به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخيص تجهیزات پزشکی از گمرک

واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک

اهمیت واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک در کشور ما

همانطور که می دانید در کشور ما به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی حال حاضر مشکلات فراوانی در زمینه تولید لوازم و تجهیزات پزشکی وجود دارد و از این رو دولت با فراهم آوردن تمهیدات لازم سعی دارد با واردات کالاهای پزشکی نیاز کشور را تامین نماید، به طوری که واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک در کشور ما از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و امتیازات مختلفی برای تجار و بازرگانان داخلی کشور که در این زمینه فعالیت دارند، در نظر گرفته شده است.

در واقع با وجود تحریم های اقتصادی و کمبود امکانات در بخش های تولیدی، صنایع و تولیدکنندگان بخش پزشکی قادر به تولید لوازم و تجهیزات پزشکی نبوده و نمی توانند نیازهای جامعه را برطرف سازند، از این رو با توجه به آنکه این لوازم در بخش سلامت جامعه از نیازهای حیاتی کشور به شمار می آید؛ لذا تامین لوازم و تجهیزات پزشکی تنها به وسیله واردات انجام شده و بدین طریق نیازهای جامعه تامین می گردد.

واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک همانطور که یک نیاز اساسی در کشور شناخته می شود، به همان اندازه نیز می تواند تجارت پرسودی برای تجار و بازرگانان داخلی کشور باشد. بیمارستان ها، کلینیک های درمانی و سایر سازمان های بهداشت و سلامت کشور از تجهیزات پزشکی استفاده می کنند و با توجه به آنکه تامین سلامت افراد جامعه یک نیاز حیاتی شناخته می شود، تامین لوازم مورد نیاز این سازمان ها در اولویت های تامین نیازهای جامعه قرار می گیرند.

بنابراین شما اگر به عنوان یک تاجر یا بازرگان از تجهیزات پزشکی به عنوان کالای وارداتی استفاده کنید، قطعا یک تجارت پرسود را خواهید داشت. همچنین اینکه دولت به منظور تامین نیاز اساسی جامعه تمهیدات و امتیازهای مختلفی همچون خرید ارز دولتی برای خرید تجهیزات پزشکی از کشورهای خارجی در نظر گرفته است که با وجود چنین امتیازاتی علاوه بر آنکه می توانید تجارت خود را با سرمایه های کمتری آغاز کنید، همچنین می توانید از این امتیازات استفاده کرده و در دوره کوتاهی تجارت خود را گسترش دهید.

شرایط واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک

شرایط واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک

واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک همچون سایر تجارت های بین المللی شرایط و قوانین خاص خود را دارد و بهتر است پیش از هرگونه اقدام در این زمینه با مشاورین متخصص بازرگانی مشورت نموده یا با کمک یک ترخیص کار حرفه ای مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک را به انجام برسانید.

در زمینه واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک شرکت بازرگانی اورانوس خدمات ویژه ای را برای شما تجار و بازرگانان عزیز کشور در نظر داشته است که از جمله آن ها می توان به مشاوره تخصصی در زمینه واردات انواع کالاهای خارجی به کشور و ترخیص کالاها از گمرکات مختلف کشور اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات گروه بازرگانی اورانوس در زمینه واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرکات کشور می توانید به وب سایت ما مراجعه کرده یا با مشاورین شرکت تماس بگیرید.

همانطور که اشاره شد واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک نیز همچون سایر تجارت های بین المللی قوانین خاص خود را دارد و علاوه بر قوانین و مقرراتی که از سوی وزارت صمت تعیین می گردند، قوانینی نیز از سوی سازمان بهداشت کشور تعیین شده اند تا تجهیزات وارد شده را از نظر سلامت بررسی نمایند.

بنابراین در زمینه واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک علاوه بر آنکه باید کتاب قوانین و مقررات صادرات و واردات کشور را مطالعه نموده و از قوانین و آیین نامه های جدید اطلاعات کسب کنید، همچنین لازم است که با قوانین و مقررات سازمان بهداشت کشور آشنا بوده و تاییدیه های لازم را از این سازمان در خصوص واردات تجهیزات پزشکی به کشور دریافت نمایید.

