به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص ورق سیاه از گمرک

واردات و ترخیص ورق سیاه از گمرک

کالاهای وارداتی می توانند مربوط به صنایع مختلف باشند. واردات ورق سیاه از جمله مواردی است که برای صنایع مختلف انجام می شود. برای ترخیص ورق سیاه از گمرک باید قوانین گمرکی، تعرفه های مربوط به نوع کالا و سایر اطلاعات لازم برای ترخیص را بدانید.

  قبل از اینکه با ترخیص  ورق سیاه از گمرک  آشنا شوید، ابتدا بهتر است اطلاعات لازم را درباره ورق های فولادی به دست آورید. ورق های فولادی با توجه به روش تولیدی که دارند، به دو گروه کلی تقسیم می شوند. گروه اول را با نام ورق روغنی می شناسند. این ورق ها به روش نورد سرد تولید شده اند. گروه دوم را با نام ورق سیاه می‌ شناسند. این نوع ورق های فولادی به روش نورد گرم طراحی و تولید شده اند.

ترخیص ورق سیاه

ترخیص ورق سیاه در ابعاد مختلف انجام می شود. این ورق ها با ابعاد 2*1 و 6*1.5 عرضه می شوند. آن ها در نوع 5 میل، سه میل، 2 میل، 4 میل، 6 میل، 12 میل، 8 میل، 15 میل، 20 میل، 25 و 30 میل ارائه می شوند. تنوع تولید ورق سیاه شرایطی را فراهم می کند که تاجران و بازرگانان متناسب با نوع فعالیت و نیاز خود انواع ورق سیاه را در ابعاد و میل های متفاوت وارد کنند. واردات ورق سیاه بهتر است زیر نظر کارشناسان و متخصصان با تجربه انجام شود، چرا که آن ها می توانند در خصوص نوع ورق سیاه و واردات آن ها اطلاعات لازم را در اختیار بازرگانان و تاجران قرار دهند.

تعیین کد تعرفه هزینه های گمرکی چگونه انجام می شود؟

برای ترخیص ورق سیاه مانند سایر کالاها به کد تعرفه هزینه های گمرکی نیاز دارید. کد تعرفه گمرکی برای هر کدام از اجناس و کالاهایی که وارد کشور می‌ شوند، ضرورت دارند. این کدها امکان ترخیص کالا و اجناس را از گمرک فراهم می کنند، بنابراین تاجران، بازرگان و افرادی که در زمینه واردات مشغول به کار هستند، باید تا حد زیادی با کدهای تعرفه گمرکی آشنایی داشته باشند. با این وجود تعداد کدهای صادر شده از سمت سازمان گمرک کشور بالا بوده و به همین خاطر امکان به خاطر سپردن آن ها دشوار است. در واقع یادگیری و شناسایی کدها مدت زمان طولانی نیاز دارد.

ترخیص کار گمرک چه کاری انجام می دهد؟

 با این حال افرادی که به عنوان مشاور، کارشناس، متخصص و ترخیص کار گمرک فعالیت می کنند، با کدهای تعرفه گمرک آشنایی دارند. این افراد می ‌توانند کدهای گمرکی را به راحتی شناسایی و در اختیار شما قرار دهند. با این کار شما به عنوان یک بازرگان و تاجر می توانید کالاها و اجناس خود را از گمرک خارج کنید. این موضوع برای بازرگانان و تاجران اهمیت زیادی دارد. هر چه اجناس و کالاها در گمرک بیشتر بماند، بازرگانان و تاجران ضرر اقتصادی به مراتب بیشتری را متحمل خواهند شد.

ترخیص ورق سیاه چگونه انجام می شود؟

ترخیص ورق سیاه چگونه انجام می شود؟

هر کدام از کالاها و اجناس زمانی که از گمرک خارج می شوند، مشمول تعرفه گمرکی هستند. تعرفه گمرکی با توجه به نوع کالا و محصولی که وارد کشور شده تعیین می شود. ترخیص ورق سیاه با توجه به کد تعرفه و ویژگی هایی که دارد، انجام می شود.

هزینه های گمرک در مورد ترخیص ورق سیاه هم اعمال می شود، بنابراین شما به عنوان یک بازرگان و تاجر باید در مورد تخمین هزینه های گمرکی اطلاعات لازم را داشته باشید .برای تخمین هزینه گمرکی سایر اقلام و کالاها، ویژگی های آن ها مد نظر قرار می گیرد.

برای ترخیص ورق سیاه، وزن آن ها اهمیت زیادی دارد، چون تخمین هزینه های گمرکی بر مبنای آن انجام می شود. در واقع بخش قابل توجهی از تخمین هزینه های گمرکی و مالیات مربوط به وزن ورق سیاه می شود. برای تعیین وزن ورق سیاه از فرمول زیر استفاده می شود.

 فرض کنید شما به عنوان یک بازرگان و تاجر قصد دارید ترخیص ورق سیاه با چگالی ۸ را انجام دهید. شما باید چگالی این ورق را در ضخامت، عرض و طول ورق ضرب کرده و بدین طریق وزن ورق سیاه را به دست آورید. وزن به دست آمده به عنوان یک پارامتر مهم در تخمین هزینه های گمرکی اهمیت زیادی دارد. هرچه وزن ورق های سیاه وارداتی به داخل کشور بیشتر باشد، به همان نسبت هزینه های گمرکی اختصاص یافته به آن نیز افزایش پیدا می ‌کند.

خدمات شرکت اورانوس در زمینه ترخیص ورق سیاه

شرکت بازرگانی اورانوس از جمله شرکت‌ هایی است که در زمینه ترخیص ورق سیاه از گمرک خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌ کند. شما می توانید از شرکت بازرگانی اورانوس در رابطه با  نوع واردات ورق سیاه، نحوه ترخیص ورق سیاه، تخمین هزینه های گمرکی مربوط به ورق سیاه، کد تعرفه، مجوزهای لازم برای واردات و سایر موارد اطلاعات کسب کنید. در این مجموعه متخصصان و مشاوران زیادی وجود دارند که در زمینه ترخیص کالا بسیار با سابقه و با تجربه هستند.

ورق های فولادی که به کشور وارد می شوند، با توجه به ویژگی هایی که دارند، در گروه خاصی از کدهای تعرفه قرار می گیرند. به عنوان مثال ضخامت، طول عرض و وزن ورق سیاه، آن را در گروه خاصی از کدهای تعرفه جای می دهد. قطعاً یک فرد متخصص و با تجربه باید تعیین کد کالا را انجام دهد، چون بازرگانان و تاجران نمی توانند ارزیابی دقیقی در مورد شناسایی کدها داشته باشند. به این ترتیب زمانی که کد تعرفه برای ورق سیاه وارداتی مشخص شد، هزینه های دریافتی نیز متناسب با نوع کد تعیین خواهند شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]