به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها از گمرک

واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی از گمرک

وضعیت واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  در کشور ما چگونه است؟

لوازم آرایشی و بهداشتی محصولات گسترده ای را در حوزه بهداشت در بر می گیرد که از جمله آن می توان به محصولات پاک کننده، لوازم آرایشی صورت و بدن، مواد محافظ پوست و مو، محصولات مربوط به آرایش ناخن، عطر و ادکلن و … اشاره کرد. تولید این محصولات با توجه به کمبود امکانات تولیدی در کشور با مشکل مواجه بوده و همچنین اغلب افراد تمایل دارند از محصولات مرغوب و با کیفیت برندهای خارجی در این زمینه استفاده کنند، به همین دلیل واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  نسبت به تولید داخلی آن بیشتر بوده و سهم عظیمی از واردات کالای کشور را به خود اختصاص داده است.

بررسی حجم واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی  نشان می دهد که حدود ۷۰ درصد از نیازهای جامعه با واردات این محصولات به کشور تامین می شود و به نوعی واردات لوازم آرایشی در کشور تجارتی پرسود شناخته شده و می تواند در کوتاه مدت تجارت های تازه تاسیس را گسترش دهد. در واقع بررسی ها نشان می دهد که واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  در کشور روبه پیشرفت بوده و در چند سال اخیر رونق یافته است، به طوری که امتیازات مختلفی در این زمینه برای تجار و بازرگانان داخلی کشور در نظر گرفته اند.

همچنین با توجه به تنوع فرآورده های آرایشی و محصولات گوناگون بهداشتی بازاریابی و فروش این محصولات در بازارهای مختلف به راحتی انجام می شود، چرا که تنوع بالای محصولات نیازها و سلیقه های گوناگون مخاطبین هدف شما را تامین کرده و بدین ترتیب محصولات شما در سریع ترین زمان ممکن به فروش می رسند. بر همین اساس یکی دیگر از دلایلی که موجب رونق این تجارت بزرگ در کشور شده فروش سریع محصولات آرایشی و بهداشتی در بازارهای مختلف کشور می باشد که شما با کمترین هزینه بازاریابی و حتی بدون تبلیغات می توانید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی را در بازارهای کشور با بیشترین سود به فروش برسانید.

بنابراین با این تفاسیر می توان گفت که وضعیت واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  در کشور نسبت به سال های گذشته بسیار رونق گرفته و این تجارت یک کسب و کار پرسود برای تجار و بازرگانان تازه کار شناخته می شود؛ اما فراموش نکنید که در این تجارت نیز لازم است قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا در کشور را به خوبی بشناسید و با دریافت مجوزها و گواهینامه های قانونی نسبت به انجام این تجارت بین المللی اقدام کنید.

واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی  چگونه انجام می شود؟

واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی  چگونه انجام می شود؟

واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی  همچون سایر کالاهای وارداتی طبق قوانین و مقررات بین المللی و قوانین داخلی دو کشور مبدا و مقصد انجام می شود و لذا لازم است پیش از هرگونه اقدام در این زمینه قوانین و مقررات مربوطه را مطالعه کرده و با آگاهی کامل قدم در این راه پر فراز و نشیب بگذارید. بنابراین در این زمینه می توانید مطالعاتی در رابطه با چگونگی مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک داشته باشید تا بدین وسیله با تشریفات خاص و امور گمرکی کار آشنا شوید و بتوانید امور بازرگانی تجارت خود را به خوبی برنامه ریزی کنید.

در رابطه با چگونگی مراحل و روندهای خاص واردات لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  باید بگوییم تنها تفاوت واردات این محصولات با سایر کالاهای خارجی مجوزهایی است که باید پیش از ورود کالاها به کشور از سازمان های بهداشت و درمان، وزارت صمت و سایر مراجع قانونی کشور دریافت نمایید. بنابراین از جمله اقدامات ضروری که باید پیش از خرید کالاها بدان توجه داشته باشید، دریافت مجوزهای مربوط به واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  از مراجع قانونی کشور است و برای این منظور می توانید از یک ترخیص کار حرفه ای یا مشاور بازرگانی کمک بگیرید تا شما را در چگونگی دریافت این مجوزها و زمان دریافت آن ها راهنمایی کند.

بدین ترتیب در انجام واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  با مراحل گوناگون ثبت سفارش در سامانه تجارت کشور، پرداخت های بین المللی مربوط به خرید کالا، ثبت درخواست برای حمل و نقل کالاها از کشور مبدا تا کشور مقصد، دریافت مجوزهای واردات و ترخیص کالا، حضور در گمرک برای انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک و در نهایت پرداخت هزینه های گمرک و خروج کالاها از انبارهای گمرکات کشور مواجه هستیم که بهتر است در تمامی مراحل از مشاوره های تجار با تجربه یا مشاورین بازرگانی استفاده کنید. همچنین در این زمینه می توانید ترخیص کاران حرفه ای را برای انجام تمامی مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک استخدام نمایید.

مراحل بعد از واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور

مراحل بعد از واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور

مراحل واردات و ترخیص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه آن ها  تقریبا همچون سایر کالاهای وارداتی در کشور انجام می شود و در برخی موارد قوانین و مقررات خاص خود را دارد که از جمله مقررات خاص واردات لوازم آرایشی و بهداشتی می توان به مراحل بعد از ورود کالاها به کشور اشاره کرد که در این مرحله کالاهای وارداتی توسط آزمایشگاه های مخصوص کشور مورد بررسی قرار گرفته و در صورت برخورداری از استانداردهای لازم مجوز ترخیص کالاها از گمرک برای آن ها صادر می شود؛ اما در صورت عدم برخورداری از کیفیت مطلوب کالاها به کشور صادر کننده عودت داده می شوند.

بنابراین هنگام واردات لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور همواره لازم است به استانداردها و گواهینامه های کالاها توجه داشته باشید و با خرید از برندهای معتبر مراحل بعد از ورود کالاها به کشور را بدون دغدغه و استرس به انجام برسانید، چرا که ممکن است عودت کالاها برای شما به عنوان واردکننده کالا هزینه ها و خسارت هایی را داشته باشد، پس پیش از واردات انواع محصولات آرایشی و بهداشتی با مشاورین بازرگانی مشورت نموده یا از ترخیص کاران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

برای استخدام ترخیص کاران حرفه ای یا دریافت مشاوره از مشاورین بازرگانی می توانید از خدمات شرکت بازرگانی اورانوس در این زمینه استفاده کنید. شرکت بازرگانی اورانوس از جمله شرکت های تجاری فعال و با سابقه در کشور است که خدمات متنوعی را در زمینه واردات کالا و انواع تجارت های بین المللی ارائه می کند و با مراجعه به سایت می توانید با خدمات گروه بازرگانی اورانوس آشنا شوید.

Rate this post