به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص فلزات از گمرک

واردات و ترخیص فلزات از گمرک

آشنایی با واردات و ترخیص فلزات از گمرک

فلزات از جمله مواد اولیه مهم در صنایع مختلف می باشند که با توجه به عدم تولید کافی این مواد در کشور و هزینه های هنگفت تهیه آن ها از معادن، امروزه اغلب صاحبین صنایع بزرگ و داخلی کشور از فلزهای وارداتی در تهیه محصولات تولیدی خود استفاده می کنند. در واقع دسترسی آسان به فلزات وارداتی و هزینه های پایین تر این روش نسبت به تهیه فلزات از معادن داخلی کشور، موجب شده تا طرفداران این کالا افزایش یافته و تجار به سمت واردات فلز در کشور روی آورند و بدین طریق نیازهای صنایع را تامین نمایند. بنابراین می توان گفت که آشنایی با چگونگی واردات و ترخیص فلزات از گمرک یکی دیگر از موضوعاتی است که بازرگانان باید پیش از شروع تجارت خود با آن آشنا شده و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نمایند.

همانطور که اشاره شد فلزات ازجمله مواد اولیه مهم و ضروری در ساخت و تولید محصولات مختلف صنایع می باشند. در صنایعی همچون صنایع خودروسازی فلزات همواره به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواد اولیه شناخته می شوند و لازم است صاحبین صنایع به تهیه این مواد در حجم کافی و کیفیت مناسب توجه ویژه ای داشته باشند. از این رو تجار نیز با در نظر داشت نیاز مبرم جامع به فلزات اقدامات گسترده ای را در زمینه واردات و ترخیص فلزات از گمرک به انجام رسانده اند تا نیازهای جامعه را بدین طریق پاسخ دهند.

امروزه فلزات وارداتی به کشور از کشورهای گوناگونی همچون ترکیه، چین، آلمان، کره و برخی دیگر از کشورهای اروپایی توسط تجار و بازرگانان داخلی به کشور وارد می شوند. تجارت و واردات فلزات سود کلانی را برای تجار به همراه دارد، به طوری که در بسیاری از تجارت های تازه تاسیس کارشناسان و مشاورین اقتصادی به تجار توصیه می کنند همواره از فلزات به عنوان یک کالای وارداتی پرسود استفاده نمایند.

واردات و ترخیص فلزات از گمرک نیز به مجوزها، اسناد و مدارک و قوانین بین المللی خاصی نیاز دارد که باید پیش از هرگونه اقدام در این زمینه با آن ها آشنا باشید یا از مشاورین و متخصصین باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. در ادامه به منظور آشنایی بیشتر با نحوه واردات و ترخیص فلزات از گمرک به مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک و قوانین و اصول تعریف شده در این زمینه می پردازیم.

معرفی چگونگی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک

معرفی چگونگی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک

واردات و ترخیص فلزات از گمرک نیز همچون سایر کالاهای وارداتی اصول و قوانین خاص خود را دارد که تجار و بازرگانان می توانند با مراجعه به کتاب های معرفی شده در این زمینه یا کتاب قوانین صادرات و واردات کشور، با این قوانین آشنا شوند؛ اما یک راهکار مطمئن و کاملا اصولی در این زمینه مشورت با کارشناسان و متخصصین حوزه صادرات و واردات کالا در کشور می باشد.

تجار و بازرگانان می توانند به شرکت های بازرگانی معتبر در کشور مراجعه کرده و از متخصصین و مشاورین این شرکت ها در زمینه چگونگی روش های واردات و ترخیص فلزات از گمرک راهنمایی بگیرند و در واقع بدین طرق با اصول کار آشنا شوند. همچنین می توان تمامی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک را به ترخیص کاران حرفه ای شرکت های بازرگانی سپرد و بی دغدغه به تجارت در این زمینه پرداخت.

در واقع ترخیص کاران حرفه ای ضمن آشنایی کامل با چگونگی واردات و ترخیص کالا از گمرک، از تجربه کافی نیز در این زمینه برخوردار هستند و به نوعی این افراد یک روش و راهکار مهم و مفید در انجام واردات انواع کالا می باشند. بنابراین با استخدام یک ترخیص کار گمرک حرفه ای و سپردن تمامی مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک به وی، خود را از شر دغدغه ها و مشغولی های اینکار خلاص نمود و با استفاده از راهکارهای خلاقانه و مطمئن این افراد به تجارت های بزرگ پرداخت و در مدت کوتاهی به سودهای کلان دست یافت.

مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک تقریبا مشابه با سایر کالاهای وارداتی انجام شده و تنها از نظر برخی قوانین صادراتی و وارداتی تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در این تجارت نیز لازم است که شما مجوزهایی را برای نشان دادن قانونی بودن تجارت خود از وزارت صمت و سایر مراجع قانونی کشور تهیه نمایید و مطابق با قوانین گمرکی کالاهای خود را طی روند ها و تشریفات اداری گمرک ترخیص نمایید.

در خصوص جزئیات مراحل واردات و ترخیص فلزات از گمرک لازم است بگوییم که شما به عنوان یک تاجر حتما باید با انواع دسته بندی فلزات آشنا باشید و فلزات مجاز به واردات را بشناسید. طبق قوانین تدوین شده و عنوان شده در کتاب قوانین صادرات و واردات کشور فلزات به دو دسته فلزات آهنی و فلزات رنگین یا غیرآهنی تقسیم می شوند که برخی از آن ها ممنوعیت وارداتی داشته و لذا مجوز واردات بدان آن ها تعلق نمی گیرد. بنابراین از جمله مواردی که پیش از هرگونه اقدام در زمینه مراحل واردات و صادرات کالا باید به آن توجه شود، شناخت فلزاتی است که واردات ان ها در کشور ممنوع اعلام شده است.

در حالت کلی اسناد، مدارک و مجوزهایی که باید برای انجام واردات و ترخیص فلزات از گمرک حتما تهیه و جمع آوری شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجوزهای ارائه شده توسط وزارت صمت و سایر مراجع قانونی کشور به منظور انجام واردات
  • مجوزهای لازم و ضروری برای ترخیص کالاها از گمرک
  • اسناد مربوط به ثبت سفارش، اظهارنامه های گمرکی، پیش فاکتور و …
  • دریافت کد تعرفه گمرکی
  • دریافت مجوزهای لازم و تاییدیه های سازمان استاندارد برای تمامی کالاهای خریداری شده
  • و سایر مجوزهای لازم و ضروری در انجام واردات هرگونه کالا به کشور

خدمات بازرگانی اورانوس در زمینه واردات و ترخیص فلزات از گمرک

خدمات بازرگانی اورانوس در زمینه واردات و ترخیص فلزات از گمرک

شرکت و هلدینگ تجاری بازرگانی اورانوس از جمله هلدینگ های تجاری معتبر در کشور است که خدمات مختلفی را در حوزه واردات و صادرات کالا به تجار و بازرگانان داخلی و خارجی ارائه می نماید. این شرکت بازرگانی با سال ها سابقه در زمینه واردات و ترخیص کالا از گمرک از جمله شرکت های معتبری است که می توانید امور بازرگانی تجارت خود را به متخصصین و کارشناسان با تجربه آن سپرده و با خیالی آسوده به تجارت بپردازید.

شرکت بازرگانی اورانوس خدمات مختلفی را اعم از دریافت مجوزهای واردات و ترخیص کالا از گمرک، انجام تشریفات و امور اداری گمرک، دریافت کد تعرفه گمرکی، ارائه مشاوره های تخصصی در حوزه واردات کالا و … به تجار و بازرگانان ارائه می دهد. همچنین ترخیص کاران حرفه ای و با تجربه این شرکت با برخورداری از دانش کافی در زمینه ترخیص انواع کالاها از گمرک، می توانند در هر زمان و مکانی امور مربوط به ترخیص کالاهای وارداتی شما را به انجام رسانده و از این طریق به شما در پیشبرد اهداف و تجارتتان کمک کنند.

بنابراین اگر قصد دارید در زمینه واردات فلزات فعالیت کرده و در این حوزه تجارت خود را گسترش دهید، باید بگوییم که شرکت بازرگانی اورانوس با ارائه خدمات ویژه و باسابقه در این حوزه همواره آماده خدمات رسانی به تجار و بازرگانان داخلی و خارجی می باشد و شما با خیالی آسوده می توانید انواع امور بازرگانی خود را در این حوزه به متخصصین با تجربه این شرکت بسپارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *