به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

اهمیت ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه امام خمینی یکی از مهم ترین گمرک های فعال در کشور می باشد، به طوری که اغلب کالاهای وارداتی به کشور از طریق مرزهای هوایی، همواره توسط این گمرک بارگیری و ترخیص می شوند. بر همین اساس آشنایی با نحوه فرآیند ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی امر مهمی است که هر بازرگان و تاجر داخلی باید با آن آشنا بوده و اطلاعات کاملی از چگونگی انجام این فرآیند داشته باشد.

بنابراین توجه به نحوه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی و برخورداری از تجربه کافی در این زمینه همانطور که یک الزام ضروری در زمینه انجام فعالیت های اقتصادی و تجاری حوزه واردات شناخته می شود، در واقع توجه به این الزام مهم و حیاتی می تواند در خصوص تسریع روند فرآیندهای ترخیص کالا و کاهش هزینه ها به شما کمک کند و با سرعت بخشیدن به فرآیندهای مربوط به ترخیص کالاهای وارداتی، بسیاری از هزینه های اولیه ی تجارت شما را کاهش دهد.

 پس به طور کلی می توان گفت که هر تاجر یا بازرگانی باید پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات کالا با فرآیندهای ترخیص کالا آشنا بوده، تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد و همچنین با نحوه ترخیص کالا در گمرک های مختلف نیز آشنا باشد.

بنابراین باید گفت که اگر قصد دارید کالاهای وارداتی تجارت خود را به وسیله مرزهای هوایی و از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی وارد کشور کنید، لازم است که با ترخیص کالا از این گمرک آشنا باشید، پس به این ترتیب در ادامه سعی می کنیم با معرفی گمرک امام خمینی و تشریح چگونگی ترخیص کالا از این گمرک، شما را با فرآیند ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی آشنا نماییم.

مزایای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

مزایای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی در سی کیلومتری جنوب تهران واقع شده است و با مساحتی به اندازه ۲۷ هزار و ۸۵۶ متر مربع می تواند بیش از سی هزار تن کالا و محموله را در لحظه پذیرش کند. همچنین انبارهای بزرگ و مجهز این گمرک با قفسه بندی های ایمن و مدرن در هر ساعات از شبانه روز آماده بارگیری انواع مختلف کالاهای وارداتی می باشند، به طوری که برخورداری از سردخانه های مجهز با حجم پذیرش 66 تنی خیال شما را در خصوص واردات محصولات غذایی آسوده می کند.

گمرک فرودگاه امام خمینی علاوه بر برخورداری از امکانات ویژه در زمینه بارگیری و ترخیص کالاهای وارداتی از موقعیت مکانی بسیار مناسبی نیز برخوردار می باشد که این امر در تسریع روند ترخیص کالا از گمرک و تحویل کالاها به انبارهای شما بسیار موثر خواهد بود؛ چرا که این گمرک به اتوبان های ترانزیتی و شهر تهران بسیار نزدیک بوده و به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت می باشد، پس با ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی می توانید فرآیندهای مربوط به تجارت های وارداتی خود را با سرعت بیشتری به انجام برسانید.

فرودگاه امام خمینی یکی از بزرگترین مرزهای هوایی کشور بوده که سالانه بیش از نیم میلیارد کالاهای وارداتی به وسیله گمرک این فرودگاه وارد کشور می شوند و همچنین گمرک فرودگاه امام خمینی با فعالیت شبانه روزی خود جزء ده گمرک برتر جهان می باشد؛ بنابراین از دیگر مزایای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی می توان به این موارد نیز اشاره کرد.

آشنایی با ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

آشنایی با ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

همانطور که گفته شد گمرک فرودگاه امام خمینی مخصوص کالاهایی است که از طریق مرزهای هوایی وارد کشور می شوند و با توجه به مساحت بزرگ این گمرک و موقعیت مکانی بسیار مناسب آن، گمرک فرودگاه امام خمینی یکی از مهم ترین گمرک ها در زمینه ترخیص کالا شناخته می شود و لازم است که تجار و بازرگانان با نحوه ترخیص کالا از گمرک این فرودگاه آشنا باشند.

