به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص بلبرینگ از گمرک

واردات و ترخیص بلبرینگ از گمرک

بلبرینگ (ball bearing ) جزء اقلامی است که تولید و ساخت آن بسیار دشوار است و نیاز به تجهیزات پیشرفته ای دارد. در کشور ما امکان ساخت این وسیله پرمصرف وجود ندارد. واردات بلبرینگ بیشتر از کشورهایی مانند: چین، کره، آلمان و ایتالیا صورت میگیرد. کارکرد بلبرینگ به صورتی است که باعث کاهش اصطکاک و هدر رفتن نیرو در سیستم ماشین آلات می‌شود. به همین دلیل وجود آن در صنایع مختلف بسیار ضروری و حیاتی است. برای واردات بلبرینگ، اخذ مجوز از موسسات مربوطه و همچنین پرداخت حق گمرکی بسیار ضروری است. قابل ذکر است، برای ترخیص بلبرینگ از گمرک باید بر اساس قانون و مقررات کشور پیروی کرد.

در ادامه به ذکر توضیحاتی در مورد بلبرینگ و واردات آن می‌پردازیم.

مراحل واردات و ترخیص بلبرینگ از گمرک

گستردگی استفاده از بلبرینگ در صنایع مختلف بسیار زیاد است. به این صورت که علاوه بر استفاده از آن در صنعت خودروسازی و ماشین آلات صنعتی، بسیاری از لوازم مورد احتیاج روزانه نیز محتاج وجود بلبرینگ است.

اولین قدم برای واردات بلبرینگ، به ثبت رساندن این کالا در سامانه جامع تجارت ایران است. در واقع این سامانه سرعت انجام امور مشاغل را افزایش میدهد. برای انجام ثبت کالا در سامانه، در ابتدا باید به آدرس اینترنتی ntsw.ir مراجعه کنید. اطلاعاتی که در این سامانه باید ثبت شود شامل: نام و مدل برند، نام شرکت سازنده ، نام کشور سازنده کالا و خصوصیات فنی کالا می‌‍‌‌شود.

برای واردات و ترخیص بلبرینگ چه مجوز هایی لازم است؟

نکته با اهمیت در این زمینه این است که برای ترخیص بلبرینگ حتما می‌بایست مجوزهای لازم را از شرکت بازرگانی دریافت کنید. اصلی ترین مجوز مورد نیاز برای واردات بلبرینگ جواز استاندارد است. مجوز استاندارد به این جهت مهم است که نشان میدهد، کالای مورد نظر شما دارای کیفیت و کارایی لازم هست یا خیر. از دیگر مجوزهای مورد نیاز ترخیص کالا، مجوز وزارت راه است. این به آن معنی است که شما باید هزینه حمل و نقل واردات بلبرینگ را که بر اساس قیمت دلار محاسبه میشود را بپردازید. به این نکته توجه کنید که اگر مجوزهای لازم را برای واردات کالا نداشته باشید، انجام این کار کاملا غیر ممکن خواهد بود. برای آگاهی از تمامی مجوزهای مورد نیاز برای واردات کالا های مختلف، میتوانید با مشاورین ما در شرکت بازرگانی اورانوس در تماس باشید.

استانداردهای بلبرینگ چگونه تعیین میشوند؟

همانگونه که اشاره شد، برای دریافت مجوز از وزارت بازرگانی باید استاندارد بودن کالا مورد تایید قرار گیرد. سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که این استانداردها توسط چه شخص یا ارگانی تعیین می‌شوند؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت استانداردها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: استانداردهای بین المللی و استانداردهای وضع شده توسط کشورهای مختلف. استانداردهای بین المللی همانطور که از نام آن پیداست در تمامی کشورها مشابه و یکسان هستند. اما استانداردهای مخصوص به هر کشور توسط خود آن کشور وضع شده و با کشور دیگر متفاوت است. برای آگاهی از تمامی استانداردهای مربوط به واردات کالا با متخصصین ما در شرکت بازرگانی اورانوس، تماس حاصل فرمایید.

نکته ای که در مورد مجوز استاندارد باید به آن اشاره کرد، این است که اگر کالای وارداتی شما بیشتر از 5 عدد باشد، به این مجوز نیاز دارید. در غیر این صورت وزارت بازرگانی کشور، نیازی به در اتخاذ این مجوز نمیبیند.

هزینه واردات و ترخیص بلبرینگ چقدر است؟

هزینه واردات و ترخیص بلبرینگ چقدر است؟

نکته ای که قبل از انجام واردات بلبرینگ باید به آن توجه کرد، هزینه صفر تا صد این کار است. آگاهی نسبت به این موضوع باعث ایجاد دیدی آگاهانه به انجام واردات خواهد شد. در واقع تعرفه های گمرکی هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. همچنین باید گفت تعرفه واردات بلبرینگ در هر سال متغیر بوده و بر اساس نرخ های سال جاری محاسبه می‌شود. در حقیقت تعرفه های گمرکی برای پشتیبانی از تولیدات داخلی کشور وضع می شوند. اما در خصوص تعرفه ترخیص بلبرینگ، به دلیل نیاز بسیار به آن و اینکه امکان تولید آن در کشور وجود ندارد،  بسیار سبکتر از سایر کالاها است.

برای آگاهی از نرخ تعرفه واردات بلبرینگ با متخصصین ما در شرکت بازرگانی اورانوس در تماس باشید.

برای واردات و ترخیص کالایی مانند بلبرینگ چقدر زمان نیاز است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، عمل واردات بلبرینگ، یک اقدام چند مرحله ای است. در ابتدای مسیر باید برای دریافت مجوز های لازم به موسسات مربوطه مراجعه کنید. پس از انجام تمامی امور مربوط به واردات، امکان ترخیص کالا وجود دارد. برای تسریع هرچه بیشتر در امور مربوط به واردات میتوانید از شرکت های معتبری نظیر شرکت بازرگانی اورانوس کمک بگیرید.

شرکت بازرگانی اورانوس با تکیه بر سالها تجربه در زمینه امور بازرگانی، شما را در تمامی امور مربوط به صادرات و واردات کالا راهنمایی خواهند کرد. این شرکت با بکارگیری افراد متخصص و آموزش دیده، آماده ارائه انواع خدمات در زمینه بازرگانی می‌باشد. همچنین باید گفت با بهره گیری از دانش این کارشناسان روند اخذ مجوز ها و همچنین تمامی مراحل ترخیص بلبرینگ در بازه زمانی کوتاه‌تری انجام خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]