به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص دی اکسید تیتانیوم از گمرک

واردات و ترخیص دی اکسید تیتانیوم از گمرک

واردات دی اکسید کربن تیتانیوم و کاربرد آن

واردات دی اکسید کربن تیتانیوم به طور معمول از کشورهای آلمان، چین، ژاپن و کره انجام میگیرد. واردات مواد شیمیایی از گمرک، یکی از بیشترین محصولات و کالاهای وارداتی به داخل کشورمان است. مواد شیمیایی در انواع گوناگون موجود است و در بسیاری از کارخانه های مختلف تولید محصولات، کاربرد دارد. مهمترین کاربرد این ماده در حوزه ی رنگ، لاک الکل، کاغذ و پلاستیک است. هشتاد درصد از مصارف دی اکسید کربن تیتانیوم در ساخت و تولید این مواد مورد استفاده است. بیست درصد باقیمانده تولید تیتانیوم خالص در شیشه، سرامیک های شیشه ای، سرامیک های الکتریکی، کاتالیزورها، هادی برق و واسطه های شیمیایی کاربرد دارد. این ماده در تولید بسیاری از آبنبات های قرمز رنگ نیز کاربرد دارد. دی اکسید تیتانیوم (TiO2) به دلیل ماهیت غیر سمی، پایداری شیمیایی خوب و هزینه کم به عنوان یک فوتوکاتالیست ایده آل برای تخریب آلاینده های آلی کاربردی است.

واردات و ترخیص مواد شیمیایی از جمله تیتانیوم کاری تخصصی است و به تجربه و دانش کافی احتیاج دارد. کوچکترین اشتباه در این زمینه می تواند متحمل هزینه های بسیار بالایی شود. ترخیص کالا از گمرک مهمترین فرایند واردات است. برای انجام این کار باید مقررات و قوانین را به خوبی شناخت. بدون دانش و آگاهی از مسائل گمرک و ترخیص کالا، ترخیص کالای مورد نظر قاچاق شناخته می شود و این امر شامل ضررهای مالی و خسارت های جبران ناپذیر اعتباری می شود. تمام بازرگانان باید با مراحل ترخیص کالای وارداتی آشنا باشند و یا این کار را به شرکت های فعال در این حوزه کاری مانند شرکت بازرگانی اورانوس بسپارند. با راهنمایی گرفتن از این شرکت های تجاری می توان از تجربیات آنها در این زمینه بهره مند شد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک

مراحل ترخیص دی اکسید کربن تیتانیوم از گمرک به شکل زیر دسته بندی شده است.

 1. دریافت پروفرما
 2. دریافت پکینگ لیست
 3. اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی
 4. بیمه کردن کالا
 5. هماهنگی جهت بازرسی بیمه کالا در مبداء و مقصد
 6. تشکیل پرونده برای تخصیص ارز و حواله بانکی
 7. دریافت اسناد و مدارک مخصوص حمل از شرکت حمل و نقل بین المللی
 8. تکمیل اسناد و تشکیل پرونده در شرکت
 9. تنظیم دور اظهاری
 10. تایید و بررسی توسط کارشناس فنی گمرکی و بازرگانی

معرفی تیتانیوم

دی اکسید کربن تیتانیوم از پرکاربردترین رنگ دانه ها در صنایع مختلف است. تیتانیوم یکی از فلزات سخت و ضد خش در طبیعت است که با حرارت دیدن و اکسید شدن تغییر رنگ میدهد. تیتانیوم از دسته فلزاتی است که قابلیت رسانایی ضعیفی دارد. از این فلز در صنعت رنگ سازی، پلاستیک، لاستیک، کاغذسازی، پزشکی و کشتی سازی استفاده میشود. همچنین این فلز در موشک ها و راکت ها و همچنین در انجام کارهایی مانند جراحی استخوان مورد استفاده است.

ترخیص دی اکسید کربن تیتانیوم به علت روشنایی بسیار زیاد و ضریب شکست بالایی که دارد، به عنوان رنگدانه سفید مورد استفاده است. ضریب شکست و رنگ آن در آینه های دی الکتریک و بعضی از سنگ های زینتی و قیمتی انعکاس نور بسیار خوبی به وجود می آورد. این ماده شیمیایی، سفیدی و تنظیم شفافیت خوبی دارد که در برخی محصولات مانند، رنگ نقاشی، لایه های پوششی، مرکب، خوراک، پلاستیک و خمیر دندان مورد استفاده است. تیتانیوم مورد استفاده در لعاب ها نقش یک کدر کننده را دارند و پایه تشکیل بلور را ایفا میکند. این ماده سفیدی شیر خشک را نیز افزایش میدهد. همچنین استفاده از این ماده برای ساخت رنگ های علامت گذاری خطوط سفید در برخی زمینهای ورزشی، بسیار رایج است.

تعرفه گمرکی و مجوز های لازم ترخیص دی اکسید کربن تیتانیوم

تعرفه گمرکی و مجوز های لازم ترخیص دی اکسید کربن تیتانیوم

واردات و ترخیص دی اکسید کربن تیتانیوم و برخی مواد شیمیایی وارداتی دیگر، دارای محدودیت است و برای واردات و ترخیص این کالاها به اخذ مجوز از نهاد های گوناگون نیاز است. مجوزهای مورد نیاز عبارتند از:

 • مجوز فنی سازمان پزشکی جهت مصرف دام و کشاورزی
 • مجوز وزارت کشور برای مواد شیمیایی محترقه
 • مجوز فنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت مصارف انسانی
 • مجوز وزارت دارو از وزارت بهداشت
 • مجوز وزارت نیرو برای مواد شیمیایی آب و فاضلاب شهری
 • مجوز ارزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت مصارف انسانی
 • در صورت مستعمل بودن کالا نیاز به مجوز فنی کمیسیون ماده 1 از سازمان توسعه تجارت
 • مجوز ارزی دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و تخصیص ارز
 • مجوز ارزی وزارت جهاد کشاورزی و تخصیص ارزی جهت مصارف دامی و کشاورزی

تعرفه گمرکی فلز تیتانیوم و ترخیص دی اکسید کربن تیتانیوم در طبقه بندی های مختلفی قرار دارد. همچنین برای دریافت ثبت سفارش از سازمان توسعه تجارت باید مدارکی را تنظیم کنید. مدارک مورد نیاز در سه مورد، مدارک مربوط به کالا، مدارک مربوط به صاحب کالا و مدارک مربوط به نماینده صاحب کالا دسته بندی میشود. جهت هر گونه مشاوره گمرکی برای ترخیص کالای خود با شرکت بازرگانی اورانوس در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]