به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک

واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک

امروزه یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین وسایلی که لزوم وجود آن در ساختمان‌های مسکونی و تجاری و درمانی و … چند طبقه احساس می‌شود آسانسور است. آسانسور نقل و انتقال میان طبقات را بسیار سریع و آسان کرده و همین بر اهمیت آن افزوده است. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های آسانسور ریل آسانسور است که وظیفه کم کردن لغزش‌های آسانسور را دارد. در این مقاله می‌کوشیم با واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک بیشتر آشنا شویم.

معرفی ریل آسانسور و وظایف آن

دستگاه آسانسور شامل بخش‌های مختلفی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌شود به (سیستم محرکه) که عامل حرکت در آسانسورها می‌شود، (تابلو فرمان) که وظیفه‌ی کنترل کامل آسانسور را انجام می‌دهد و میان اجزای آسانسور ارتباط برقرار می‌کند، (کابین) که مسافران و یا بار بر آن سوار می‌شود و مسافر در درون آن به دکمه‌های کنترل دسترسی دارد، (درها) که شامل دو در طبقات و در کابین که معمولاً به دو صورت نیمه اتوماتیک و یا فول اتوماتیک کار می‌کند، (شاسی‌های احضار) که در داخل کابین و کنار در آسانسور هر طبقه قرار دارد و مسافران به کمک آن آسانسور را کنترل می‌کنند، (سیم بکسل) که رشته کلاف‌های فولادین هستند که نیروی موتور گیربکس را به کابین جهت جابه‌جا شدن آن بین طبقات منتقل می‌کند و یکی از اساسی‌ترین این بخش‌ها (ریل آسانسور) است که در ادامه به معرفی آن و نحوه واردات و ترخیص ریل آسانسور می‌پردازیم.

شاید برایتان پیش‌آمده باشد که سوار آسانسوری شده باشید و موقع شروع به حرکت، کابین شروع به تکان خوردن کند. این تکان‌ها باعث می‌شود آدم احساس ناخوشایندی داشته باشد و احساس ناامنی کند. وظیفه اصلی ریل آسانسور این است که لغزش‌های آسانسور را کم کند و حس امنیت را برای مسافران تداعی کند. از وظایف مهم دیگری که برای ریل‌ها تعیین‌شده این است که هنگامی‌که ترمز اضطراری فعال‌شده از سرعت آسانسور بکاهد و آن را نگه دارد.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد این ریل‌ها وظیفه حفظ تعادل و کاهش لرزش‌های کابین را دارند. از وظایف دیگر ریل آسانسور تحمل نیروهای حاصل از انحنا و پیچش‌های ناشی از بار نامتعادل داخل کابین است و جلوی نوسانات کابین را به علت نیروهای خارج از مرکز در اثر جابه‌جایی افراد و بارها را می‌گیرد. پس ریل آسانسور بسیار حائز اهمیت است و اگر در موقع تهیه و واردات ریل آسانسور دقت کافی صورت نگیرید ممکن است باعث خسارت‌های جدی‌ای شود.

شناخت انواع ریل‌های آسانسور

فولاد مورد استفاده در ریل سازی را معمولاً به دو صورت نورد سرد و گرم درست می‌کنند. اگر از نورد گرم (فولاد به دمای ۵۰ تا ۱۰۰ درجه بالاتر از نقطه تبلور مجدد فولاد) استفاده کنند ضخامت و ظرافت بیشتری خواهد داشت و اگر از نورد سرد (فولاد به دمای ۷۰۰ درجه رسیده) استفاده شود قطعات مقاومت بالاتری خواهند داشت.

دسته‌بندی‌های مختلفی از ریل‌های آسانسور وجود دارد اما در ادامه به مهم‌ترین انواع آن‌ها که با نام‌های ریل t5 و t9 شناخته می‌شوند می‌پردازیم. به‌طورکلی ریل‌های آسانسور t5 برای ساختمان‌های کمتر از هشت طبقه مناسب است. این محصول دارای مقاومت و طول عمر کافی است و در تولید آن از طریق نورد گرم انجام‌شده است. اگر بخواهیم از نظر ضخامت آن را با نوع t9 مقایسه کنیم می‌شود گفت ضخامت آن بیشتر است و از قیمت پایین‌تری هم برخوردار است.

ریل t9 امکان استفاده در آسانسورهای بالای 10 طبقه را دارا می‌باشد و همچنین به خاطر اینکه از طریق نورد سرد ساخته‌شده است دارای مقاومت و طول عمر بیشتری از نوع t5 می‌باشد. ضخامت آن کمتر است و در مقابل ریل t5 دارای قیمت بیشتری نیز می‌باشد.

مهم‌ترین کشورها برای واردات ریل آسانسور

مهم‌ترین کشورها که واردات و ترخیص ریل آسانسور از آن‌ها صورت می‌گیرد

امروزه در داخل ایران ریل‌های آسانسور باکیفیت و مناسبی تولید می‌شود اما نمی‌تواند همه‌ی نیازهای بازار باشد و به همین علت واردات ریل آسانسور دارای اهمیت می‌شود. از کشورهای صاحب‌نام در تولید ریل آسانسور می‌شود به اسپانیا و ایتالیا اشاره کرد. محصولات این کشورها در پروژه‌های مهم و بزرگ بین‌المللی مورداستفاده قرار می‌گیرد. از مهم‌ترین برندهای اسپانیایی حاضر در بازار برند ساوارا است که به‌خوبی امتحان خود را پس داده است؛ و برند ایتالیایی مارازی نیز بسیار معروف است.

علاوه بر دو کشوری که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد کشورهای چین و ترکیه نیز ریل‌های خوب و قابل رقابتی تولید می‌کنند. در ایران نزدیک هشتاد درصد واردات ریل آسانسور از چین صورت می‌گیرد. از مزایای این ریل‌ها کیفیت بالا و سرعت در شاقول شدن و قیمت رقابتی آن است. برند چینی مونته فرو با نماد MF از مطرح‌ترین شرکت‌ها در این عرصه است.

ریل‌های ترکی نیز بسیار با کیفیت هستند و از فولادهای مرغوبی ساخته می‌شوند و مقاومت بالایی در برابر ضربه و انحراف و کج شدن دارند. این ریل‌ها با توجه به اینکه محصولاتی مشابه برندهای مطرح دنیا تولید می‌کنند قیمت‌های مناسب‌تری را دارا می‌باشند و همین باعث شده در ایران و دیگر کشورها مورد استقبال قرار بگیرند. برند ترکی فالکون بسیار مشهور است و دارای گواهینامه بین‌المللی CE می‌باشد.

واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک با شرکت بازرگانی اورانوس

جهت انجام امور واردات و ترخیص ریل آسانسور می‌توانید با خیالی آسوده به شرکت بازرگانی اورانوس مراجعه کنید. کارشناسان و ترخیص‌ کاران خبره ما با آگاهی کامل به پیچیدگی‌های امور ترخیص ریل آسانسور شما را وارد و اموری گمرکی را برای شما انجام می‌دهند. اموری همچون استعلام ارزش‌های TSC و ثبت سفارش، اخذ استاندارد اجباری، اخذ پروفرمای به صورت ریالی و ارزی و پرداخت تعرفه گمرکی واردات ریل که 20 درصد ارزش ریل به‌علاوه 9 درصد مالیات ارزش‌افزوده می‌باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]