به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک

واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک

ماشین آلات صنعتی مهم ترین محموله وارداتی کشور

با بررسی های انجام شده و آمارگیری های دائمی سازمان ها، ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک بالاترین رقم ترخیص کالا از گمرک را به خود اختصاص داده اند، به طوری که طبق نظر کارشناسان حوزه صنعت و تجارت واردات ماشین آلات صنعتی از جمله مهم ترین محموله های وارداتی شناخته می شوند و همچنین سرمایه گذاری در این زمینه از جمله تجارت های پر سود به شمار می رود.

در واقع با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی به تدریج وارد دنیای صنعت شدند، به طوری که امروزه در اغلب صنایع و کارخانجات بزرگ از این دستگاه های صنعتی به منظور صرفه جویی در نیروی کار و افزایش سرعت تولید بهره می برند. کاربرد ماشین آلات صنعتی می تواند مزایای فراوانی را برای صاحبان صنایع به همراه داشته باشد؛ اما فراموش نکنید که استفاده از ماشین آلات به روز صنعتی در کارخانجات می تواند قدرت و جایگاه شما را در میان رقبا افزایش دهد.

در حال حاضر صنعتی که بتواند در داخل کشور به تولید این ماشین آلات بپردازد و نیاز صنایع مختلف را بدین طریق تمام و کمال تامین نماید، وجود ندارد؛ بنابراین با توجه به اهمیت کاربرد ماشین آلات صنعتی در دنیای امروز و نیاز روزافزون صنایع به این ابزار می توان گفت که واردات این کالا می تواند تجارت پر سودی را برای تجار و بازرگانان به همراه داشته باشد. همچنین اگر شما هم به آمار و ارقام کالای ترخیصی توجه کنید، متوجه می شوید که ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک جزء بیشترین کالاهای ترخیص شده می باشند.

اکنون شاید این تصور در ذهن شما به وجود بیاید که با این حجم از ترخیص، ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک حتما کار راحتی است؛ اما باید بگوییم که این کار هم مانند سایر فرآیندهای ترخیص کالا از گمرک مراحل و روندهای خاص خود را دارد که باید به خوبی با آن آشنا باشید.

بنابراین می توان گفت که واردات ماشین آلات صنعتی همان اندازه که می تواند برای شما سودهای کلان اقتصادی به همراه داشته باشد، به همان میزان نیز می تواند شما را با زیان های مالی فراوان مواجه کند، پس پیش از هرگونه اقدام در این زمینه به شما توصیه می کنیم با مراحل و روند ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک و چگونگی انجام این کار به خوبی آشنا باشید یا با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

تعرفه های ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک

تعرفه های ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک

همانطور که می دانید هر کالای وارداتی یک کد تعرفه گمرکی دارد که واردکننده باید پیش از واردات کالا این کد را دریافت نماید و در زمان ترخیص آن را به گمرک ارائه دهد، چرا که اغلب تعرفه های ترجیحی، هزینه های مربوط به واردات کالا و هزینه های گمرکی به این کد بستگی دارد و در صورت عدم توجه به آن نه تنها می توان شما را با خسارت های مادی مواجه سازد بلکه می تواند منجر به قاچاق شناخته شدن کالای وارداتی شما نیز شود.

بنابراین واردکننده ماشین آلات صنعتی باید با کد تعرفه این کالاها آشنا باشد. لازم به ذکر است که هر کدام از این دستگاه ها کد تعرفه مخصوص به خود را دارند که باید پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات، این کدها را از طریق وبسایت های اینترنتی مربوطه یا سازمان های ذیربط تهیه فرمایید و در زمان ترخیص کالای خود از گمرک این کد را به ترخیص کار گمرک ارائه دهید.

دریافت کد تعرفه گمرکی ماشین آلات صنعتی از جمله اقدامات اولیه در واردات این کالاها به شمار می آید؛ اما همانطور که گفته شد کدهای مختلفی برای انواع این ماشین آلات تعریف شده اند، پس لازم است که ترخیص کار کاملا با این کدها آشنایی داشته باشد. با این اوصاف می توان گفت که یاد گیری این کدها و شناسایی آن ها می تواند زمان زیادی را از شما بگیرید و تجارت شما را عقب بیاندازد؛ بنابراین در بهترین حالت شما می توانید ترخیص این دسته از کالاها را به یک ترخیص کار حرفه ای و باتجربه بسپارید تا تمامی مراحل ترخیص کالا با سرعت بهتری انجام شود.

