به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
ترخیص لوازم یدکی از گمرک

واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک

واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک یک نیاز اساسی

لوازم خانگی، تجهیزات صنعتی و کارخانه ای، تجهیزات کامپیوتری، خودرو و سایر دستگاه های کاربردی در صنایع گوناگون همواره به یک سری قطعات و لوازم نیاز دارند که آن ها را تحت عنوان قطعات و لوازم یدکی می شناسیم. تولید داخلی این ابزار همواره به موارد اولیه خاصی نیاز دارد که تولیدکنندگان را با هزینه های سنگین و سرمایه های اولیه ای کلانی مواجه می سازد، از این رو دولت با اتخاذ سیاست های ویژه در حوزه واردات سعی دارد با تشویق تجار داخلی کشور به واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک، بدین طریق نیاز جامعه را تامین نماید.

طبق آمارهای رسمی کشور لوازم و قطعات یدکی از جمله کالاهایی است که در حوزه واردات بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. در واقع با توجه به کاربرد وسیع لوازم یدکی در صنایع گوناگون می توان گفت که تولید یا خرید این ابزار یک نیاز مهم و اساسی در جامعه محسوب می شود و از این رو با توجه به آنکه هزینه های تولید لوازم یدکی از هزینه های واردات آن بیشتر می باشد، لذا لازم است برای تامین این نیاز مهم از واردات لوازم یدکی استفاده نماییم.

بنابراین واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک یک نیاز مهم در تمامی جوامع شناخته می شود که بنا به قانون گذاری های انجام شده در کشورهای مختلف می توان این نیاز را به وسیله تولید یا واردات رفع نمود که در کشور ما عموما به وسیله واردات به این نیاز پاسخ داده می شود و همچنین دولت ها با ایجاد سیاست گذاری های مختلف و ارائه امتیازات تجاری گوناگون سعی دارند با تشویق تجار به واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک این نیاز مهم و اساسی را به بهترین نحو رفع نمایند.

در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک باید بگوییم که همواره با توجه به دلایل مختلف اقتصادی، سیاسی، قوانین بین المللی و داخلی همواره یک سری ممنوعیت ها وجود دارد که تحت قوانین تدوین شده می توان به این ممنوعیت ها پی برد و لذا هر تاجری لازم است که پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک با قوانین و اصول این کار آشنا باشد و از بخشنامه ها و اطلاعیه های ارائه شده در این خصوص با خبر شود، بدین منظور در ادامه به معرفی قوانین و روند مراحل واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک می پردازیم.

راهکار کاربردی در زمینه انجام واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک

یک راهکار کاربردی در زمینه انجام واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک

واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک از جمله امور تجاری مهم و تخصصی است که لازم است پیش از هرگونه اقدام در این خصوص با قوانین و قواعد آن اشنا باشید. در واقع همانطور که می دانید دولت ها برای پیشگیری از هرگونه تخلف در حوزه تجارت های بین المللی قوانین و مقرراتی را از پیش تعیین می کنند تا تجار و بازرگانان در بستر این قوانین راحت تر به تجارت بپردازند، از این رو با توجه به ضرورت واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک در کشور ما، همواره قوانین و آیین نامه هایی توسط دولت تعیین می شود تا تجارت این کالاها در بستر قانون به انجام رسد.

بنابراین تجار و بازرگانان باید با قوانین اجرایی واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک آشنا باشند و همواره فعالیت های خود در این زمینه را با توجه به قوانین تعریف شده به انجام برسانند؛ اما توجه داشته باشید که یک راهکار ایده آل و مناسب در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک استخدام یک تیم ترخیص کار گمرک حرفه ای و با تجربه است، چرا که با این کار شما می توانید با کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان خود از تجربیات ترخیص کاران حرفه ای در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک کمک بگیرید یا با سپردن امور مربوط به واردات و ترخیص کالاها با سرعت بیشتری به تجارت پرداخته و در کمترین زمان به سودهای کلان دست یابید.

