به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
انجام خدمات خرید خارجی

انجام خدمات خرید خارجی

چرا باید از خدمات خرید خارجی شرکت های بازرگانی استفاده کنیم؟

در تجارت های بین المللی همچون واردات کالا مسئله خرید کالا از کشورهای مختلف یکی از حیاتی ترین موضوعات در پیشبرد تجارت ها شناخته می شود، به طوری که تجار و بازرگانان معمولا از شرکت های بازرگانی برای انجام خدمات خرید خارجی کمک می گیرند.

شرکت های بازرگانی در زمینه انجام خدمات خرید خارجی، خدمات گوناگونی را ارائه می کنند که از جمله این خدمات می توان به فرایندهای مربوط به خرید کالا، ثبت سفارش و دریافت پروفرما، حمل و نقل کالاها، ترخیص کالا از گمرکات کشور و … اشاره کرد.

در خصوص واردات کالا معمولا با قوانین و شرایط خاصی مواجه هستیم و لازم است پیش از هرگونه اقدام در این زمینه با تمامی شرایط و ضوابط واردات کالا در کشور آشنا باشیم تا در زمان خرید و ورود کالاها به کشور با مشکلات مختلف مواجه نشویم. بنابراین برای انجام خریدهای خارجی همواره بهتر است که از انجام خدمات خرید خارجی که توسط شرکت ها و گروه های بازرگانی ارائه می شود، استفاده نماییم تا تمامی مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک مطابق با شرایط و قوانین واردات و صادرات کالا انجام شود.

در زمینه انجام خریدهای خارجی همواره با چالش های مختلفی مواجه هستیم که عدم آگاهی در این زمینه می تواند شرایط واردات کالا را برای شما دشوار ساخته و هزینه های سنگینی را به دنبال داشته باشد. بنابراین اگر به تازگی تجارت خود را آغاز کرده اید و در این زمینه اطلاعات چندانی ندارید، در مطالعه ادامه این مقاله همراه ما باشید تا ضمن معرفی نکات مهم در انجام خریدهای خارجی، شما را با انجام خدمات خرید خارجی که توسط شرکت های بازرگانی ارائه می شود، آشنا سازیم.

آشنایی با نکات مهم در انجام خریدهای خارجی

آشنایی با نکات مهم در انجام خریدهای خارجی

در تجارت های بین المللی و خصوصا واردات کالا همواره با قوانین و شرایط خاصی مواجه هستیم که عدم شناخت کافی در این زمینه کی تواند بر سایر فعالیت های تجاری شما تاثیر گذاشته و در نهایت هزینه های سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد.

به این ترتیب شاید بهتر باشد پیش از هر کاری در آغاز تجارت خود با تکنیک ها و نکات مهم در زمینه انجام خریدهای خارجی از کشورهای مختلف سراسر جهان با نکات مهمی که توسط کارشناسان بازرگانی و اقتصاددانان مطرح جهان معرفی شده اند، آشنا شوید. بدین منظور در ادامه این بخش از مقاله به معرفی تکنیک های مهم در انجام خریدهای خارجی می ردازیم:

 • اعتبار فروشنده در بازارهای فروش جهانی:

با توجه به آنکه خرید شما یک خرید بین المللی است و در برخی موارد ممکن است شما خرید خود را به صورت آنلاین انجام داده و اصلا با قروشنده برخورد حضوری نداشته باشید، با این حال لازم است که قبل از هر چیزی اعتبار فروشنده را در بازارهای جهانی بررسی نموده و همواره از فروشندگان معتبر خرید نمایید.

در این زمینه اگر از انجام خدمات خرید خارجی شرکت های بازرگانی استفاده کنید، لازم نیست خودتان شخصا به این موضوع رسیدگی نمایید بلکه می توانید کالای مورد نظر خود را انتخاب نموده و از کارشناسان بازرگانی شرکت های تجاری بخواهید فروشندگان معتبر در سراسر جهان را شناسایی کرده و به شما معرفی نمایند تا پس از بررسی قیمت ها بهترین کالا را خریداری نمایید.

 • بررسی کیفیت کالا:

کیفیت کالا یکی از مهم ترین نکاتی است که باید بدان توجه ویژه ای داشته باشید. برای این منظور نیز می توانید از انجام خدمات خرید خارجی شرکت های بازرگانی استفاده کنید؛ اما فراموش نکنید کالای وارداتی شما زمانی در بازار به فروش می رسد که از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، پس کالاهای مختلف را پیش از خرید، حتما امتحان کنید تا همواره بهترین و باکیفیت ترین انتخاب ها را داشته باشید.

