به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک

واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک

آیا تا کنون به فکر واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک افتاده‌اید؟ آیا می‌دانید چگونه باید این دستگاه را وارد و از گمرک ترخیص کنید؟ با ما همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

دستگاه جوش التراسونیک یکی از ابزارهای بسیار کاربردی است که در دو نوع جوش فلزی و جوش پلاستیک تولید می‌شود. دستگاه جوش فلزی التراسونیک به منظور اتصال دو فلز به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مقابل دستگاه جوش پلاستیک التراسونیک جهت اتصال انواع قطعه‌های پلاستیکی با دیگر قطعات کاربرد دارد. این دستگاه همچنین در انواع و ابعاد مختلفی تولید می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مدل‌های گان دستی، استاندارد رومیزی و … اشاره کرد. دستگاه جوش التراسونیک در صنایع مختلفی مانند: خودروسازی، بسته‌بندی، اتصال قطعات پلیمری به خود و فلزات، ساخت تجهیزات پزشکی، اتصال قطعات فلزی به شیشه، سرامیک و … کاربرد دارد. از این رو یکی از ابزارهای بسیار حیاتی و مهم برای تولید تجهیزات و محصولات کاربردی به شمار می‌رود. بنابراین واردات این دستگاه می‌تواند سود بسیار زیادی برای تاجران در پی داشته باشد.

اما برای واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک باید از قوانین و مقررات دولت اطلاع کافی داشته باشید. عدم توجه به مقررات شما را با مشکلات بسیاری هنگام ترخیص کالا مواجه خواهد کرد.

واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک

اگر قصد ورود به حوزه واردات دستگاه جوش التراسونیک را دارید، باید با مراحل واردات و نحوه ترخیص کالا از گمرک آشنایی کامل داشته باشید. عدم آگاهی کافی در این زمینه شما را با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهد کرد. برای آشنایی با فرآیندهای این حوزه از تجارت با ما همراه باشید.

  • واردات دستگاه جوش التراسونیک

واردات دستگاه جوش التراسونیک معمولاً از کشورهای چین، فرانسه، ایتالیا، کره و … انجام می‌گیرد. لازمه وارد کردن این دستگاه از کشورهای دیگر، آشنایی با قوانین و بخشنامه‌های صادر شده از سوی سازمان‌های ذیربط است.

شما باید همانند هر کالای دیگری ابتدا کشوری را که قصد خرید از آن را دارید، انتخاب کنید. پس از انتخاب کشور و شرکت تولید کننده باید درخواست کتبی خود را که شامل: قیمت و کاتالوگ دستگاه است، ارسال کنید.

برای واردات دستگاه جوش التراسونیک شما به پروفرما جهت اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه نیاز دارید. این سند توسط شرکت تولید کننده پس از بررسی درخواست شما، ارسال می‌شود. سپس به سازمان‌های مربوطه جهت کسب مجوزهای لازم مراجعه کنید. کارشناسان بعد از بررسی درخواست شما و تأیید آن اقدام به ثبت نهایی و امضاء کردن قرارداد می‌کنند.

در این مرحله برای واردات دستگاه جوش التراسونیک باید شرکت و نحوه حمل و نقل بار خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که معتبر بودن شرکت حمل و نقل اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا شرکت تولید کننده مسئولیتی در قبال رسیدن بار به مقصد قبول نخواهد کرد. فراموش نکنید که بارنامه را حتماً از شرکت حمل و نقل دریافت کنید. بدون داشتن بارنامه شما هیچ حقی برای ترخیص کالا از گمرک نخواهید داشت.

هزینه سفارش نیز به دو صورت نقدی یا بر اساس اعتبار اسنادی پرداخت می‌شود. در روش نقدی تمام مبلغ قبل از ارسال باید واریز شود. در حالی که در روش اعتبار اسنادی 10، 20 یا 30 درصد مبلغ قبل از ارسال و مابقی آن بعد از تحویل به شرکت حمل و نقل پرداخت می‌گردد.

  • ترخیص دستگاه جوش التراسونیک

برای ترخیص دستگاه جوش التراسونیک همان‌طور که گفتیم باید حتماً بارنامه داشته باشید. در بارنامه یا قرارداد شما با شرکت حمل و نقل، گیرنده در صورتی که خود دارای کارت بازرگانی باشید، شما هستید. در صورت نداشتن کارت بازرگانی، می‌توانید از طریق شرکت‌های بازرگانی مانند شرکت بازرگانی اورانوس معتبر و معتمد اقدام کنید.

پس از آن که بار به گمرک ایران تحویل داده شد، به منظور ترخیص دستگاه جوش التراسونیک باید مدارکی را همراه داشته باشید. این مدارک شامل: اظهارنامه، تصویر کارت بازرگانی، مجوز ثبت سفارش، پروفرما یا همان پیش فاکتور خرید، بارنامه، بیمه‌نامه، قبض انبار و ترخیصیه است.

تعرفه گمرکی واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک

تعرفه گمرکی واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک

تعرفه گمرکی جهت واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک لازم و ضروری است. کد تعرفه گمرکی یا همان HS Code برای هر کالایی متفاوت است و برای دستگاه جوش التراسونیک شماره 85158090 است. این کد برای استانداردسازی، کنترل، شناسایی و طبقه‌بندی محصولات جهت ثبت سفارش و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از لازم و ضروری است.

جمع‌بندی

ما سعی کردیم در مقاله نحوه واردات و ترخیص دستگاه جوش التراسونیک از گمرک مراحل و مسیر پیش روی شما را به صورت خلاصه ارائه دهیم. فراموش نکنید که برای واردات این دستگاه تمامی مراحل ثبت سفارش و اخذ مجوزهای لازم باید توسط شخص وارد کننده انجام گیرند. اما در بخش ترخیص از گمرک می‌توانید از شرکت‌های فعال در این زمینه مانند شرکت بازرگانی اورانوس کمک بگیرید. ترخیص کاران حرفه‌ای کالاهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی از گمرک ترخیص خواهند کرد.

5/5 - (1 امتیاز)