به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک

نحوه واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده که ‌ واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک چگونه صورت می‌گیرد؟ برای آشنایی با مراحل واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک تا انتهای محتوا با شرکت بازرگانی اورانوس همراه باشید.

یکی از مواد اولیه مهم در صنعت نساجی، رنگ است که تأثیر بسیار زیادی بر کیفیت نهایی محصولات تولیدی در کارخانجات می‌گذارد. به همین دلیل مرغوب بودن و درجه کیفیت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در کل دو نوع رنگ نساجی محلول در آب و غیرمحلول در آب وجود دارد که هر کدام فرآیند متفاوتی در صنعت رنگرزی دارند. این نوع رنگ‌ها در صنعت نساجی ایران از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار هستند و برای مصارف مختلفی کاربرد دارند. اما از آن جا که توان تولید رنگ نساجی در کشور ما وجود ندارد، اکثر کارخانه‌ها برای تولید محصولات خود مجبور به وارد کردن رنگ از دیگر کشورها می‌باشند.

صنعت واردات رنگ نساجی یکی از پرسودترین تجارت برای تاجران است، به این شرط که با تمام قوانین واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک آشنایی کامل داشته باشند.

واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک

برای وارد کردن رنگ نساجی به ایران باید با قوانین و مقررات مربوط به واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک آشنا باشید. ما در این مقاله مراحل ثبت سفارش از کشورهای دیگر (واردات) و ترخیص کالا از گمرک را برای شما عزیزان ارائه می‌دهیم.

  • واردات رنگ نساجی

واردات رنگ نساجی بیشتر از کشورهای چین، آلمان، هلند، آمریکا، ترکیه، ژاپن و … انجام می‌گیرد. برای آن که بتوانید رنگ نساجی را از این کشورها و یا هر کشور دیگری وارد کنید، باید از سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو مجوزهای لازم را دریافت کنید. برای واردات رنگ نساجی و هر کالا از طرف دولت قوانین و مقرراتی وضع شده که حتماً باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید تا هنگام ترخیص از گمرک دچار مشکل نشوید.

 بعد از آن که تمامی قوانین و بخشنامه‌های واردات رنگ نساجی را مطالعه کردید، باید کشوری که قصد خرید کالا از آن را دارید انتخاب و درخواست کتبی خود را برای شرکت فروشنده ارسال کنید. شرکت فروشنده بعد از بررسی درخواست، پروفرما را برای شما صادر می‌کند. در این مرحله جهت ثبت درخواست خود به منظور واردات رنگ نساجی به سامانه وزارت صنعت و معادن و تجارت مراجعه کنید. کارشناسان این وزارتخانه درخواست شما را بررسی و پس از تأیید سفارشتان را ثبت نهایی کرده و قرارداد را امضاء می‌کنند.

پس از ثبت نهایی سفارش، نوبت به پرداخت می‌رسد. انتخاب نحوه حمل و ارسال کالا نیز به کشور وارد کننده بستگی دارد. بسته به فاصله کشور مد نظر تا ایران می‌توان از طرق مختلفی مانند: حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی اقدام کرد.

پس از رسیدن بار به ایران، کالاها به گمرک تحویل داده می‌شوند و شما باید جهت ترخیص رنگ نساجی اقدام کنید. ترخیص کالا از گمرک نیز مراحل و قوانین خاص خود را دارد که یا باید به تمامی آن‌ها تسلط کامل داشته باشید؛ یا حتماً از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  • ترخیص رنگ نساجی از گمرک

برای ترخیص رنگ نساجی از گمرک، باید قراردادی تحت عنوان بارنامه از شرکت انتخابی جهت حمل و نقل بار خود داشته باشید. پس حتماً از ثبت شدن قرارداد خود با شرکت حمل و نقل مطمئن شوید. در صورتی که خودتان به عنوان خریدار دارای کارت بازرگانی هستید، نام شما تحت عنوان گیرنده در قرارداد ثبت خواهد شد. در غیر این صورت می‌توانید از طریق شرکت‌های بازرگانی معتبر و معتمد اقدام کنید.

ترخیص رنگ نساجی از گمرک

بعد از آن که کالای شما به گمرک ایران وارد شد، با در دست داشتن مدارک و اسناد نسبت به ترخیص رنگ نساجی از گمرک اقدام فرمائید. مدارکی مانند: اظهارنامه، تصویر کارت بازرگانی، مجوز ثبت سفارش، پروفرما یا همان پیش فاکتور خرید، بارنامه، بیمه‌نامه، قبض انبار و ترخیصیه مهم‌ترین اسنادی هستند که باید به متصدیان گمرک تحویل دهید.

همان‌طور که اشاره شد، شرکت‌های فروشنده بخشی از مبلغ سفارش را قبل از ارسال و مابقی آن را بعد از تحویل به شرکت حمل و نقل دریافت می‌کنند که به این روش خرید به صورت اعتبار اسنادی گفته می‌شود. در این حالت مبلغ پرداختی معمولاً 10، 20 یا 30 درصد مبلغ کل می‌باشد. با این حال برخی شرکت‌ها نیز هستند که کل مبلغ فاکتور را قبل از ارسال محصولات دریافت می‌کنند که به این نوع خرید، خرید نقدی گفته می‌شود.

جمع‌بندی

در این محتوا سعی شد به صورت خلاصه مراحل واردات و ترخیص رنگ نساجی از گمرک را برای شما عزیزان ارائه دهیم تا آشنایی کلی در رابطه با این موضوع داشته باشید. اما اگر قصد ورود به این تجارت را دارید، حتماً قوانین و مقررات مربوط به آن را به طور کامل مطالعه بفرمایید و از افراد کاردان در این زمینه کمک بگیرید. امروز شرکت‌های بسیاری مانند شرکت بازرگانی اورانوس وجود دارند که در زمینه ترخیص کالا از گمرک فعالیت دارند و کمک بسیار خوبی برای کسانی هستند که به تازگی به این تجارت وارد شده‌اند.

5/5 - (1 امتیاز)