به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی از گمرک

واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی از گمرک

واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی از گمرک توسط شرکت بازرگانی اورانوس ترخیص کار رسمی گمرک با سالها سابقه در زمینه واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی از سراسر گمرکات کشور. در دنیایی که تمام کارها با تکنولوژی انجام می شود، چرخ خیاطی های ساده هم جایگاه خود را از دست داده اند. این جایگاه در حال حاضر به چرخ های خیاطی برقی پر قدرتی تعلق دارد که می توانند در مدت کمتر، کارایی بیشتری داشته باشند.

دینام، وسیله ای است که برق و در نتیجه کارایی چرخ خیاطی برقی را تامین می کند. خرید دینام به وسیله کسانی انجام می شود که قصد افزودن آن به چرخ های دستی را دارند. همچنین در مواردی که دینام قبلی چرخ از کار افتاده است منجر به خرید نوع جدید آن می شود.

علت اقدام به واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی

هر ساله افرادی اقدام به واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی می کنند چون ایران هنوز نمی تواند نیاز کامل این صنعت را برطرف کند. به خصوص کسانی که دینام را برای چرخ های صنعتی تولیدی خود می خواهند، سعی می کنند آن را به طور مستقیم از کشور تولید کننده خرید کنند. چرا که بازدهی چرخ خیاطی مستقیما به دینام آن بستگی دارد.

دسته دیگر، فروشندگان عمده چرخ های خانگی هستند. این افراد با وارد کردن عمده دینام چرخ خیاطی خانگی یا صنعتی، آن را به طور تکی به فروش می رسانند. در گروه آخر عده کمی وجود دارند که حتی برای یک مورد چرخ خانگی، اقدام به خرید از خارج کشور می کنند.

نکات مهم در ترخیص دینام چرخ خیاطی

صرف نظر از دلیل واردات دینام چرخ خیاطی، برای این کار قوانینی وجود دارد. چند مورد از این قوانین مهم را در این قسمت بررسی می کنیم.

 • شناسه: بعد از ثبت اطلاعات چرخ خیاطی، این شناسه را به دست می آورید.
 • مجوزها: تمام کالاهای وارداتی باید مجوز ورود خود را از سازمان های مرتبط دریافت کنند.
 • حمل: به عنوان خریدار دینام باید نحوه حمل آن را مشخص کرده و به شرکت حمل و نقل بسپارید.
 • تعرفه: گمرک برای صدور اجازه ورود دینام، تعرفه ای در نظر میگیرد که باید توسط خریدار پرداخت شود.

همینطور با پیگیری و تحویل به موقع مدارک، میتوان دینام را ترخیص کرد.

قبل از واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی به این موارد توجه کنید

قبل از واردات و ترخیص دینام چرخ خیاطی به این موارد توجه کنید

بعد از وارد کردن و ترخیص دینام چرخ خیاطی، برای عوض کردن نظرتان دیر است. پس خریدار باید قبل از خرید به طور کامل ویژگی های آن را چک کند.

 • برند و کشور تولید کننده: کشورهای زیادی صادر کننده دینام چرخ خیاطی هستند. ایرانیان معمولا دینام چرخ خیاطی را از کشورهایی مثل چین، تایوان، ترکیه و دیگر کشورها وارد می کنند. هر یک از این کشورها تولید کننده برندهای معتبری هستند و ویژگی های خاصی در تولیدات آن ها وجود دارد. پس خریدار باید تمام این موارد را بررسی کند.
 • کیفیت: کیفیت دینام چرخ خیاطی به موارد زیادی بستگی دارد. یکی از این موارد که باید در زمان خرید، وارد کردن و ترخیص دینام چرخ خیاطی به آن توجه کرد، این است که:

جنس سیم پیچ دینام در کیفیت کار آن اثر می گذارد. این سیم پیچ ها می توانند از آلومینیوم و مس باشند.

معمولا مس توانایی بیشتری دارد و دینام هایی که آن را دارا هستند قوی ترند.

 • طول عمر: مدت زمانی که کارکرد یک دینام توسط برند آن تضمین می شود را طول عمر آن می نامند. طبیعتا دینامی که مدت بیشتری سلامت آن تضمین شده باشد، در اولویت خرید قرار دارد.
 • قدرت: قدرت دینام ها با توجه به پردور بودن یا کم دور بودن متفاوت است.
 • وزن و ابعاد
 • نوع دینام: طبیعی است که برای وارد کردن و ترخیص دینام چرخ خیاطی، باید مدل آن را در نظر گرفت. دینام ها می توانند کلاچ دار باشند یا به صورت بدون کلاچ ساخته شوند.
 • قابل حمل یا ثابت: دو نوع دینام چرخ خیاطی هستند که خریدار با توجه به نیاز خود تصمیم می گیرد کدام یک را انتخاب کند.

نکته مهم در خرید دینام چرخ خیاطی

اگر تازه کار هستید و تجربه ای در وارد کردن یا ترخیص دینام چرخ خیاطی ندارید، بهتر است از فرد یا افرادی با تجربه کمک بخواهید. چرا که نه تنها مهارت در شناخت دینام چرخ لازم است، بلکه داشتن کمک از طرف یک مشاور حرفه ای برای ترخیص دینام لازم است.

البته وارد کردن و ترخیص دینام چرخ خیاطی می تواند به تنهایی و توسط شخص خریدار انجام شود اما ریسک و خطرات مالی در کمین است. اگر به علت عدم آشنایی با دینام چرخ خیاطی نوع نامناسب آن انتخاب شود یا مراحل گمرک به علت نا آشنایی کامل نشوند، خریدار ضرر هنگفتی متحمل می شود.

سخن نهایی:

در نهایت فارغ از اینکه ورود و ترخیص دینام چرخ خیاطی را شخصا انجام می دهید یا آن را به شرکت های مربوطه می سپارید، به شما توصیه می کنیم با قوانین آن آشنا باشید تا بتوانید راحت تر کار خود را به سرانجام برسانید و دینام مورد نیاز به موقع به دست شما برسد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]