به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا

صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا

برای ترخیص و واردات کالا اقدامات مختلفی انجام می شود. صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا از جمله مواردی است که برای ترخیص کالا مورد توجه می باشد. این کار توسط واحد بازرسی کالا انجام می شود.

ضرورت صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا چیست؟

هر کالایی برای اینکه به کشور وارد شود، باید مراحل صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا را پشت سر بگذراند. پشت سر گذاشتن این مرحله نشان می دهد که کالای وارد شده سالم است و استانداردهای لازم برای ورود به کشور را دارد.

گواهی بازرسی و استاندارد کالا

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در ایران نمایندگی و شعب مختلفی در داخل و خارج از کشور دارد. این شرکت به کمک بازرسان کارآزموده، متخصص و با تجربه ای که دارد، در زمینه صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا فعالیت می کند. این گواهی در مبدا و مقصد کالا صادر می شود. در واقع محموله ای که به کشور صادر می شود، ابتدا توسط بازرسان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ارزیابی می شود. این شرکت به عنوان امین بازرگان و تاجر هم فعالیت می کند، چون خود این بازرگانان و تاجران امکان دسترسی به محموله را ندارند. این در حالی است که گروه بازرسی تعداد، نوع محصول و … را بازرسی کرده و اطلاعات آن را با خریدار مطابقت می دهد.

گواهی بازرسی و استاندارد کالا چگونه صادر می شود؟

گواهی بازرسی و استاندارد کالا چگونه صادر می شود؟

به طور کلی صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا بر مبنای قانون و مقررات جمهوری اسلامی ایران به سه گروه ممنوع، مشروط و مجاز تقسیم می شود. کالاهای مجاز محموله هایی هستند که امکان ورود و خروج آن ها با رعایت کردن قوانین و مقررات فراهم می شود. این نوع کالاها نیاز به دریافت مجوز از ارگان یا سازمان خاصی ندارند. گروه دیگری از کالاها به عنوان کالاهای مشروط شناخته می شوند. این کالاها به این دلیل مشروط نام گذاری می شوند که خروج یا ورود آن ها از کشور مستلزم دریافت مجوز می باشد. در این حالت بازرگانان و تاجران باید برای صادرات یا واردات این کالاها از ارگان و سازمان های مربوطه مجوز بگیرند، چون تنها با این اقدام، امور تجارت آن ها وجه قانونی پیدا می کند.

 گروه سوم نیز جزء کالاهای ممنوع هستند. فرقی نمی کند برای این کالاها درخواست مجوز داشته باشید یا خیر. در هر صورت این کالاها ممنوع هستند و امکان وارد کردن یا حتی صادر کردن آن ها وجود ندارد. ممکن است کالای وارد شده منطبق با قوانین کشور، شرع اسلام، شئونات و اخلاقیات نباشد.

برای کالاهای ممنوع به هیچ عنوان گواهی بازرسی و استاندارد کالا صادر نمی شود. کالاهای مشروط و مجاز نیز طبق قوانین مندرج سازمان ملی استاندارد ایران در 2 گروه استاندارد غیر مشمول و مشمول استاندارد اجباری تقسیم بندی می شوند. کالاهای مشمول باید از نظر کیفیت مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برای کلیه گمرک ها صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا را انجام می دهد. این گمرک ها شامل گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک شهید رجایی بندرعباس، گمرک بندر انزلی، گمرک چابهار، گمرک پیرانشهر، گمرک شهریار، گمرک خرمشهر، گمرک جلفا، گمرک غرب، گمرک قشم و گمرک پرویزخان می باشند.

صادر شدن گواهی بازرسی کالا

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران باید گواهی بازرسی و استاندارد کالا را ارائه کند، به همین خاطر این شرکت بازرگانی در نقاط مختلف کشور و جهان دارای نمایندگی و شعب مختلف می باشد. این نوع بازرسی و صدور گواهی استاندارد در مبدا حمل انجام می شود. این نوع گواهینامه همان گواهینامه COI می باشد.

در برخی از موارد نیز تاجران و بازرگانان تمایل دارند صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا در مقصد انجام شود. این موضوع می تواند به دلیل نیاز به واردات سریع، نیاز خط تولید و… باشد. این شرکت بازرگانی در استان های مختلف ایران شعبه دارد، بنابراین صدور گواهینامه استاندارد COI می تواند از نواحی مختلف کشور انجام شود.

صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا

صدور گواهی استاندارد کالا در بیشتر موارد برای اطمینان از کیفیت و مرغوبیت کالاها انجام می شود. کلیه تاجران و بازرگانانی که به کشور کالا وارد می کنند، نسبت به کیفیت کالاهای وارد شده بسیار نگران هستند. این بازرسی و ارزیابی می تواند خیال آن ها را راحت کند.

در حال حاضر قوانین بسیاری درباره صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا توسط سازمان ملی استاندارد وضع شده است. این قوانین به بخش جدایی ناپذیر پروسه واردات تبدیل شده اند و غیر قابل حذف می باشند. کمیته جهانی استاندارد نیز برای این نوع خدمات، قوانینی را در نظر گرفته که این قوانین در حین ارزیابی استاندارد و سلامت کالا مورد ارزیابی قرار می گیرند.

اقداماتی که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد انجام می دهد

  • ارزیابی کمیت و کیفیت کالا بر مبنای توافقات انجام شده
  • بررسی همه جانبه سال ساخت کالا و محصول
  • ارزیابی و بررسی زمان تولید و ساخت کالا
  • صدور گواهینامه های قبل و بعد از حمل محصول
  • بررسی و ارائه تاییدیه میزان سفارش (هماهنگی بین بازرگان و شرکت بازرسی)
  • ارزیابی اصالت، صلاحیت و ماهیت تولید کننده و فروشنده

خدمات شرکت بازرگانی اورانوس

خدمات شرکت بازرگانی اورانوس

شرکت بازرگانی اورانوس یک شرکت با سابقه است که می تواند شما را در مراحل مختلف ترخیص کالا، صادرات،واردات و انجام اموری مثل صدور گواهی بازرسی و استاندارد کالا راهنمایی کند. این شرکت مشاوران و متخصصان با تجربه ای دارد که می توانند اطلاعات لازم برای واردات مختلف را در اختیار شما قرار دهند. هدف این است که انجام معاملاتی مثل واردات برای تاجران و بازرگانان پرسود باشد. شرکت بازرگانی اورانوس با ارائه اطلاعات کافی، زمینه موفقیت شما را فراهم می کند.

Rate this post