از دیگر نکات مهم که در زمینه شرایط واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک باید حتما مورد بررسی قرار دهید، کالاهای مورد نیاز کشور می باشد که برای اینکار ابتدا لازم از است آیین نامه های سازمان بهداشت را در خصوص تجهیزات پزشکی وارداتی به کشور بررسی نموده و همواره از واردات کالاهایی که از نظر سازمان بهداشت و وزارت صمت ممنوعه می باشند خودداری فرمایید. از جمله کالاها و لوازم پزشکی که می توانید به کشور وارد نموده و از گمرکات کشور ترخیص نمایید می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • لوازم آندوسکوپی
 • لوازم و دستگاه های عمومی پزشکی
 • دستگاه های تصویر برداری
 • دستگاه های مورد استفاده در دندانپزشکی
 • دستگاه لیزر
 • لوازم مربوط به ارتودنسی و پروتز
 • دستکش های پزشکی و جراحی
 • داروها و مواد اولیه دارویی

شرایط واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک

اسناد و مدارک مورد نیاز در زمینه واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک

تاجرین باتجربه و باسابقه معمولا جمع آوری اسناد و مدارک لازم برای ترخیص کالاها از گمرک و حتی ورود کالاها به کشور را در اولین اولویت های کاری خود قرار می دهند تا کالاهای خود را با سرعت و دقت بیشتری به کشور وارد نمایند.

عدم ترخیص به موقع کالاها از گمرک و حتی عدم تخلیه سریع کالاها در بنادر، اسکله ها و انبارهای گمرک می تواند جرایم سنگینی را برای تجار به همراه داشته باشد و همچنین می تواند به مرور بر سابقه فعالیت های تجاری آن ها نیز اثر گذاشته و از اعتبار شما در بازارهای فروش بکاهد. از این رو اولین اقدامی که می توانید در تسریع روند حمل و نقل تا ترخیص کالاها از گمرک انجام دهید، جمع آوری اسناد و مدارک لازم برای ترخیص کالاها پیش از ورود کالاها به کشور می باشد.

ترخیص کاران حرفه ای با مجوزها و اسناد لازم برای ورود و ترخیص کالا از گمرک آشنا هستند و می توانند تمامی اسناد و مجوزها را با برنامه ریزی دقیقی پیش از ورود کالاها به کشور جمع آوری و آماده نمایند. با این حال شاید بهتر باشد اسناد و مدارک لازم برای واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک را بررسی کنیم:

 • مجوزهای واردات تجهیزات پزشکی که باید از سازمان بهداشت کشور تهیه نمایید.
 • مجوزهای واردات کالا که از وزارت صمت یا مراجع قانونی کشور باید تهیه شوند.
 • دریافت کارت بازرگانی
 • دریافت کد تعرفه گمرکی
 • برگه های مربوط به ثبت سفارش در سامانه تجارت کشور
 • برگه های مربوط به پرداخت های بانکی
 • اسناد مربوط به حمل و نقل کالاها از کشور مبدا تا کشور مقصد
 • برگه های پیش فاکتور یا پروفرما
 • پکینگ لیست
 • ترخیصیه
 • برگه های انبارداری، تخلیه، بارگیری و …
 • و …

هزینه های واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک

هزینه های مربوط به واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی از گمرک مطابق با قوانین کشور شامل موارد مختلفی از جمله هزینه های واردات کالا به کشور، هزینه های حمل و نقل کالاها، هزینه های انبارداری، هزینه های بارگیری و تخلیه، هزینه های ترخیص کالا از گمرک، حقوق و عوارض ورودی، مالیات های گمرکی و هزینه های خرید کالا می باشد که بسته به شرایط مختلف واردات، حمل و نقل و حجم کالاها این هزینه های می تواند به صورت های متفاوتی محاسبه شود.

با توجه به نیازهای کشور به تجهیزات پزشکی و عدم تولید این لوازم در کشور، دولت سعی دارد با کاهش هزینه های واردات تجهیزات پزشکی بستر مناسبی را برای تجار و بازرگانان داخلی فراهم آورد. با خرید ارز دولتی و امتیازات و تخفیفات مختلفی که دولت در ترخیص کالاها از گمرک در نظر گرفته شما می توانید بسیاری از هزینه های اولیه تجارت خود را کاهش داده و حتی با سرمایه های کمتری تجارت خود را در این زمینه آغاز نمایید.

1/5 - (1 امتیاز)