به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص لوازم و قطعات اجاق گاز از گمرک

واردات و ترخیص لوازم و قطعات اجاق گاز

واردات لوازم و قطعات اجاق گاز در شرکت بازرگانی اورانوس توسط کادری انجام می گیرد که تجربه لازم را در این زمینه دارند. آنها به قوانین این کار آشنا می باشند و می توانند راهنمایی لازم را در حوزه واردات و ترخیص لوازم و قطعات اجاق گاز و قطعات آن در اختیار افراد قرار دهند. اگرچه قوانین حوزه واردات و ترخیص در طول زمان دچار تغییر می شوند. اما وقتی کسی به صورت تخصصی در حوزه ای کار می کند، اطلاعات خود را به روز نموده و اصول را می داند.

لزوم ترخیص و واردات لوازم و قطعات اجاق گاز

واردات لوازم و قطعات اجاق گاز به عنوان یکی از اصلی ترین لوازم خانگی منزل و آشپزخانه ها از اهمیت زیادی برخوردار است.  زیرا هر آشپزخانه ای در منازل و مراکز تهیه غذا و شیرینی پزی ها و … به یک اجاق گاز سالم و خوب نیاز دارد. سالانه اجاق گازهای برندهای مختلف از کشورهایی مانند ترکیه و ایتالیا و کره وارد ایران میشوند و در منازل مورد استفاده قرار می گیرند و این لوازم به مرور زمان فرسوده و یا خراب می شوند و چون خارجی هستند، نیاز به قطعات وارداتی دارند.

در حالیکه روند واردات و ترخیص لوازم و قطعات اجاق گاز خود پروسه طولانی و پیچیده ای دارد. زیرا هر کشوری برای صادرات قطعات، آیین نامه خاصی را تدوین نموده است. خود ایران نیز جهت تامین ارز و حمایت از تولیدات داخلی، هرچند وقت یکبار آیین نامه ها و قوانین خاصی را برای واردات اعلام می دارد.  لذا با وجود اینکه واردات قطعات و لوازم اجاق گاز، ضروری است، باید وارد کننده آشنایی کاملی نیز با آیین نامه ها داشته باشد.

سفارش واردات لوازم انواع اجاق گاز

سفارش واردات لوازم انواع اجاق گاز

در حال حاضر شرکت های کوچک و بزرگی در زمینه واردات لوازم و قطعات اجاق گاز فعالیت دارند. این شرکت ها معمولا تمامی لوازم محصولات خانگی را وارد می کنند. در حالیکه در این میان، تعداد زیادی از این شرکت ها، کارگزارانی برای این کار دارند که ممکن است تجربه لازم را در این حوزه نداشته باشند و یا سرعت عمل لازم را در این زمینه ندارند. بنابراین وقتی در بازار نیاز به لوازم برند خاصی است، گاها کسانی که به اینگونه شرکت ها اعتماد نموده اند، دچار مشکل میشوند. وقفه در کار  و یا طی مراحلی که می توانست خلاصه گردند، همگی برای سود وارد کننده لوازم اجاق گاز از تهدیدات بزرگی محسوب می شوند.

واردکننده ممکن است مشتریان خود را از دست بدهد؛ مشتریان از رقیب خرید کنند و  یا حتی مشمول قانونی در حین کار شوند که هزینه ترخیص را افزایش دهد. به همین دلیل سپردن کار واردات لوازم و قطعات اجاق گاز به افراد غیر حرفه ای می تواند مشکل آفرین باشد.

شاید در نگاه اول ترخیص لوازم و قطعات اجاق گاز، کار پیچیده و زمانبری به نظر نرسد. اما شرکت هایی مثل بازرگانی اورانوس که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می نمایند، می دانند ترخیص مراحل اداری و حمل و نقل و انبارداری ویژه ای دارد.  شخص باید هزینه انبارداری و عوارض ورودی و حمل و نقل و…  بدهد. تمامی کارهای اداری را انجام دهد و همه این روندها زمانبر می باشند. لذا یا شخص باید خود زمان صرف کند و یا به مجموعه ای بسپارد که این زمان را بتواند با کمک تجربه و مهارت، کاهش دهد.

واردات لوازم و قطعات اجاق گاز به صورت تخصصی

واردات لوازم و قطعات اجاق گاز به افراد خبره نیاز دارد.  افرادی که به علت کار با سایر فعالان این حوزه، راهنمایی های لازم را در اختیار واردکننده بتوانند قرار دهند.  ترخیص کار گمرک حرفه ای حتی به سبب روابط قبلی خود، راه را برای واردکنندگان تازه کار هموارتر می نمایند.  عصر، عصر اطلاعات است و افراد با تجربه، گنجینه ای سرشار از اطلاعات می باشند.

شاید در ظاهر بعضی از افراد فعال در ترخیص لوازم و قطعات اجاق گاز، هزینه کمتری به عنوان کارمزد درخواست نمایند.  اما کسانی که تجربه کار با ترخیص کاران غیر حرفه ای دارند، خوب می دانند چه قدر کار با افراد غیر حرفه ای دردسر آفرین میتواند باشد.  آنان تجربه پشت گمرک ماندن اجناس و دپو شدن لوازم در گمرک را دارند. حتی مزه انجام هزینه های اضافی برای ترخیص را چشیده اند. به همین دلیل ترجیح میدهند با افراد حرفه ای کار کنند. آنان مزایای کار با متخصصین را چشیده اند.

بنابراین توصیه می گردد حتی قبل از اقدام به واردات لوازم و قطعات اجاق گاز، با افراد و شرکت های متخصص مانند شرکت بازرگانی اورانوس مشورت گردد تا قبل از شروع کار، بتوان یک نقشه درستی برای واردات و ترخیص چید. وقتی از همان گام اول، کار درست و حرفه ای در پیش گرفته می شود، می توان امیدوار بود بدون دردسر اضافی و هزینه های نامعقول، کار را پیش برد. ترخیص کار حرفه ای باید قوانین را به خوبی بشناسد و با کمک دانش و تجربه خود، کوتاه ترین و امن ترین مسیر را برای واردات و ترخیص پیشنهاد دهد. همچنین با توجه به راهکارهای عملی که می داند، خود مسیر را به درستی پیش می برد.  این مزیت کار با افراد حرفه ای و باتجربه است. واردات با توجه به بالا بودن قیمت ارز میتواند کار بسیار پر ریسکی باشد.

برای دریافت خدمات و امور بازرگانی در زمینه واردات و ترخیص کالا از گمرک می توانید با شرکت بازرگانی اورانوس در ارتباط باشید.

1/5 - (1 امتیاز)