قانونی مثل دریافت مجوزهای واردات کالا، کارت بازرگانی، ثبت سفارش در سامانه تجارت کشور و سایر اقدامات گمرکی برای ورود کالاها به کشور و ترخیص آن ها از گمرکات کشور انجام دهید تا بتوانید یک تجارت بین المللی کاملا قانونی و یک کسب و کار دائمی و معتبر برای خود داشته باشید.

آشنایی با روش ها یا مراحل واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران

آشنایی با روش ها یا مراحل واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران

واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران همانطور که اشاره شد یک تجارت بین المللی می باشد که حتما باید مطابق با قوانین و مقررات داخلی هر دو کشور و قوانین تجارت های بین المللی انجام شود. بنابراین در مرحله اول شما باید با قوانین صادرات و واردات هر دو کشور و قوانین بین المللی مشخص شده توسط مراجع مربوطه آشنا شوید، برای این کار نیز می توانید با مشاورین بازرگانی مشورت نموده یا در دوره های آموزشی که در این خصوص ارائه می شوند، شرکت کنید.

در زمینه واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران روش های مختلفی وجود دارد، به عنوان مثال شما می توانید کالاهای وارداتی خود را مستقیما از فروشگاه ها یا نمایندگی های برندهای خارجی معتبر در ترکیه یا حتی تولیدی های برندهای معتبر ترک خریداری نمایید یا از شرکت های واسطه در این زمینه کمک بگیرید که البته خرید از شرکت های واسطه می تواند هزینه های بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد؛ اما اگر مستقیما به ترکیه سفر می کنید تا کالاهای مورد نظر خود را خریداری نمایید، حتما در زمینه حمل و نقل کالاها از ترکیه به ایران نیز تحقیق نموده و از شرکت های حمل و نقل معتبر و باسابقه استفاده کنید.

در گام بعدی لازم است که با چگونگی فرایندهای مربوط به ترخیص کالا از گمرک آشنا شوید. هر نوع کالای وارداتی با هر حجم و اندازه ای در ابتدای ورود به کشور به اداره گمرک تحویل داده می شود تا اطلاعات محموله توسط مامورین گمرک بررسی شده و قانونی بودن تجارت شما توسط اداره گمرک تایید شود، پس از طی روندهای اداری و تشریفاتی گمرکی شما یا ترخیص کار کالا می توانید به انبار گمرک مراجعه نموده و کالاهای خود را از اداره گمرک تحویل بگیرید.

واردات از ترکیه کار چندان دشواری نیست، چه بسا موقعیت جغرافیایی مناسب کشور ما و مرز زمینی با کشور ترکیه یک امتیاز مثبت در کاهش هزینه های حمل و نقل به شمار می آید و شما می توانید با انتخاب بهترین روش های حمل و نقل در واردات کالاهای ترک به ایران بسیاری از هزینه های اولیه تجارت خود را کاهش دهید؛ اما فراموش نکنید که هر کاری تخصص و مهارت خاص خود را می خواهد تا به درستی انجام شده و موفقیت های بزرگ را به دنبال داشته باشد، پس بهترین کار قبل از واردات پوشاک از ترکیه به ایران آشنایی با مراحل و روش های این کار می باشد که شما می توانید از مشاورین بازرگانی در این زمینه کمک بگیرید.

روش های حمل و نقل از ترکیه به ایران

روش های حمل و نقل از ترکیه به ایران

موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب کشور ما با ترکیه می تواند یک امتیاز مثبت در تجارت های بین المللی با این کشور محسوب شود؛ اما با این حال تجار می توانند از مرزهای هوایی نیز برای واردات کالاها به کشور استفاده کنند که با توجه به آمارهای سالانه حدود 6 کانتینر در هر ساعت از شبانه روز از مرز ترکیه وارد مرز ایران می شود و این یعنی حجم انبوهی از واردات پوشاک کشور توسط کشور ترکیه تامین می گردد.

اغلب حمل و نقل های تجاری ما با ترکیه توسط مرز زمینی انجام شده و واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران معمولا توسط کانتینرها، خطوط ریلی و راه آهن کشور و حمل و نقل های جاده ای انجام می شود و البته با توجه به کاهش هزینه ها در حمل و نقل های زمینی اغلب تجار نیز از این روش برای واردات کالا از ترکیه استفاده می کنند.

شرکت های تجاری در واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران

همانطور که اشاره شد هر کاری تخصص و مهارت های خاص خود را دارد، در زمینه واردات پوشاک از ترکیه نیز ما با همین مسئله مواجه هستیم، یعنی پیش از آغاز تجارت خود حتما باید در دوره های آموزش قوانین واردات و دوره های بازرگانی شرکت نموده و با فعالیت های تجاری بزرگ آشنا شویم که البته این موضوع می تواند وقت و هزینه زیادی از ما بگیرید.

بنابراین برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان می توانید کالاهای تجاری خود را انتخاب نموده و به کمک شرکت های تجاری که خدمات گسترده ای را در زمینه تجارت های بین المللی ارائه می کنند، امور بازرگانی تجارت خود را به انجام برسانید. به عنوان مثال می توانید یک ترخیص کار حرفه ای برای انجام تمامی فرایندهای مربوط به واردات، حمل و نقل و ترخیص کالاها از گمرک استخدام نموده و بدین وسیله با سرعت و دقت بیشتری به تجارت های بزرگ بپردازید.

شرکت تجاری و بازرگانی اورانوس از جمله هلدینگ های تجاری با سابقه در کشور است که خدمات متنوعی را در بخش واردات کالا به تجار داخلی و خارجی ارائه می کند. از جمله خدمات گروه بازرگانی اورانوس در زمینه واردات و حمل پوشاک از ترکیه به ایران می توان به حمل پوشاک از ترکیه به ایران،  ارسال لباس از ترکیه به ایران و ترخیص انواع کالاها از گمرکات کشور به وسیله ترخیص کاران حرفه ای اشاره کرد. بنابراین اگر قصد دارید از یک شرکت معتبر و باسابقه در این زمینه کمک بگیرید، می توانید با مشاورین بازرگانی ما تماس گرفته و با خدمات ما در این زمینه آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)