به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک چه زمانی محاسبه می شود؟

هزینه ترخیص کالا از گمرک معمولا شامل هزینه های مختلفی از ورود کالا تا خروج ان از گمرک می باشد که بهتر است پیش از آغاز فعالیت های تجاری و امور بازرگانی کسب و کار خود آن را محاسبه نموده و نسبت به پرداخت آن برنامه ریزی های اقتصادی خود را داشته باشید.

وقتی شما به عنوان یک تاجر یا بازرگانان تصمیم می گیرید از واردات کالاهای خارجی در سرمایه گذاری ها و فعالیت های تجاری خود استفاده کنید، حتما باید سرمایه ها و هزینه های گوناگون فعالیت خود را بررسی نمایید تا در زمان پرداخت هزینه ها با مشکلات گوناگونی مواجه نشوید. هزینه های ترخیص کالا از گمرک در واقع هزینه هایی است که شما باید طی روندهای اداری امور گمرکی به اداره گمرک پرداخت نمایید.

 بنابراین هزینه ترخیص کالا از گمرک را با سایر هزینه های واردات کالا اشتباه نگیرید و توجه داشته باشید که این هزینه ها توسط اداره گمرک دریافت شده و مربوط به نهاد گمرکی کل کشور می باشد، یعنی شما در پرداخت هزینه های گمرکی با یک ارگان دولتی مواجه هستید، پس لازم است که نسبت به پرداخت هزینه ترخیص کالا از گمرک برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

هزینه های ترخیص کالا از گمرک همانطور که اشاره شد مربوط به هزینه هایی است که شما طی پروسه های اداری و تشریفات خاص گمرکی به اداره گمرک یا نهاد گمرکی کشور پرداخت می کنید. این هزینه ها معمولا هزینه های بارگیری، تخلیه کالاها، باربری، انبارداری گمرک، حقوق ورودی گمرک، مالیات های ورودی کالاهای خارجی، صفافی، تعرفه آزمایشگاهی، کارشناسی کالا و … را شامل می شوند و با توجه به قوانین و مقررات کشور این هزینه ها در تمامی گمرکات کشور به صورت یکسان محاسبه شده و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

بنابراین بهترین زمان در محاسبه هزینه ترخیص کالا از گمرک، زمانی است که کالاهای شما هنوز به گمرک کشور وارد نشده اند یا بهترین زمان، زمانی است که شما به تازگی فعالیت تجاری خود را آغاز نموده اید و در همان مراحل خرید و سفارش کالا هستید. در این موقعیت شما می توانید هزینه های ترخیص کالا از گمرکات کشور را با توجه به تعرفه های گمرکی ارائه شده و سایر هزینه ها بررسی نموده و مبلغ تعیین شده توسط نهاد گمرکی را پیش از ورود کالاهایتان به کشور کنار بگذارید تا در زمان ترخیص کالاها با کمبود سرمایه و جریمه های عدم ترخیص به موقع کالاها که می توانند هزینه های شما را افزایش دهند، مواجه نشوید.

هزینه های انبارداری، تخلیه و بارگیری کالاها و هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه های انبارداری، تخلیه و بارگیری کالاها و هزینه ترخیص کالا از گمرک

اداره گمرک کل کشور هزینه های ترخیص کالا از گمرک را مطابق با قوانین جمهوری اسلامی بر یک اصل پایه و ثابت تعیین نموده که تجار می توانند هزینه ها و سرمایه های اولیه تجارت خود را مطابق با این قوانین بررسی و محاسبه نمایند؛ اما هزینه های مربوط به انبارداری، تخلیه و بارگیری کالاها که با توجه به حجم کالاهای وارداتی و محموله های تجاری تعیین و محاسبه می شوند، از جمله هزینه های مربوط به ترخیص کالا هستند که از این اصل پیروی نمی کنند.