 • معامله طبق قرارداد قانونی و منسجم انجام شود:

برای خرید خود یک قرارداد مشخص با شرایط و ضوابط موردنظرتان و همچنین مطابق با قوانین صادرات و واردات بین الملل تعیین کنید. استفاده از قرارداد در برخورد با چالش های گوناگون واردات کالا می تواند کمک شایانی برای شما باشد.

شرکت های بازرگانی در این زمینه می توانند مشاورین خوبی برای شما باشند و در تعیین شرایط و ضوابط قرارداد به شما کمک نمایند. بنابراین با انجام خدمات خرید خارجی به وسیله شرکت های بازرگانی می توانید قرارداد قانونی و منسجمی برای معاملات بین المللی خود منعقد نمایید.

 • وضعیت حمل و نقل کالا مشخص باشد:

حمل و نقل کالاها با توجه به آنکه از مرزهای گمرکی کشورهای مختلف عبور می کنند، معمولا هزینه های زیادی را در بر گرفته و شرایط و ضوابط خاصی را دنبال می کنند، از این رو لازم است وضعیت حمل و نقل کالاها را در آغاز کار مشخص نمایید که با انجام خدمات خرید خارجی توسط شرکت های بازرگانی کی توانید حمل و نقل کالاهای خود را به بهترین نحو به انجام برسانید.

 • معامله تضمین شده باشد:

با توجه به آنکه در حال معامله با کشورهای خارجی هستیم، علاوه بر آنکه باید اعتبار فروشندگان خارجی را بررسی کنیم، همچنین لازم است از فروشندگان کالا ضمانت نامه ای دریافت نمایید تا تعهدات قرارداد توسط هر دو طرف معامله تضمین شده باشد.

 • کالاها دارای ضمانت نامه، گارانتی و خدمات پس از فروش باشند:

ضمانت نامه و خدمات پس از فروش در فروش هر چه بهتر کالاها می تواند موثر باشد. بنابراین در هنگام خرید به گارانتی و خدمات پس از فروش کالاها دقت کنید.

 • قیمت ها مناسب و مطابق با قوانین بین الملل محاسبه شوند:

عوامل مختلفی در قیمت کالاهای وارداتی و هزینه های واردات کالا موثر می باشند؛ لذا بهتر است در زمینه محاسبه قیمت کالاها با مشاورین بازرگانی مشورت نموده یا با انجام خدمات خرید خارجی توسط شرکت های بازرگانی این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

انجام خدمات خرید خارجی با شرکت بازرگانی اورانوس

انجام خدمات خرید خارجی با شرکت بازرگانی اورانوس

شرکت بازرگانی اورانوس از جمله هلدینگ های تجاری فعال و با سابقه در کشور می باشد که خدمات و فعالیت های مختلفی را در زمینه انجام خدمات خرید خارجی به تجار و بازرگانان کشور ارائه می کند.

تجار و بازرگانان داخلی کشور می توانند تمام فعالیت ها و امور بازرگانی تجارت های بین المللی خود را به گروه بازرگانی اورانوس سپرده و تجارت های کوچک خود را با راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی کارشناسان بازرگانی ما گسترش دهند.

از جمله خدمات و فعالیت های گروه بازرگانی اورانوس در زمینه انجام خدمات خرید خارجی می توان به حمل و نقل و ترخیص کالاها از گمرکات کشور به وسیله ترخیص کار حرفه ای اشاره کرد؛ اما لازم است یادآور شویم که شرکت بازرگانی اورانوس ضمن سابقه درخشان در انجام امور بازرگانی تجارت های بزرگ، خدمات متنوعی را در بخش انجام خدمات خرید خارجی ارائه می کند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت سفارش و دریافت پروفرما
 • خرید کالا با توجه به نکات مهم در انجام خریدهای خارجی
 • حمل و نقل کالاها
 • ترخیص کالاها از گمرکات سراسر کشور
 • انجام پرداخت های بین المللی
 • دریافت مجوزهای واردات کالا
 • انجام امور گمرکی و تشریفات اداری برای ترخیص و دریافت کالاها از انبارهای گمرک
 • دریافت بیمه نامه های معتبر برای حمل و نقل کالاها

با این تفاسیر می توانید تمامی امور مربوط خریدهای خارجی خود را به شرکت های بازرگانی و باسابقه سپرده و بدون دغدغه به تجارت بپردازید.

5/5 - (1 امتیاز)