به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص کالا از گمرکات تهران

ترخیص کالا از گمرکات تهران

اهمیت ترخیص کالا از گمرکات تهران برای تجار و بازرگانان

همانطور که می دانید هر نوع کالای وارداتی پس از عبور از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کشور باید وارد گمرکات کشور شده تا پس از طی نمودن مراحل و روندهای اجرایی ترخیص کالا، کالای وارداتی توسط ترخیص کار یا حق العمل کار آن از گمرک ترخیص شود. تهران به عنوان پایتخت تهران دارای چندین گمرک زمینی و هوایی می باشد که تجار و بازرگانان اغلب از گمرکات تهران برای ترخیص کالاهای وارداتی خود استفاده می کنند و لذا بر این اساس می توان گفت که آشنایی با مراحل ترخیص کالا از گمرکات تهران می تواند برای هر تاجر یا بازرگانی مهم و مفید واقع شود.

با توجه به آمارهای انجام شده باید گفت که بیشترین حجم ترخیص کالاهای وارداتی کشور مربوط به گمرکات تهران بوده است و شاید دلیل چنین اتفاقی مرکزیت این شهر بزرگ می باشد؛ اما با توجه به آنکه اغلب فعالیت های مهم و بزرگ اقتصادی و تجاری در این شهر انجام می شود، می توان گفت که تجار و بازرگانان نیز تمایل دارند، فرآیندهای مربوط به واردات کالا از جمله ترخیص کالاهای وارداتی خود را از طریق گمرکات تهران به انجام برسانند و لذا بر این اساس گمرکات این شهر را برای ورد کالاهای خود به کشور انتخاب می کنند.

بنابراین با توجه به اهمیت گمرکات تهران در نظر تجار و بازرگانان داخلی، لازم است بگوییم که آشنایی با نحوه ترخیص کالا از گمرکات تهران می تواند در تسریع روند ترخیص کالاها از گمرک بسیار موثر واقع شود و بر این اساس لازم است که تجار پیش از اقدام در این زمینه با گمرکات تهران و نوع فعالیت آن ها در زمینه صادرات و واردات کالا آشنا باشند، چرا که گمرکات تهران هر کدام فعالیت به خصوصی در این زمینه بر عهده دارند و لذا لازم است برای واردات هر نوع کالا  از یکی از این گمرکات برای انجام فرآیندهای مربوط به واردات کالاها استفاده کنیم.

گمرک شهریار، گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک پست ، گمرک غرب تهران، گمرک مهرآباد، گمرک جنوب تهران، گمرک نمایشگاه و گمرک منطقه ویژه پیام گمرکات شهر بزرگ تهران می باشند؛ اما توجه داشته باشید که سه گمرک شهریار، فرودگاه امام خمینی و گمرک غرب تهران به عنوان گمرکات اصلی این شهر شناخته شده و سایر گمرکات زیر مجموعه این سه گمرک را شکل می دهند.

سه گمرک اصلی شهریار، فرودگاه امام و غرب با توجه به موقعیت جغرافیایی و امکانات مختلفی که در زمینه واردات کالا دارند، هر کدام خدمات مختلفی را در زمینه ترخیص کالا ارائه داده و همچنین کالاهای به خصوصی را در زمینه واردات ترخیص می نمایند که لازم است پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات کالا با این سه گمرک مهم و اصلی آشنا شوید و در ارتباط با نوع کالاهای قابل ترخیص از هر کدام این سه گمرک اطلاعات کافی را کسب نمایید.

در ادامه مقاله به منظور آشنایی شما با سه گمرک اصلی تهران و همچنین نحوه ترخیص کالا از گمرکات تهران به معرفی گمرکات مختلف این شهر پرداخته و قوانین و خدمات هر کدام را در این زمینه بررسی می کنیم.

معرفی گمرکات تهران

معرفی گمرکات تهران

همانطور که گفته شد تهران به عنوان پایتخت ایران دارای چندین گمرک بزرگ و کوچک می باشد که اغلب تجار از گمرکات این شهر برای انجام امور ترخیص کالاهای وارداتی خود استفاده می کنند و لذا گفته شد که با توجه به اهمیت گمرکات این شهر در زمینه ترخیص انواع کالاهای وارداتی، لازم است که پیش از هرگونه اقدام در این زمینه با نحوه ترخیص کالا از گمرکات تهران و همچنین امکانات و خدمات هر یک از گمرکات این شهر آشنا شوید.

در این بخش از مقاله سعی داریم شما را با گمرکات تهران و موضوعات مربوط به چگونگی ترخیص کالا از هریک از این گمرکات آشنا نماییم؛ اما با توجه به آنکه سه گمرک شهریار، فرودگاه امام و غرب به عنوان گمرکات اصلی تهران شناخته شده و سایر گمرک ها به عنوان زیر مجموعه ای از این سه گمرک معرفی می شوند، بر این اساس ابتدا به معرفی گمرک های شهریار، فرودگاه امام و غرب تهران پرداخته و سپس زیر مجموعه هر کدام از آن ها را عنوان می کنیم:

  • گمرک شهریار: گمرک شهریار تهران که در مرکزیت شهرستان شهریار قرار گرفته از جمله گمرکات بزرگ، اصلی و زمینی شهر تهران می باشد. این گمرک دارای فضای بزرگ با انبارهای متعدد بوده و گمرکات جنوب تهران، گمرکات شهرک غرب و گمرکات نمایشگاه های تهران زیر مجموعه این گمرک می باشند.

گمرک شهریار به لحاظ موقعیت مکانی در جاده قدیم تهران-کرج، کیلومتر 6 این جاد واقع شده و با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و مسافت بسیار کوتاه همواره به عنوان بهترین گزینه در زمینه ترخیص کالاها شناخته می شود.

از جمله مزایای ترخیص کالا از گمرک شهریار تهران می توان به دسترسی این گمرک به خطوط ریلی و شبکه سراسری راه آهن کشور، نزدیکی به فرودگاه امام خمینی، ضریب ایمنی بالای انبارها، انبارداری مناسب، سهولت و دسترسی آسان تجار به این گمرک اشاره کرد.

  • گمرک غرب تهران: گمرک غرب تهران به لحاظ موقعیت مکانی در منطقه 21 این شهر و در کیلومتر 11 جاده قدیم تهران-کرج قرار دارد. از این گمرک در زمینه انجام امور صادرات و واردات زمینی کالاها استفاده می شود. این گمرک فاقد امور مسافربری، گمرک ملوانی، کارنه عبوری، کاپوتاژ، گمرک مرزنشینان و امانات پستی می باشد؛ اما در عین حال فعالیت های مهمی در این گمرک به انجام می رسد که از جمله آن ها می توان به واردات قطعی، صادرات قطعی، ورود موقت، خروج موقت، ترانزیت خارجی مبدا، کارنه مبدا و مقصد و گمرک قضایی اشاره کرد.

با توجه به فضای بزرگ این گمرک در خصوص انجام مراحل تخلیه و بارگیری کالاها، باید گفت ترخیص کالا همواره از گمرک غرب تهران راحت تر انجام می شود.

  • گمرک فرودگاه امام خمینی: انواع صادرات و واردات هوایی در تهران همواره به مرکزیت فرودگاه امام خمینی انجام شده و لذا باید گفت که بزرگترین گمرک هوایی تهران گمرک فرودگاه امام خمینی می باشد. گمرکات مهرآباد و امانات پستی زیر مجموعه ای از گمرکات فرودگاه امام خمینی می باشند.

در خصوص آشنایی با چگونگی ترخیص کالا از فرودگاه امام تهران لازم است بگوییم که ترخیص کالا در این گمرک به سه حوزه تجاری، امانات پستی و مسافری تقسیم بندی می شود و لذا لازم است پیش از اقدام در زمینه ترخیص کالا از این گمرک حوزه خود را مشخص نمایید.

ترخیص کالا از گمرکات تهران به وسیله ترخیص کار حرفه ای

ترخیص کالا از گمرکات تهران به وسیله ترخیص کار حرفه ای

آشنایی با چگونگی ترخیص کالا از گمرکات تهران و قوانین و مراحل انجام این کار فرآیندی زمانبر و دشوار می باشد که علاوه بر اتلاف وقت شما، زیان های مالی زیادی نیز ممکن است به وجود آورد. در واقع شما اگر بخواهید با مراحل و نحوه ترخیص کالا از گمرکات تهران آشنا شوید، باید زمان زیادی را صرف انجام این کار نمایید تا با چگونگی مراحل ترخیص کالا از گمرکات مختلف تهران آشنا شوید.

همچنین شناخت قوانین، مراحل و خدمات گمرکات مختلف تهران نه تنها به مطالعه دقیق در این زمینه نیاز دارد بلکه برای انجام هر چه بهتر روند ترخیص کالا از گمرکات تهران لازم است که تجربه عملی در این زمینه را نیز داشته باشید که این موضوع برای شرکت های تجاری تازه تاسیس امری ناممکن می باشد و در نتیجه در صورت عدم شناخت کافی در خصوص چگونگی ترخیص کالا از گمرکات تهران ممکن است زیان های مالی و مهنوی زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

بر این اساس راهنمایی گرفتن از یک ترخیص کار ماهر و با تجربه قطعا می تواند بهترین گزینه برای ترخیص کالا از گمرکات تهران معرفی شود؛ اما شاید بپرسید ترخیص کار ماهر کیست یا چگونه می توان چنین شخصی را پیدا کرد؟

در پاسخ به سوالات فوق باید بگوییم که ترخیص کار ماهر در این زمینه کسی است که علاوه بر شناخت مراحل ترخیص کالا از گمرکات تهران با تمامی گمرکات تهران و قوانین و مقررات آن ها آشنا بوده و تجربه عملی در این خصوص را دارد و لذا می تواند با دقت و سرعت عمل بیشتری در خصوص انجام روند مراحل ترخیص کالا از گمرکات تهران به شما کمک نماید.

برای یافتن یک ترخیص کار ماهر می توانید به گروه های بازرگانی با سابقه و معتبر مراجعه کنید. شرکت بازرگانی اورانوس از جمله شرکت هایی است که در زمینه ترخیص کالا از گمرکات تهران فعالیت داشته و می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

شرکت بازرگانی اورانوس با برخورداری از یک تیم ترخیص کار حرفه ای با تجربه همواره آماده ارائه خدمات مختلف از جمله ارائه مشاوره بازرگانی، انجام مراحل ترخیص کالا از گمرکات مختلف، انجام امور گمرکی، ثبت اطلاعات سفارش کالا در سامانه تجارت، انجام تمامی امور مربوط به صادرات یا واردات کالاها، نقل و انتقالات ارزی و … می باشد. در واقع شما با سپردن امور تجاری خود به این شرکت می توانید ضمن تکیه بر اعتبار و سابقه ی طولانی گروه بازرگانی اورانوس، با اطمینان خاطر بیشتری به تجارت پرداخته و در زمان کوتاهی به سودهای کلان اقتصادی دست یابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]