به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

آیا با فواید و مراحل واردات شیرآلات صنعتی و همچنین ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک آشنایی دارید؟ شرکت بازرگانی اورانوس بعنوان کارگزار، حق العملکار و ترخیص کار رسمی گمرک به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهد، کافی است که تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

فواید و کارکردهای شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی از قطب های اصلی صنعت در کشور ما هستند و تهیه آن ها به پیشبرد اهداف کارخانه ها و مراکز صنعتی زیادی کمک می کند. قدم اول در ارتقای صنعت هر کشوری این است که شما بتوانید واردات شیرآلات صنعتی را به اندازه نیاز کشور داشته باشید. پس از تامین مواد اولیه ساخت و ابزارهای با کیفیت لازم در صنعت، نیاز به دانش مدیریتی مطلوبی برای ارتقای سطح صنعت کشور می باشد. شما با واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی می توانید قدم اول و دوم را برای کارخانه ها و مراکز صنعتی مختلف تسهیل کنید. کارخانه هایی که بر پایه آب یا گاز فعالیت مستمر خود را دارند، به شیرآلات صنعتی نیاز مبرمی دارند. شیرآلات صنعتی دارای کارکردهای بسیار پیچیده ای نسبت به گذشته هستند، در  ابتدای خلقت این شیرآلات، برای مصارف رایج آن زمان و انتقال آب و مواد سبک استفاده می شد. اما به مرور با ارتقای سطح دانش و کشف نفت، این شیرآلات برای انتقال مواد نفتی و گاز در صنعت استفاده شدند. برای انتقال مواد مشتق شده از نفت و گاز نیز از این شیرآلات استفاده کردند. در نتیجه نیاز کشور به استفاده از این شیرآلات و واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی بیشتر شد.

مراحل ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

مراحل ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی نیاز به سپری کردن مراحل طولانی و بسیار زمان گیری دارد. مرحله اول مربوط به تهیه تمام مدارک لازم اعم از بارنامه ها و تاییدیه و مجوزهای لازم برای واردات و ترخیص می باشد. همین مرحله شاید به عنوان سخت ترین گام برای ترخیص شیرآلات صنعتی شناخته شود. سپری کردن مرحله بعدی به دارا بودن کارت بازرگانی بستگی دارد، در صورتی که کارت بازرگانی ندارید یا این که کارت شما مشکلی دارد، باید این مسئله را برطرف کنید. خوب است قبل از شروع به فرایند ترخیص، کارت بازرگانی خود را بررسی کرده و مشکلات احتمالی را برطرف سازید.

مرحله مهم بعدی برای ترخیص شیرآلات صنعتی، تنظیم اظهار نامه ها و ارائه آن ها به نهادهای مربوطه می باشد. صرفه جویی در زمان امری مهم است که شما در این مرحله می توانید به خوبی زمان بندی فرآیند یا مراحل واردات و ترخیص را کمتر کنید. اگر از مشاوره های مناسب و شرکت های صادرات و واردات حرفه ای مانند شرکت بازرگانی اورانوس کمک بگیرید، می توانید فرایند ترخیص شیرآلات صنعتی را کوتاه تر کنید. مجوزهای لازم برای ثبت سفارش کالا باید توسط شما در کمترین زمان لازم تهیه شود. بیمه نامه و کپی تمامی مدارک شناسایی لازم باید توسط شرکت های بازرگانی مورد نظر تهیه و ارائه شود. فاکتور خرید و لیست عدل بندی باید توسط شما ارائه شود. پس از ارائه تمامی مدارک کد مورد نظر را در مکانی یادداشت کنید تا در موقع لازم از آن بهره ببرید. در صورت فراموش کردن این کد، مجوز ورود شما به مراحل بعدی ترخیص صادر نخواهد شد.

اهمیت ترخیص شیرآلات صنعتی

اهمیت ترخیص شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی از اجزای بسیار مهمی از بخش های مختلف محسوب می شود. شما در زمان ساخت یک  کارخانه حتما باید نسبت به تجهیز کامل آن کارخانه به شیرآلات اقدامات لازم را انجام دهید. اگر کارخانه مورد نظر مربوط به تصفیه آب و فاضلاب یا تهیه مواد غذایی و خوراکی باشد، به شیرآلات صنعتی بسیار با کیفیت نیاز بیش تری خواهد داشت. واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی به منظور تسهیل ساخت کارخانه های مختلف و ارتقای صنعت، از بخش های مهم هر دولت است. اهمیت ترخیص شیرآلات صنعتی زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که شما در بازه های زمانی کمی قصد تجهیز کارخانه یا مراکز صنعتی را داشته باشید.

اگر ترخیص در این فرض به موقع انجام نشود، مشکلات زیادی برای شما ایجاد می گردد. معمولا شرکت های بازرگانی مختلفی مانند اورانوس اقدام به ترخیص شیرآلات صنعتی و تسهیل شرایط ترخیص می نمایند. با کمک این شرکت ها می توانید فرایند ترخیص شیرآلات خود را ساده تر کنید.

نحوه واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

مسیر گمرکی شما برای ترخیص شیرآلات صنعتی در ادامه تعیین می شود و بر اساس این مسیر باید فرایند ترخیص خود را انجام دهید. رنگ مسیر گمرکی شما در این مرحله تعیین می شود، سه رنگ اصلی سبز و زرد و قرمز برای این رنگ بندی انتخاب شده اند. بهترین مسیر، مسیر سبز گمرکی است. در صورتی که این مسیر برای شما انتخاب شود، ترخیص کالا از گمرک با سرعت بالایی برای شما انجام می شود و بازرسی های اضافه در مسیر شما قرار نخواهد داشت. اگر مشکل خاصی در مسیر گمرکی شما و در شیرآلات صنعتی شما وجود نداشته باشد، معمولا این مسیر برای شما تعیین می شود. اما برای این که احتیاط های لازم را رعایت کنید، می توانید از تجربه شرکت های صادراتی و وارداتی برای تسهیل مسیر گمرکی خود کمک بگیرید. شاید این سه مسیر را بتوان به سه چراغ زیبای راهنمایی و رانندگی تشبیه کرد. چراغ سبز به معنای حرکت سریع و بی مانع است و چراغ زرد به معنای حرکت نسبتا سریع و همراه با وقفه است. اما چراغ قرمز به معنای ایست و عدم حرکت است که باید در مورد این چراغ بیشتر با شما سخن بگوییم. مسیر زرد به معنای لزوم دریافت کردن مجوزهای خاصی برای واردات شیرآلات صنعتی است.

نحوه واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی از گمرک

واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی با گروه بازرگانی اورانوس

 شما پس از طی کردن مراحل اداری برای دریافت مجوزها، قادر به واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی خود می باشید. اگر مسیر گمرکی شما برای واردات، قرمز تعیین شده باشد نیاز به نگرانی خاصی نیست. این به معنای توقف کامل مسیر واردات نیست. بلکه شما باید مسیر طولانی تری را برای واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی طی کنید. مجوزهای زیادی در این مسیر باید به سازمان گمرک ارائه شود. تنها نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید اطلاعات لازم را از مشاوران بازرگانی، مانند شرکت بازرگانی اورانوس در این مسیر دریافت کنید تا این پروسه طولانی مدت، کوتاه تر شود. پس از دریافت و ارائه مجوزهای لازم شما قادر به واردات این شیرآلات خواهید بود.

Rate this post