به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص آینه خودرو از گمرک

واردات و ترخیص آینه خودرو از گمرک

آینه خودرو از جمله کالاهایی است که از سایر کشورها وارد کشور می شود. در حال حاضر بخش قابل توجهی از خدمات گمرکی کشور به ترخیص آینه خودرو از گمرک تعلق می گیرد. آینه خودرو یکی از اکسسوری های متفاوت و در عین حال جذاب برای خودرو می باشد، به همین خاطر واردات آینه خودرو مورد توجه بازرگانان و تاجران ایرانی می باشد.

واردات آینه خودرو چگونه انجام می شود؟

 واردات آینه خودرو از کشورهای مختلف انجام می شود. برخی  از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، فنلاند، آلمان و بعضی دیگر از کشورهای آسیایی مانند کره، ژاپن و چین در زمینه صادرات آینه خودرو فعال هستند. ایرانیان نیز در زمینه صادرات آینه خودرو فعال می باشند. این صادرات به کشورهای همسایه مثل ترکمنستان، افغانستان، عراق و غیره انجام می شود. برای اینکه در زمینه صادرات و واردات آینه خودرو به عنوان بازرگان و تاجر فعالیت داشته باشید، باید از سایر سازمان ها و ارگان های مربوطه مجوز دریافت کند. تنها در این صورت فعالیت شما وجه قانونی پیدا می‌ کند و شما به عنوان یک بازرگان و تاجر معتبر شناخته می شوید.

ترخیص آینه خودرو چگونه انجام می شود؟

 برای اینکه در زمینه واردات و ترخیص آینه خودرو فعال باشید، باید به شکل مداوم بخشنامه هایی که از سمت سازمان قوانین گمرکی کشور و سایر سازمان های مربوطه صادر می شوند را مطالعه کنید، ضمن اینکه شما باید قوانین گمرکی کشور را به درستی بدانید و اجرا کنید. بخشنامه هایی که توسط سازمان گمرکی کشور و سایر نهادهای مربوطه صادر می شوند، تغییرات روزانه دارند، به همین خاطر هماهنگ شدن با این بخشنامه ها کار بسیار سخت و دشواری است.

هماهنگ شدن با بخشنامه ها برای قانونی بودن کار صادرات و واردات آینه خودرو اهمیت دارد. در غیر این صورت فعالیت شما غیر قانونی بوده و کالاهای وارد شده حکم قاچاق را دارند. با این وجود اطلاع پیدا کردن در مورد قوانین وارداتی و بخشنامه های صادر شده جدید نیاز به صرف زمان زیادی دارند، ضمن اینکه اغلب تاجران و بازرگانان تفسیر درستی در مورد قوانین اعلام شده از سمت سازمان گمرک و سایر نهادهای مربوطه ندارند. در چنین شرایطی نیاز به راهنمایی متخصص، کارشناس، مشاور و ترخیص کار گمرک به خوبی احساس می شود.

ترخیص آینه خودرو چگونه انجام می شود؟

ترخیص کاران با تجربه اورانوس

این  افراد با توجه به تجربه و تخصصی که دارند، می توانند شما را در تمام مراحل ترخیص آینه خودرو راهنمایی کنند. شرکت بازرگانی اورانوس متخصصان و کارشناسان زیادی را برای انجام ترخیص کالا و واردات به شما معرفی می کند. این شرکت با سابقه عظیمی که در زمینه صادرات و واردات کالا دارد، با کلیه قوانین گمرکی و سایر نهادهای مربوط به آن آشنا می باشد، همچنین اطلاع رسانی در مورد بخشنامه های جدید نیز توسط این شرکت بازرگانی انجام می شود. شما به عنوان یک بازرگان و تاجری که در زمینه واردات آینه خودرو فعال هستید، در مورد اطلاعیه های جدید، هزینه های گمرکی جدید، کدهای تعرفه، قوانین جدید و غیره اطلاعات ندارید.

زمانی که بازرگانان و تاجران به تنهایی تصمیم می‌گیرند، امور مربوط به صادرات، واردات یا ترخیص کالا را انجام دهند، معمولا با مشکلات زیادی مواجه می‌ شوند. اول اینکه ممکن است از بخشنامه های جدید بی اطلاع باشند. این موضوع آن ها را دچار سردرگمی می کند. دوم اینکه ممکن است اطلاعات آن ها در مورد قوانین گمرکی، تعرفه ها و غیره ناقص باشد. در این صورت نیز باید خسارت مالی زیادی را به سازمان گمرک کشور پرداخت کنند. سوم اینکه کالاهای وارد شده باید مدت زمان بیشتری در گمرک باقی بمانند. این مسئله برای بازرگانان و تاجران با ضرر اقتصادی بسیاری همراه می باشد. برای جلوگیری از این مشکلات صادرات و واردات، بهتر است شما از خدمات ترخیص کار با تجربه و قابل اعتماد کمک بگیرید.

ترخیص آینه خودرو در مدل های مختلف

ترخیص آینه خودرو می تواند متعلق به خودروهای مختلف مانند پراید، پژو 206، پژو 207، سراتو، النترا، اپتیما، جک، سمند، بنز، سانتافه، سورنتو، سوناتا، اسپورتیج، مزدا 3، کولئوس، پریوس، کمری، داستر، تلیسمان و… باشد. هزینه گمرکی اختصاص یافته آینه خودرو با توجه به قوانین گمرکی و کد در نظر گرفته شده به این نوع کالاها تعیین می شود. با این وجود هر فردی قادر به تخمین درستی در مورد هزینه گمرک آینه خودرو نیست. آینه های خودرو از کشورهای مختلف به ایران وارد می شوند، بنابراین هر کدام از آن ها بسته به میزان کیفیت، نوع کشور صادر کننده و سایر ویژگی هایی که دارند، قیمت گذاری می شوند.

ترخیص آینه خودرو می تواند با یک کد تعرفه انجام شود اما هر کدام از این آینه ها قیمت متفاوتی نیز دارند. فرض کنید کد تعرفه مشخص شده برای آینه خودرو توسط سازان گمرک مشمول 20 درصد ارزش کالا باشد. در این صورت هزینه گمرکی اختصاص یافته به آینه با توجه به قیمت کالا هم تعیین می شود. هر چه قیمت پرداختی بازرگان برای واردات آینه خودرو بیشتر باشد، به همان نسبت باید هزینه گمرکی بیشتری نیز برای ترخیص کالا پرداخت کند.

واردات آینه خودرو هم به اندازه ترخیص آن نیاز به تجربه و تخصص دارد. برای واردات این قطعات نیاز به دریافت مجوز وجود دارد. این مجوز از ارگان های زیر نظر گمرک یا خود سازمان گمرک کشور دریافت می شود و نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل مختلف دارد. افرادی که تصمیم دارند واردات آینه خودرو انجام دهند، باید از مهارت افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرند. شرکت بازرگانی اورانوس نیروی کار ورزیده، با تجربه و آشنا به امور ترخیص و واردات در اختیار بازرگانان قرار می دهد.

Rate this post