در این بخش سعی داریم شما را با فرآیندهای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی آشنا نماییم؛ اما پیش از هر چیز باید بگوییم که اغلب فرآیندها و مراحل ترخیص کالا از گمرک این فرودگاه مشابه با سایر گمرک های کشور می باشد و لذا در این زمینه نیز شما به یک سری مدارک و اسناد نیاز دارید تا قانونی بودن تجارت خود را اثبات نموده و مجوز ترخیص کالا از انبارهای گمرک را دریافت نمایید؛ بنابراین از جمله مدارک و اسناد ضروری در این زمینه می توان بارنامه، قبض انبار، پروفرما، پکینگ لیست، گواهی مبدا، کارت بازرگانی و … اشاره کرد.

همچنین مراحل ترخیص کالا از گمرک این فرودگاه را می توان در حالت کلی به صورت موارد ذیل دسته بندی نمود:

  1. در مرحله اول ابتدا لازم است که کالا از مبدا بارگیری شده و به مقصد ارسال شود.
  2. کالا به صورت هوایی وارد مرزهای ایران شده و در گمرک فرودگاه امام تخلیه می شود.
  3. پس از ورود کالاهای وارداتی به انبار های مجهز گمرک، کالاها تا زمان اتمام مراحل قانونی ترخیص در انبار نگهداری می شوند.
  4. کالاها معمولا دو الی سه روزه به فرودگاه می رسند.
  5. اگر تمامی مدارک آماده شده باشند شما می توانید کالاهای خود را ۲ الی ۳ روزه ترخیص کنید.
  6. بعد از تایید کارشناس و پرداخت هزینه های گمرکی، پروانه خروج صادر شده و به ترخیص کار تحویل داده می شود.
  7. با ادامه ی مراحل شما می توانید کالاهای خود را از گمرک ترخیص کنید.

همچنین در خصوص بررسی هزینه های ترخیص کالا از گمرک این فرودگاه باید بگوییم که تمامی هزینه ها مشابه هزینه های ترخیص سایر گمرک های کشور بوده و لذا مطابق با قوانین از پیش تعیین شده و شاخص های قیمتی موجود محاسبه می گردند.

شرکت بازرگانی اورانوس ترخیص کار کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

در زمینه انجام هرچه بهتر فعالیت های تجاری و اقتصادی همواره بهتر است که با افراد خبره و کاربلد در این زمینه مشورت نمایید یا فعالیت های خاص تجارت خود را به افراد حاذق در این زمینه بسپارید. به عنوان مثال در زمینه ترخیص کالا از گمرک شما می توانید با شرکت های فعال در این زمینه مشورت نموده و از آن ها در خصوص انجام هر چه بهتر فرآیندهای ترخیص کمک بخواهید.

شرکت های بازرگانی زیادی در کشور وجود دارند که در زمینه ترخیص کالا می توانند به شما کمک کنند؛ اما اگر شما به دنبال ترخیص کار ماهر و با تجربه می گردید، به شما توصیه می کنیم حتما به شرکت بازرگانی اورانوس مراجعه کنید. این شرکت بازرگانی با برخورداری از یک تیم مجرب و با تجربه می تواند به شما در زمینه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی کمک نماید و علاوه بر برگزاری جلسات مشاوره، می تواند در زمینه انجام انواع فرآیندهای مربوط به ترخیص کالا از این گمرک نیز به شما کمک کند.

شرکت بازرگانی اورانوس با سال ها سابقه فعالیت در حوزه های گوناگون تجارت های بین المللی، از جمله ترخیص کاران با سابقه در حوزه ترخیص کالا از گمرک های مختلف از جمله گمرک فرودگاه امام خمینی می باشد که شما می توانید با خیالی آسوده فرآیندهای مربوط به ترخیص کالاهای وارداتی خود را به گروه با تجربه این شرکت سپرده و در آرامش خاطر به گسترش و توسعه تجارت خود بپردازید.

4.6/5 - (16 امتیاز)