به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص فلزات و فولاد از گمرک

واردات و ترخیص فلزات از گمرک

آشنایی با واردات و ترخیص فلزات از گمرک

فلزات از جمله مواد اولیه مهم در صنایع مختلف می باشند که با توجه به عدم تولید کافی این مواد در کشور و هزینه های هنگفت تهیه آن ها از معادن، امروزه اغلب صاحبین صنایع بزرگ و داخلی کشور از فلزهای وارداتی در تهیه محصولات تولیدی خود استفاده می کنند. در واقع دسترسی آسان به فلزات وارداتی و هزینه های پایین تر این روش نسبت به تهیه فلزات از معادن داخلی کشور، موجب شده تا طرفداران این کالا افزایش یافته و تجار به سمت واردات فلز در کشور روی آورند و بدین طریق نیازهای صنایع را تامین نمایند. بنابراین می توان گفت که آشنایی با چگونگی واردات و ترخیص فلزات از گمرک یکی دیگر از موضوعاتی است که بازرگانان باید پیش از شروع تجارت خود با آن آشنا شده و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نمایند.

همانطور که اشاره شد فلزات ازجمله مواد اولیه مهم و ضروری در ساخت و تولید محصولات مختلف صنایع می باشند. در صنایعی همچون صنایع خودروسازی فلزات همواره به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواد اولیه شناخته می شوند و لازم است صاحبین صنایع به تهیه این مواد در حجم کافی و کیفیت مناسب توجه ویژه ای داشته باشند. از این رو تجار نیز با در نظر داشت نیاز مبرم جامع به فلزات اقدامات گسترده ای را در زمینه واردات و ترخیص فلزات از گمرک به انجام رسانده اند تا نیازهای جامعه را بدین طریق پاسخ دهند.

امروزه فلزات وارداتی به کشور از کشورهای گوناگونی همچون ترکیه، چین، آلمان، کره و برخی دیگر از کشورهای اروپایی توسط تجار و بازرگانان داخلی به کشور وارد می شوند. تجارت و واردات فلزات سود کلانی را برای تجار به همراه دارد، به طوری که در بسیاری از تجارت های تازه تاسیس کارشناسان و مشاورین اقتصادی به تجار توصیه می کنند همواره از فلزات به عنوان یک کالای وارداتی پرسود استفاده نمایند.

واردات و ترخیص فلزات از گمرک نیز به مجوزها، اسناد و مدارک و قوانین بین المللی خاصی نیاز دارد که باید پیش از هرگونه اقدام در این زمینه با آن ها آشنا باشید یا از مشاورین و متخصصین باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. در ادامه به منظور آشنایی بیشتر با نحوه واردات و ترخیص فلزات از گمرک به مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک و قوانین و اصول تعریف شده در این زمینه می پردازیم.

معرفی چگونگی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک

معرفی چگونگی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک

واردات و ترخیص فلزات از گمرک نیز همچون سایر کالاهای وارداتی اصول و قوانین خاص خود را دارد که تجار و بازرگانان می توانند با مراجعه به کتاب های معرفی شده در این زمینه یا کتاب قوانین صادرات و واردات کشور، با این قوانین آشنا شوند؛ اما یک راهکار مطمئن و کاملا اصولی در این زمینه مشورت با کارشناسان و متخصصین حوزه صادرات و واردات کالا در کشور می باشد.

تجار و بازرگانان می توانند به شرکت های بازرگانی معتبر در کشور مراجعه کرده و از متخصصین و مشاورین این شرکت ها در زمینه چگونگی روش های واردات و ترخیص فلزات از گمرک راهنمایی بگیرند و در واقع بدین طرق با اصول کار آشنا شوند. همچنین می توان تمامی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک را به ترخیص کاران حرفه ای شرکت های بازرگانی سپرد و بی دغدغه به تجارت در این زمینه پرداخت.

در واقع ترخیص کاران حرفه ای ضمن آشنایی کامل با چگونگی واردات و ترخیص کالا از گمرک، از تجربه کافی نیز در این زمینه برخوردار هستند و به نوعی این افراد یک روش و راهکار مهم و مفید در انجام واردات انواع کالا می باشند. بنابراین با استخدام یک ترخیص کار گمرک حرفه ای و سپردن تمامی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک به وی، خود را از شر دغدغه ها و مشغولی های اینکار خلاص نمود و با استفاده از راهکارهای خلاقانه و مطمئن این افراد به تجارت های بزرگ پرداخت و در مدت کوتاهی به سودهای کلان دست یافت.

مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک تقریبا مشابه با سایر کالاهای وارداتی انجام شده و تنها از نظر برخی قوانین صادراتی و وارداتی تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در این تجارت نیز لازم است که شما مجوزهایی را برای نشان دادن قانونی بودن تجارت خود از وزارت صمت و سایر مراجع قانونی کشور تهیه نمایید و مطابق با قوانین گمرکی کالاهای خود را طی روند ها و تشریفات اداری گمرک ترخیص نمایید.

در خصوص جزئیات مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک لازم است بگوییم که شما به عنوان یک تاجر حتما باید با انواع دسته بندی فلزات آشنا باشید و فلزات مجاز به واردات را بشناسید. طبق قوانین تدوین شده و عنوان شده در کتاب قوانین صادرات و واردات کشور فلزات به دو دسته فلزات آهنی و فلزات رنگین یا غیرآهنی تقسیم می شوند که برخی از آن ها ممنوعیت وارداتی داشته و لذا مجوز واردات بدان آن ها تعلق نمی گیرد. بنابراین از جمله مواردی که پیش از هرگونه اقدام در زمینه مراحل واردات و صادرات کالا باید به آن توجه شود، شناخت فلزاتی است که واردات ان ها در کشور ممنوع اعلام شده است.

در حالت کلی اسناد، مدارک و مجوزهایی که باید برای انجام واردات و ترخیص فلزات از گمرک حتما تهیه و جمع آوری شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجوزهای ارائه شده توسط وزارت صمت و سایر مراجع قانونی کشور به منظور انجام واردات
  • مجوزهای لازم و ضروری برای ترخیص کالاها از گمرک
  • اسناد مربوط به ثبت سفارش، اظهارنامه های گمرکی، پیش فاکتور و …
  • دریافت کد تعرفه گمرکی
  • دریافت مجوزهای لازم و تاییدیه های سازمان استاندارد برای تمامی کالاهای خریداری شده
  • و سایر مجوزهای لازم و ضروری در انجام واردات هرگونه کالا به کشور

خدمات بازرگانی اورانوس در زمینه واردات و ترخیص فلزات از گمرک

خدمات بازرگانی اورانوس در زمینه واردات و ترخیص فلزات از گمرک

شرکت و هلدینگ تجاری بازرگانی اورانوس از جمله هلدینگ های تجاری معتبر در کشور است که خدمات مختلفی را در حوزه واردات و صادرات کالا به تجار و بازرگانان داخلی و خارجی ارائه می نماید. این شرکت بازرگانی با سال ها سابقه در زمینه واردات و ترخیص کالا از گمرک از جمله شرکت های معتبری است که می توانید امور بازرگانی تجارت خود را به متخصصین و کارشناسان با تجربه آن سپرده و با خیالی آسوده به تجارت بپردازید.

شرکت بازرگانی اورانوس خدمات مختلفی را اعم از دریافت مجوزهای واردات و ترخیص کالا از گمرک، انجام تشریفات و امور اداری گمرک، دریافت کد تعرفه گمرکی، ارائه مشاوره های تخصصی در حوزه واردات کالا و … به تجار و بازرگانان ارائه می دهد. همچنین ترخیص کاران حرفه ای و با تجربه این شرکت با برخورداری از دانش کافی در زمینه ترخیص انواع کالاها از گمرک، می توانند در هر زمان و مکانی امور مربوط به ترخیص کالاهای وارداتی شما را به انجام رسانده و از این طریق به شما در پیشبرد اهداف و تجارتتان کمک کنند.

بنابراین اگر قصد دارید در زمینه واردات فلزات فعالیت کرده و در این حوزه تجارت خود را گسترش دهید، باید بگوییم که شرکت بازرگانی اورانوس با ارائه خدمات ویژه و باسابقه در این حوزه همواره آماده خدمات رسانی به تجار و بازرگانان داخلی و خارجی می باشد و شما با خیالی آسوده می توانید انواع امور بازرگانی خود را در این حوزه به متخصصین با تجربه این شرکت بسپارید.

5/5 - (13 امتیاز)