ترخیص کاران حرفه ای همواره با تمامی قوانین، آیین نامه ها و بخشنامه های تعریف شده در حوزه واردات لوازم یدکی آشنا هستند. آن ها به خوبی می دانند کدام کالاها ممنوعیت وارداتی دارند، کد تعرفه گمرکی انواع قطعات یدکی چگونه محاسبه می شود و بهترین زمان برای واردات انواع لوازم یدکی دقیقا چه زمانی است؛ بنابراین می توانند به شما در انتخاب هرچه بهتر و دقیق تر کالاها و همچنین در انجام امور گمرکی و ترخیص کالاها به شکل کاملا قانونی و اصولی کمک کنند.

گروه بازرگانی اورانوس با ارائه خدمات مختلف در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک همواره آماده خدمات رسانی به تجار و بازرگانان داخلی کشور می باشد. ترخیص کاران حرفه ای گروه بازرگانی اورانوس ضمن آشنایی با تمامی قوانین واردات و صادرات کشور و با برخورداری از تجربیات فراوان در این حیطه تجاری همواره می توانند در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک به شما کمک نمایند.

 

آشنایی با روند واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک

آشنایی با روند واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک

روند واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک همواره مشابه مراحل ترخیص سایر کالاها از گمرک انجام شده و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند؛ اما توجه داشته باشید که در خصوص واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک لازم است پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات، یک سری مجوزها را از سازمان ها و مراجع قانونی دریافت نمایید و در زمان ترخیص کالاها از گمرک آن ها را به اداره گمرک ارائه دهید.

به عنوان مثال یکی از مجوزهای لازم و ضروری در این زمینه دریافت استانداردهای مورد تایید از سازمان استاندارد می باشد، شما می بایست به عنوان یک وارد کننده لوازم یدکی برای تمامی قطعاتی یدکی وارداتی خود مجوز استاندارد تهیه نمایید، یعنی باید تمامی قطعاتی یدکی وارداتی به وسیله سازمان استاندارد کشور تایید شوند.

حالا پس از دریافت مجوزها و استانداردهای لازم از سوی مراجع و سازمان های ذیربط لازم است که اسناد و مدارک مورد نیاز را برای ترخیص کالاها و انجام امور گمرکی جمع آوری و آماده نمایید. از جمله اسناد و مدارک مورد نیاز در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

  • بارنامه کالا
  • ترخیصیه
  • پروفرما
  • ثبت سفارش کالا
  •   بیمه نامه
  • قبض انبار
  • لیست عدل بندی
  • فاکتور کالا
  • گواهی بازرسی
  • گواهی مبدا

پس از جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز به گمرک می توانید مراحل قانونی ترخیص کالاهای خود از گمرک را انجام دهید. در این مرحله لازم است که با امور اداری مراحل ترخیص کالا از گمرک آشنا باشید و قوانین و قواعد این گونه فعالیت ها را به خوبی بشناسید، بنابراین توصیه ما به شما این است که تمامی مراحل ترخیص را به ترخیص کار حرفه ای بسپارید تا تمامی مراحل ترخیص کالا به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن به انجام برسد.

یک نکته مهم و حائز اهمیت در زمینه واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک شناخت قطعاتی است که ممنوعیت وارداتی ندارند و مجوزهای وارداتی به آن ها تعلق می گیرد. بدین منظور می توانید کتاب قوانین صادرات و واردات کشور و یا بخشنامه های تعریف شده در این خصوص را مطالعه کرده و با انواع کالاها و لوازم وارداتی قابل ترخیص در گمرکات کشور آشنا شوید.

از دیگر نکات مهم در خصوص انجام سریع مراحل ترخیص لوازم یدکی از گمرک تعیین کد تعرفه گمرکی انواع قطعات یدکی است، با توجه به تنوع لوازم یدکی همواره تعرفه های گمرکی مختلفی برای انواع این قطعات در نظر گرفته می شود که بدین منظور شما می توانید به به یادداشت 2 و 3 قسمت هفدهم کتاب مقررات صادرات و واردات مراجعه نمایید یا از مشاورین و کارشناسان متخصص گروه بازرگانی اورانوس مشورت بگیرید.

در پایان می توان گفت که واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک در کشور ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما به عنوان یک تاجر می توانید از انواع قطعات یدکی به منظور انجام تجارت های بین المللی استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که واردات و ترخیص لوازم یدکی از گمرک اصول و قواعد خاص خود را دارد که بهتر است در زمینه انجام هرچه بهتر این فرآیند از افراد با تجربه همچون ترخیص کاران حرفه ای کمک بگیرید.

5/5 - (9 امتیاز)