بنابراین یکی از فعالیت های مهمی که تجار و بازرگانان در بررسی هزینه های ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک انجام می دهند، بررسی هزینه های انبارداری، تخلیه و بارگیری کالاها می باشد. این هزینه ها یکی از مهم ترین هزینه های مربوط به ترخیص کالا از گمرک می باشند که با توجه به حجم کالاها تعیین می گردند و لذا لازم است به منظور پرداخت به موقع هزینه ها و ترخیص سریع کالاها از گمرک، هزینه های انبارداری، تخلیه و بارگیری کالاها را در اسرع وقت پرداخت نموده و کالاها را به سرعت به انبار گمرک منتقل نمایید، چرا که در برخی مواقع عدم تخلیه به موقع کالاها و خروج آن ها از سیستم انبارداری اسکله یا منطقه بارگیری جریمه های مختلفی را برای شما به وجود آورده و هزینه های حمل و نقل و هزینه های ترخیص را افزایش می دهند.

حقوق و عوارض ورودی و هزینه ترخیص کالا از گمرک

حقوق و عوارض ورودی و هزینه ترخیص کالا از گمرک

در تمامی کشورهای جهان از جمله کشور ما مطابق با قوانین بین الملل هزینه هایی تحت عنوان حقوق و عوارض ورودی برای واردات کالا به کشور از بازرگانان و تجار دریافت می شود که معمولا این هزینه ها را تحت عنوان هزینه ها و مالیات های گمرکی می شناسیم. مالیات های گمرکی یا همان حقوق و عوارض ورودی کالا از جمله مهم ترین هزینه های مربوط به هزینه ترخیص کالا از گمرک می باشند که تجار و بازرگانان موظف هستند این هزینه را با توجه به تعرفه های ارائه شده به نهاد گمرکی کل کشور پرداخت نمایند.

بنابراین از جمله مهم ترین هزینه هایی که باید در محاسبه هزینه ترخیص کالا از گمرک در اولویت های خود قرار دهید، هزینه های مربوط به حقوق و عوارض ورودی یا مالیات های گمرکی کالاهای وارداتی است. برای بررسی مالیات گمرکی کالاها می توانید از مشاورین بازرگانی کمک بگیرید که با مطالعه دقیق قوانین و مقررات صادرات و واردات کشور می توانند به راحتی مالیات های گمرکی کالاها را بررسی نموده و قوانین و نحوه پرداخت آن ها را برای شما شرح دهند.

بررسی و محاسبه حقوق و عوارض ورودی تقریبا کار دشوار و پروسه حساسی است که بهتر است مطابق با نظر کارشناسان بازرگانی انجام شود، چرا که عدم محاسبه صحیح این هزینه ها می تواند خسارت های مالی فراوانی را به همراه جریمه های مالیاتی برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین همانطور که گفته شد در بررسی هزینه های گمرکی همچون حقوق و عوارض ورودی از یک کارشناس متخصص حوزه بازرگانی کمک بگیرید.

مشاورین متخصص شرکت بازرگانی اورانوس ضمن سال ها سابقه ی درخشان در فعالیت های تجاری و بازرگانی همچون صادرات و واردات کالاهای مختلف، می توانند مشاوره ها و خدمات بازرگانی متنوعی را در تجارت های بین المللی به شما ارائه نمایند که از جمله این خدمات می توان به بررسی سود و زیان تجارت ها و حقوق و هزینه های گمرکی ترخیص کالا از گمرکات کشور اشاره کرد.

 شما می توانید با تجربه و دانش مشاورین و کارشناسان متخصص ما ضمن بررسی سود و زیان اقتصادی تجارت های مختلف، برای پرداخت های مالی فعالیت های تجاری خود یک برنامه ریزی اقتصادی در نظر گرفته و بدین وسیله سودآوری های کسب و کار خود را مدیریت نمایید. برای آشنایی با خدمات ما در حوزه تجارت های بین المللی می توانید از طریق وب سایت یا تماس با مشاورین شرکت اقدام نمایید.

3/5 - (2 امتیاز)