به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص استنلس استیل از گمرک

واردات و ترخیص استنلس استیل از گمرک

واردات و ترخیص استنلس استیل از گمرک با توجه به چند دلیل زیر امری مهم است. مهم ترین دلیل عدم تولید استنلس استیل در داخل کشور و نیاز روزافزون تولیدات داخل کشور به استنلس استیل است. علاوه بر این منطقی است که فرآیند واردات و ترخیص استنلس استیل از ثبت سفارش آن تا دریافت آن از نظر امنیتی مهم باشد. شرکت بازرگانی اورانوس همواره کوشیده تا این فرایند را برای تجار و تولیدکنندگان داخل تصریح نماید.

ورق استنلس استیل چیست؟ ورق استنلس استیل یا ورق استیل (stainless steel) یا فولاد زنگ نزن، از فلز خالص استیل با ترکیب سایر عنصرها و آلیاژهای خاصی تولید میشود که کاربردهای گوناگونی دارد. پرکاربردترین ورق استیل، ورق استیل 304 است که از آن بیشتر در تولید دکور، عایق کاری و ساخت مخزن استفاده میشود. دومین نوع ورق استیل پرکاربرد ورق استیل 316 میباشد که کاربرد اصلی آن در صنایع دارویی و ساخت مخازن ضد اسید میباشد.

ورق استنلس استیل در یک تقسیم بندی دو شاخه ای به دو گروه استیل بگیر و نگیر تقسیم میشود. استیل بگیر به ورق استیلی گفته میشود که به آهنربا جذب می گردد. ورق استیل نگیر نیز ورق استیلی است که به آهنربا جذب نمیشود. در یک نگاه کلی و آماری، ورق های استیل نگیر گران قیمت تر ولی کاربردی تر هستند.

واردات استنلس و کشورهای صادرکننده آن

قبل از پرداختن به ترخیص استنلس استیل خوب است که به مصرف کننده‌‌های استنلس استیل اشاره ای بکنیم. مصرف کننده های استنلس استیل به دو دسته تقسیم می‌شوند: اول مصرف‌کننده‌های نهایی که از محصولات استنلس استیل برای ماده اولیه تولیدات خود استفاده می‌کنند و نیاز مکرر به استنلس استیل دارند. دوم مصرف‌کنندگانی که به صورت مقطعی به استیل نیاز دارند. آن دسته از مشتریانی که به صورت مقطعی استیل مصرف می‌کنند، مطلوب تر است که استیل را از بازار داخلی تهیه کنند و نیازی به واردات استیل ندارند. مصرف کنندگانی هم که نیاز مکرر به استیل دارند می‌توانند برای تهیه استنلس استیل به حجم مشخص مورد نیاز خود کارت بازرگانی تهیه کنند و استیل وارد کنند. واردات استیل مشکلات و مسائل مربوط به خودش را دارد، از جمله ترخیص استیل از گمرک، تحویل بار با سلامت کامل و غیره.

دقت داشته باشید که در صورتی که مصرف‌کننده خود وارد کننده استیل باشد، تضمینی برای به سلامت رسیدن بار خود نخواهد داشت و برای تأمین تضمین شخصی هزینه بسیار زیادی را باید بپردازد. حل تمام این دشواری ها را میتوانید به شرکت بازرگانی اورانوس بسپارید.

واردات استنلس استیل در ایران به خاطر عدم تولید آن زیاد است. از طرف دیگر به علت کاربرد فراوان آن در صنایع تولیدی نیاز به آن به صورت روزافزون افزایش می یابد. در داخل کشور به علت دشواری های تولید استیل و نبود تکنولوژی های لازم برای تولید این محصول، محصولات استنلس استیل در داخل کشور با واردات از سایر کشورها تامین میشود. در یک نگاه آماری سهم کشور تایوان از واردات ورق استنلس استیل بیش از پنجاه و هشت درصد است. واردات این نوع ورق استیل در حدود هشت درصد از کل واردات ورقهای استیل را پوشش می‌دهد. کشور چین با پانزده درصد سهم از واردات پس از کشور تایوان در رتبه دوم جای دارد. البته هند، امارت متحده عربی و کره جنوبی نیز جزو کشورهای دیگر صادر کننده ورق استنلس استیل به کشور ما به شمار می آیند.

واردات و ترخیص استنلس استیل

واردات و ترخیص استنلس استیل

بازرگانی اورانوس با تجربه بالا در زمینه واردات و ترخیص استنلس استیل از گمرک در این زمینه، خدمات متنوعی ارائه می دهد. شما مصرف کننده و یا تاجر محترم می توانید با سپردن امور بازرگانی تجارت خود از ثبت سفارش ورق استیل تا مراحل نهایی ترخیص کالا را به ما بسپارید تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

بازرگانی اورانوس با قوانین و شرایط واردات و ترخیص استنلس استیل از گمرکات کشور کاملا آشنایی دارد و با کمک بازرگانی اورانوس می توانید از خطرات مختلف تجارت های بین المللی جلوگیری کنید. دقت داشته باشید که ترخیص ورق استیل در گمرکات  به صورت رول یا شیت است. نکته قابل توجه دیگر اینکه در حال حاضر با هدف حمایت از صنایع کشور ارز مبادله ای جهت ترخیص ورق استیل تخصیص داده میشود. در این زمینه شرکت بازرگانی اورانوس به ترخیص ورق استیل از گمرکات برای شما مصرف کننده و تجار محترم می پردازد.

فرایند واردات و ترخیص استنلس استیل در یک نگاه کلی شامل لیست زیر میشود:

  1. کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص ورق استیل. (گمرک ایران بر اساس ضخامت و نوع استیل، انواع ورق های استیل را به کدهای تعرفه گمرکی مختلفی تقسیم بندی می نماید.).
  2. انجام پروسه دریافت پروفرمای ورق استیل.
  3. ثبت سفارش و اخذ مجوز از سازمان صنعت معدن و تجارت.
  4. انجام امورات حواله کالا و تخصیص نیمایی از بانک مرکزی.
  5. اخذ اسناد بابت انتقالات از شرکت های حمل و نقل بین المللی.
  6. بازرسی در مبدا از بار ورق جهت اطمینان از کیفیت بار ارسالی.
  7. انجام امور حمل و کشتیرانی بار ورق استنلس استیل.
  8. ترخیص استنلس استیل و دریافت آن، که در تمام این امور به روی مشورت و خدمات شرکت بازرگانی اورانوس می توانید حساب کنید.
Rate this post