به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
حواله ارزی

انجام خدمات حواله ارزی به سایر کشورها

شرکت های بازرگانی واحد های تجاری دارای مجوز هستند که به مشتریان اجازه می دهند یک ارز را با ارز دیگری مبادله کنند. این واحد ها پول فیزیکی (سکه ها و اسکناس های کاغذی) را معمولا از طریق پیشخوان در باجه دریافت می کنند. شرکت های بازرگانی با دریافت کارمزد اسمی و از طریق تقسیم قیمت پیشنهادی به یک ارز، درآمد کسب می‌کنند.

ما در این مطلب قصد داریم درباره انجام خدمات حواله ارزی شرکت بازرگانی اورانوس بیشتر صحبت کنیم. چنانچه علاقمند به مبحث حواله های ارزی هستید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

انجام حواله ارزی طبق خواسته ی مشتری صورت می گیرد. شرکت های بازرگانی به وسیله ی بانک های کارگزاری که در خارج از کشور وجود دارند؛ اقدام به انجام حواله ارزی می کنند.

انجام حواله ارزی به روش های زیر صورت می گیرد:

  • اسکناس های ارزی
  • تراول های ارزی
  • چک ارزی
  • سوئیفت

در ابتدا باید درباره مفهوم حواله ارزی صحبت بکنیم. حواله ارزی یعنی انتقال پول برای خارج از کشور. انتقال پول به طور عمده توسط بانک ها و موسسات معتبر صورت می گیرد. این انتقال می تواند برای اهداف مختلفی صورت گیرد. از عمده ترین آن ها می توان به تجارت اشاره نمود. همچنین افراد برای خرید کالا های خارجی گاهی پول به خارج از کشور حواله می کنند.

شرکت های بازرگانی برای انجام حواله ارزی از مشتریان خود کارمزد دریافت می کنند. کارمزدهای مبادله ارز به قدری متفاوت است که ممکن است کارمزد کارت اعتباری کمتر از کارمزدی باشد که از طریق نرخ های ارز تعدیل شده پرداخت می شود.

انواع روش های حواله ارز

انواع روش های حواله ارز:

امروزه حواله های ارزی به دو روش صادره و وارده انجام می شود.

در روش صادره وجه توسط فرستنده برای فردی حواله می شود. بر خلاف روش صادره، در روش وارده وجه به حساب فرد مورد نظر وارد می شود.

در حواله ارزی تمامی مشخصات فرستنده نظیر شماره حساب و شماره ملی درج می شود. همچنین مبلغ حواله و مشخصات فرد گیرنده نیز قید می شود.

شاید این سوال برایتان پیش آید که شرکت های بازرگانی به چه روشی ارز را حواله می کنند؟ راه های زیادی برای حواله وجود دارد. سوئیفت یک حواله امن برای انتقال ارز می باشد. با کمک انتقال سوئیفت می‌توانید با هر ارز و هر بانکی در جهان تراکنش انجام دهید. با این حال، اجرای آن بیشتر از یک انتقال آنلاین معمولی، به طور متوسط ​​حدود 3 روز کاری طول می کشد.

همیشه نمی توان هزینه انتقال را از قبل تعیین کرد، زیرا بستگی به این دارد که چند بانک به عنوان واسطه در یک تراکنش خاص عمل می کنند و مهم تر از همه، سوئیفت مشکل نقل و انتقالات کوچک را حل نمی کند.

پرداخت سوئیفت انتقالی است که به شما امکان می دهد با هر ارزی به هر بانک و کشوری در سراسر جهان ارز انتقال دهید. همچنین انتقال سوئیفت به خارج از کشور به صورت ارزی انجام می شود. در این روش برای انتقال پول به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا استفاده می شود، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید با کمک آن وجوه بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال کنید.

نحوه انتقال وجوه با استفاده از سوئیفت به صورتی است که باید اطلاعاتی نظیر اطلاعات شخص گیرنده انتقال، (یعنی شخص یا موسسه ای که قصد ارسال پول به ارز خارجی را دارید)، شماره حساب بانکی ذینفع در قالب IBAN، کد سوئیفت بانک ذینفع (کد BIC)، هدف از انتقال، مبلغ حواله را تعیین کنید.

کد سوئیفت یک کد الفبایی منحصر به فرد بین المللی است که به یک موسسه بانکی خاص اختصاص داده می شود، متشکل از حروف و اعداد به طول 8 کاراکتر، اما می توانید با کدهایی متشکل از 11 کاراکتر نیز مواجه شوید.

معایب پرداخت سوئیفت:

سوئیفت روش مناسبی برای انتقال ارز می باشد زیرا از پولشویی و کلاهبرداری ها را کاملا از بین می برد. همچنین امنیت حساب بانکی و تراکنش های شما حفظ می شود.

این روش علاوه بر مزایایی که دارد، معایبی را نیز به همراه دارد که شامل موارد زیر می باشد.

  • انتقال پول زمان زیادی می برد.
  • هزینه بالای انتقال پول. (ما به معنای واقعی کلمه باید هزینه زیادی را برای دسترسی گسترده به نقل و انتقالات سوئیفت بپردازیم. هزینه در اینجا به طور غیر قابل مقایسه ای بالاتر است و اغلب به عنوان درصدی از مبلغ انتقال تعریف می شود، اما با حداقل و حداکثر ارزش. این مقادیر برای هر کشور متفاوت است. بنابراین، هزینه انتقال سوئیفت نسبتا زیاد است. در حالی که با استفاده از سیستم انتقال پرکاز24 می توانید با هزینه ثابت ناچیزی انتقال فوری انجام دهید و اولین انتقال را کاملا رایگان انجام دهید.)
  • اگر فرستنده داده های نادرستی برای انتقال ارائه دهد، (بنابراین، انتقال به گیرنده نمی رسد)، هزینه های اضافی توسط بانک ها برای روشن شدن جزئیات گیرنده دریافت می شود.
  • بانک ها ممکن است نه تنها برای ارسال، بلکه برای دریافت حواله خارجی نیز هزینه ای دریافت کنند.

تبدیل ارز در اقتصاد جهانی ضروری است و برای تجارت بین المللی حیاتی است. ارزی که غیر قابل تبدیل است، موانع بزرگی برای تجارت، سرمایه گذاری خارجی و گردشگری ایجاد می کند.

شرکت بازرگانی اورانوس یکی از معتبر ترین شرکت ها در انجام حواله های ارزی می باشد. شما می توانید با اطمینان کامل از طریق این شرکت وجوه خود را حواله کنید.

Rate this post