به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص ماشین آلات چاپ از گمرک

واردات و ترخیص ماشین آلات چاپ از گمرک

  صنعت چاپ بدون واردات ماشین آلات چاپ به کشور، به مرور زمان از تکنولوژی روز دنیا عقب خواهند ماند و صنعتی قدیمی و مستهلکی خواهد.  زیرا امروز صنعت چاپ در دنیا به خوبی در حال رشد و پیشرفت و شکوفایی است و شرکت های خاصی در تولید دستگاه های چاپ پیشرو میباشند. بنابراین شاهد این هستیم که  هر ساله از شرکت هایی مانند  هایدلبرگ، رولند،  رایوبی، ساکورایی، ک ب آ و کوموری، انواع ماشین آلات چاپ وارد کشور میشوند.

واردات و ترخیص ماشین آلات چاپ توسط بازرگانی اورانوس

با وجود اینکه صنعت چاپ همواره با کمک تکنولوژی روز دنیا رو به رشد است؛ اما واردات ماشین آلات چاپ پیشرفته به کشور ما با مشکلات زیادی روبرو شده است. به صورتی که اکنون در ایران به علت وجود مشکلاتی نظیر  نوسانات قیمت  ارز و بالا رفتن قیمت دلار، عدم حمایت مناسب از صنعت چاپ و و قوانین دست وپاگیر، واردات ماشین آلات چاپ با دردسر همراه می باشد.  در همین راستا نیز می بینیم بسیاری  از افرادی که بدون تجربه و دانش  سراغ  واردات دستگاه های چاپ رفته اند، حتی تا مرز ورشکستگی رفته اند.  آنان به علت ناآشنایی با قوانین و مقررات واردات و ترخیص یا دستگاه های باکیفیتی را وارد نکرده اند یا دستگاه هایی وارد نموده اند که هزینه مالیات بالایی دارند. لذا سود واردات از بین رفته است و یا فرایند واردات و ترخیص این افراد طولانی شده است.

 به همین دلیل به افراد توصیه می گردد جهت واردات ماشین آلات چاپ با افراد باتجربه و آگاه مشورت نمایند و البته خود نیز در زمینه فرایند کار واردات و ترخیص ماشین آلات چاپ  مطالعه نماید.

باید قبول کرد به شرکت های بازرگانی نیاز است که بتوانند با واردات دستگاه های مدرن و باکیفیت، صنعت چاپ را یاری رسانند. در همین راستا شرکت بازرگانی اورانوس با کمک کادر مجرب خود اقدام به ترخیص ماشین آلات چاپ می کند.

اهمیت انتخاب دستگاه هنگام واردات ماشین آلات چاپ

  انتخاب ماشین آلاتی که می خواهید وارد کنید مهم است؛ باید با توجه به نیاز بازار و درخواست مشتریان دستگاه های مناسب را انتخاب و وارد نمایید. شما می توانید در همین راستا از کارشناسان شرکت بازرگانی اورانوس کمک بگیرید. به طوری که با کمک بازرگانی اورانوس هم ماشین آلات قبل از چاپ و هم پس از چاپ را وارد کنید. لذا باید واردکننده تصمیم بگیرد که بازرگانی اورانوس چه دستگاهی را وارد کند.

 شرکت بازرگانی اورانوس دستگاهای ایمیج ستر و  پروسسور، مرکب چاپ، ماشین‌آلات صحافی ماشین آلات چاپ فلکسو، دستگاه ماشین چاپ افست، اسکنر، ایمیج،  پلیت ستر، کلیشه ساز فلکسو، خشک کن کلیشه، یووی، حکاکی سیلندر،  ترتیب کن، برش، دایکات، خط صحافی، سلفون کشی، لمینت، برجسته کن، تاکنی چسب زنی،  حکاکی لیزری و طلاکوب… را وارد می کند.

واردات ماشین آلات چاپ از کدام کشور انجام خواهید داد؟

در شرایط کنونی اغلب دستگاه های چاپ از کشور چین وارد می شوند. اگرچه در سالهای قبل، از کشورهای ژاپن، فرانسه، هلند، ایتالیا و  آلمان بیشتر واردات ماشین آلات چاپ انجام می شد؛ اما اکنون اغلب از چین وارد میشوند.

با توجه به اینکه هر کشوری در حوزه صادرات دستگاه های خود، قوانین و مقررات خاصی را دارد، باید به قوانین کشور مبدا نیز توجه نمود.

 لازم به ذکر است. کشور چین در حوزه دستگاه های صنعت چاپ سه بازار مهم دارد؛ به طوری که بازار گوانگدونگ محصولات باکیفیت تری را نسبت به بقیه  عرضه می نماید.

بیشتر بحوانید: واردات کالا از چین به ایران

مشخصات فنی ماشین آلات چاپ

باید قبل از خرید، مشخصات فنی دستگاه ها را مورد بررسی قرار داده و مالیات هر دستگاه را درنظر بگیرید. بازار و کیفیت و قیمت کالا در تعیین میزان سود واردات مهم می باشند.

به همین دلیل کارشناسان بازرگانی اورانوس با توجه به سابقه کار خود در حوزه واردات و ترخیص ماشین آلات چاپ از کشورهای مختلف، سعی میکنند به مشتریان خود اطلاعات کافی را در خصوص بازارهای مختلف بدهند تا انتخاب به درستی انجام شود.

قوانین واردات و ترخیص دستگاه های چاپ

به قوانین واردات و ترخیص دستگاه های چاپ دقت کنید

  دستگاه های چاپ ۶ درصد حقوق ورودی (حقوق گمرکی و سود بازرگانی) و ۸ درصد مالیات ارزش افزوده دارند. البته برای  دستگاه های چاپ روزنامه  سود بازرگانی پرداخت نمی شود. دستگاه های دست نو به بازدید در گمرک نیاز ندارند؛ اما دستگاههای دست دوم باید بازدید شوند.

 برای واردات ماشین آلات چاپ می توان از ارز مبادله ای استفاده نمود. می توان با ذکر توضیحاتی  نیز به ذکر کشور مبدا نپرداخت.

  چنین قوانینی را افراد با تجربه در حوزه واردات ماشین آلات چاپ به خوبی می دانند. لذا اگر دستگاه و کشور مبدا را انتخاب کرده اید، جهت دریافت مجوزهای لازم برای واردات این ماشین آلات، با افراد با تجربه مشورت کنید.

باید قبول کرد حتی برای حمل و نقل و ترخیص ماشین آلات چاپ نیز  نیاز به کارگزار گمرکی معتمد وجود دارد. زیرا اگر یک موسسه بازرگانی که کار واردات و  ترخیص ماشین آلات گمرکی را انجام می دهد، حرفه ای باشد. هزینه کمتری برای بارگیری و بیمه و استاندارد و تخلیه و… خواهید پرداخت. همچنین اسناد را برای گمرک به درستی جمع آوری  و بایگانی  می کند. لذا در این صورت، با کمک این مجموعه میتوانید به سهولت؛ اما سریع و با قیمت مناسب، دستگاه  های چاپ وارد کنید.

Rate this post