 ترخیص کار حرفه ای و با تجربه به خوبی با تمامی قواعد و مراحل ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک آشنا می باشد و همچنین تجربه کافی در این زمینه را دارد، در نتیجه بهتر از هر کسی می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

شرکت های ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک بهترین انتخاب

شرکت های ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک بهترین انتخاب

همانطور که گفته شد واردات ماشین آلات و دستگاه های صنعتی از جمله محموله های وارداتی مهم در کشور می باشند، به طوری که سازمان ها و مراجع ذیربط با حساسیت بیشتری بر واردات و ترخیص این کالاها از گمرک نظارت می کنند. از جمله قوانین و مقررات در این زمینه می توان به مجوزهای لازم برای ترخیص این کالاها یا تعریف کد تعرفه های گمرکی متنوع توسط سازمان های گمرکی کشور اشاره کرد.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که واردات ماشین آلات صنعتی می تواند تجارت پر سودی را برای شما به همراه داشته باشد؛ اما عدم شناخت و تجربه کافی در این زمینه به سرعت می تواند بر تجارت شما تاثیر سو گذاشته و شما را با خسارت های مالی و اعتباری فراوانی مواجه کند.

به این ترتیب بهترین راه برای انجام این تجارت پر سود شناخت مراحل واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک می باشد، در واقع شما با شناخت اصول و قوانین این کار می توانید تمامی فعالیت های تجاری خود را مطابق با قوانین حاکم برنامه ریزی نموده و به انجام رسانید تا در آینده با مشکلات مختلف مواجه نشوید.

قطعا که شناخت این اصول و قواعد با وجود حساسیت های مختلف دولت در زمینه واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک، کار شما را دشوارتر می کند و همچنین شما به زمان زیادی نیاز دارید تا علاوه بر شناخت این قواعد، به آزمون و خطا پرداخته و به تدریج تجربه کسب کنید، با این اوصاف بهترین راه حل چیست؟

بهترین راه حل در این زمینه مراجعه به افراد متخصص و با تجربه می باشد، فردی که با قواعد و روند ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک آشنا باشد و بتواند با یک تجربه عملی شما را در مراحل گوناگون این امر راهنمایی کند. شرکت های بازرگانی در این زمینه از جمله کسانی هستند که می توانند با دانش علمی و عملی خود شما را راهنمایی نموده و در تمامی مراحل همراه شما باشند.

شرکت بازرگانی اورانوس از جمله شرکت های تجاری فعال و با سابقه در کشور می باشد که شما با خیالی آسوده می توانید تمام امور گمرکی خود را به متخصصین و ترخیص کاران حرفه ای این شرکت سپرده و بی دغدغه و بدون هیچ گونه نگرانی به تجارت های بین المللی بپردازید.

همچنین شرکت بازرگانی اورانوس در زمینه ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک خدمات مختلفی را ارائه می دهد که از جمله آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • مشاوره:

 شما می توانید در زمینه انتخاب نوع ماشین آلات وارداتی با کارشناسان شرکت مشورت نموده و به کمک آن ها کالایی را انتخاب کنید که بیشترین سود را برای تجارت شما به ارمغان آورد. مشاوران و کارشناسان شرکت اورانوس علاوه بر شناخت انواع کالاها و ماشین آلات صنعتی وارداتی و معرفی بهترین کالاهای وارداتی، همچنین می توانند در تمامی مراحل واردات و ترخیص کالا شما را همراهی نمایند و تا پایان مراحل واردات کنار شما باشند.

  • اخذ مجوز:

با وجود حساسیت های دولتی در خصوص واردات و ترخیص ماشین آلات صنعتی از گمرک، قطعا شما به مجوزهای زیادی برای این کار نیاز دارید. شما می توانید با سپردن مراحل واردات و ترخیص کالاهای خود به این شرکت مراحل اخذ مجوزهای لازم در این زمینه را نیز به ترخیص کاران حرفه ای شرکت سپرده و دیگر نگرانی در این خصوص نداشته باشید.

  • آشنایی با تعرفه کد های ماشین آلات صنعتی:

 همانطور که گفته شد کد تعرفه های مختلفی برای انواع ماشین آلات صنعتی تعریف شده اند که لازم است پیش از اقدام در زمینه ترخیص کالا با این کدها آشنا باشید و قطعا که این کار راحتی نیست!

از خدمات گروه بازرگانی اورانوس در این زمینه باید بگوییم که مشاورین و ترخیص کاران شرکت علاوه بر آشنایی کامل با تمامی این تعرفه ها، می توانند اقدامات لازم در زمینه دریافت کد تعرفه هر نوع کالا را نیز برای شما انجام دهند.

  • ترخیص ماشین آلات صنعتی از تمامی گمرکات کشور:

 ممکن است شما برخی از کالاهای وارداتی خود را از طریق گمرک های دریایی ترخیص نمایید یا در برخی موارد از گمرکات هوایی کشور در این خصوص کمک بگیرید. از جمله خدمات مهم گروه بازرگانی اورانوس در این زمینه ترخیص کالاهای وارداتی شما از تمامی گمرکات کشور می باشد، یعنی شما می توانید با سپردن امور گمرکی خود به این شرکت از هر گمرکی برای ترخیص کالای خود از جمله ماشین آلات صنعتی استفاده کنید.

5/5 - (11 امتیاز)