به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص شیشه از گمرک

واردات و ترخیص شیشه از گمرک

واردات شیشه چگونه انجام می گیرد؟

در کشور ایران شیشه تولید بسیار بالایی دارد اما در بعضی مواقع نیاز به واردات شیشه بیشتر از تولید آن است. در سال های اخیر واردات و ترخیص شیشه از گمرک انجام می گیرد که نیاز مشتریان را برطرف می سازد. شیشه هم مثل بقیه کالاهای وارداتی شرایط ترخیص ویژه‌ای دارد. شیشه انواع مختلفی مثل دوجداره، صاف، سکوریت و… دارد که در صنایع گوناگون از آن استفاده می شود. کالاهای شیشه ای بستگی به نوع روکش آن کد تعرفه گمرکی می گیرند که در این محتوا از شرکت بازرگانی اورانوس بیشتر درباره این موضوع و نحوه واردات شیشه توضیح داده می شود.

اولین اقدام برای واردات و ترخیص شیشه از گمرک چیست؟

واردات شیشه و همچنین ترخیص آن از گمرک مثل بقیه کالاهای گمرکی مراحلی دارد که هر کشور قوانین مربوط به آن را وضع می کند. اولین اقدام برای واردات، تهیه ی مدارک الکترونیکی شامل اخذ مجوز و شناسه کالا است که شرایط مخصوص به خود دارد. برای واردات و ترخیص شیشه از گمرک مجوزهایی در نظر گرفته شده است. در ابتدای کار چند نمونه از شیشه را در محیط آزمایشگاه با دمای مخصوصی به مدت دو هفته قرار می دهند. بعد از اینکه شیشه ها مورد آزمایش قرار گرفت جهت ترخیص تعرفه گمرکی می گیرند. تعرفه گمرکی هر شیشه دارای ارزش افزوده و حقوق مشخصی است که باهم تفاوت دارد.

مهم ترین مدارک برای واردات و ترخیص شیشه از گمرک بارنامه، فاکتور، گواهی شرکت مبدأ، گواهی بازرسی، رسید انبار و برگه ترخیص است. مراحل ترخیص قوانین پیچیده ای دارد که می توان از طریق شرکت های تجاری و بازرگانی آن را انجام داد. وظیفه ی این شرکت های بازرگانی ترخیص به موقع کالا است که با اطلاعات کامل این کار را انجام می دهند.

مزایای واردات و ترخیص شیشه از گمرک

بیشتر مشتریان و افرادی که با شیشه سروکار دارند به کیفیت و جنس شیشه و مصنوعات آن توجه می کنند. واردات و ترخیص شیشه از گمرک مزایای مهمی دارد که در این مطلب به آن پرداخته می شود. در کشور ما مصنوعات شیشه ای کیفیت خوبی ندارند به همین دلیل افراد به واردات شیشه از سایر کشورها تمایل بیشتری نشان می دهند. مهم ترین مزایای واردات و ترخیص شیشه از گمرک باکیفیت بودن جنس این کالا است. بنابراین در هنگام واردات شیشه کیفیت آن مورد آزمایش قرار می گیرد. نازک و شفاف بودن شیشه وارداتی همین طور دوام آن در مقابل سرما و گرما باعث افزایش واردات شده است.

 مزایای دیگر واردات و ترخیص شیشه از گمرک تقلبی نبودن جنس است برخی از قاچاقچیان برای اینکه هزینه ی ترخیص را پرداخت نکنند اقدام به کار قاچاق می کنند. ممکن است شیشه های وارداتی نامرغوب و بی کیفیت باشند زیرا امکانات آزمایشگاهی وجود ندارد. از طرفی این اقدام سودجویان ضربه ی محکمی به اقتصاد کشور وارد می کند پس بهتر است کالایی خریداری شود که مراحل ترخیص آن انجام گرفته است.

خدمات شرکت های بازرگانی در هنگام ترخیص شیشه

خدمات شرکت های بازرگانی در هنگام ترخیص شیشه

واردات و ترخیص شیشه از گمرک بندرعباس و گمرک فرودگاه امام خمینی صورت می گیرد. شرکت های بازرگانی مانند شرکت بازرگانی اورانوس در هنگام واردات و ترخیص شیشه از گمرک نقش مهمی دارند. این شرکت ها در زمینه واردات آشنایی کامل دارند و به راحتی می توانند کالا را در مدت زمان کوتاه و با هزینه ی مناسب ترخیص کنند. برای واردات و ترخیص شیشه از گمرک حقوقی محاسبه شده است که با توجه به نوع شیشه و مترمربع آن تفاوت دارد. در بیشتر موارد مشاوره با افراد متخصص در زمینه ی واردات می تواند تجارتی بدون دردسر برای شما فراهم کند.

شیشه ها انواع مختلفی دارد که شرکت ها هنگام ترخیص برای هر کدام تعرفه گمرکی تعیین می کنند. از جمله شیشه هایی که در گمرک وارد و ترخیص می شوند می توان به مواردی اشاره کرد. مواردی مثل شیشه های دوجداره، شیشه های ماشین، انواع شیشه خم و المنت دار، شیشه هوشمند و دیجیتال، شیشه های ضد ضربه و گلوله و… از این قبیل هستند.

رونق اقتصاد کشور با کالاهای وارداتی

برای کسب درآمد و رونق اقتصاد می توان با وارد کردن کالاهای موردنیاز هم نیاز کشور را برطرف کرد هم نوعی اشتغال زایی ایجاد کرد واردات و ترخیص شیشه از گمرک در سال های اخیر باعث کسب درآمد برای افراد شده است. باید به این نکته توجه کرد که همیشه واردات کالا کار درستی نیست اما تولید برخی از کالا ها در کشور ممکن است هزینه های زیادی در بر داشته باشد. از طرفی هر کشور در وارد و صادر کردن کالایی خاص مهارت دارد که نوعی معامله ی دوجانبه انجام می گیرد.

اکنون که با واردات و ترخیص شیشه از گمرک تا حدودی آشنایی پیدا کرده اید به اهمیت این موضوع توجه کنید. تعامل دو طرفه بین دو کشور بر اقتصاد آن ها تأثیر بالایی دارد که این ارتباط در بیشتر مواقع از طریق گمرک صورت می گیرد. بیشتر واردات و ترخیص شیشه از کشورهایی مثل چین و کشورهای اروپایی است. گمرک هم در این زمینه خدماتی را برای بازرگانان و تاجران فراهم آورده است که به راحتی بتوانند دادوستد کنند.

جهت دریافت هرگونه خدمات بازرگانی در زمینه واردات و ترخیص شیشه از گمرک با شرکت بازرگانی اورانوس در ارتباط باشید.

Rate this post