به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص وینچ از گمرک

واردات و ترخیص وینچ از گمرک

واردات و ترخیص وینچ به کشور دارای مراحلی می باشد که در این مقاله از شرکت بازرگانی اورانوس به آن اشاره شده است. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که واردات وینچ و ترخیص آن از گمرک نیاز به مدارک و اسناد متفاوتی دارد. بدون انجام روال اداری و ارائه اسناد مربوطه، امکان واردات قانونی این مورد وجود ندارد.

آشنایی با روال واردات و ترخیص وینچ از گمرک

با توجه به ساخت و سازهای عظیمی که در داخل کشور صورت می گیرد همواره نیاز به وینچ و سایر ابزار آلات مربوط به جابجایی اجسام سنگین می باشد تا بتوان به کمک آنها پروسه های حمل و نقل را انجام داد. عموما اینگونه وسایل، چون وینچ یا جرثقیل، از خارج وارد کشور می شوند. از همین رو پروسه ترخیص آنها دارای سلسله مراتب خاص خود می باشد.

قطعا سوال اولی که برای واردات و ترخیص وینچ از گمرک پیش می آید، این مورد می باشد که چه مدارکی نیاز است؟ برخی از مدارک مهم به قرار زیر می باشند:

 • فاکتور ها و رسید های خرید وینچ
 • ارائه اسناد مربوط به مبدا ترخیص وینچ
 • ارائه اصل و کپی کارت بازرگانی
 • ارائه فرم تکمیل شده اظهار نامه و امضای آن توسط وارد کننده و مسئول گمرک: قبل از اینکه شما اقدام به واردات وینچ به کشور نمایید، نیاز است تا اطلاعات دستگاه خود را در بخش EPL یا واحد تجارت فرامرزی ثبت نمایید. به این فرم اظهارنامه گفته می شود که حین ترخیص می بایست ارائه دهید.
 • ارائه بیمه گمرکی
 • قبض انبار: تمام کالاهای خارجی پس از ورود به کشور، به انبار منتقل می شوند. برای ترخیص نیز فیشی ارائه می شود که به عنوان فیش ترخیص کالا می بایست به انبار ارائه گردد. داشتن این فیش برای واردات و ترخیص وینچ از گمرک الزامی است.
 • ارائه بارنامه: روی بارنامه تمام اطلاعات کالا درج شده است. از جمله این اطلاعات می توان به تعداد کالا، وزن، علامت آن و مواردی از این قبیل اشاره نمود. ارائه این مورد نیز حین واردات و ترخیص وینچ از گمرک مهم می باشد.

مواردی که برای ترخیص و واردات وینچ باید بدانید

مواردی که برای ترخیص و واردات وینچ به کشور باید بدانید:

اگر قصد واردات و ترخیص وینچ از گمرک را دارید، لازم است تا فاکتورهای متفاوتی را مد نظر قرار دهید. برخی از مهمترین موارد به قرار زیر می باشند:

 • تاجر یا صاحب وینچ باید مجوز های قانونی برای وارد نمودن دستگاه به داخل کشور را داشته باشد.
 • برای واردات وینچ لازم است تا حتما ثبت سفارش با ارز متقاضی انجام شود.
 • برخی از وینچ ها که دارای کد تعرفه خاصی هستند، نیاز به پرداخت ارزش افزوده و حق ورودی مجزا دارند.
 • داشتن کارت بازرگانی برای وارد کنندگان بسیار مهم است. زیرا به کمک آن باید در سازمان توسعه تجارت، سفارش خود را ثبت نمایند.

در پروسه واردات و ترخیص وینچ از گمرک، داشتن کارت گمرکی بسیار مهم می باشد. در نظر داشته باشید که اگر از کارت سایر تجار برای این مورد استفاده شود، جرم محسوب می گردد و جرائم سنگین به همراه دارد. خاطرنشان می شود که به جهت واردات وینچ نیاز به کد تعرفه ترخیص است. البته این مورد تنها برای برخی از وینچ ها نیاز می باشد. بر اساس نوع وینچ کد های معرف نیز متفاوت می باشند.

وینچ ها از چه کشوری وارد می شوند؟

اغلب وینچ ها از کشورهای چین و آلمان وارد کشور می شوند. اما آلمان از جمله کشور های اروپایی می باشد که کیفیت وینچ های آن عالی است. از همین رو توانسته است جایگاه ویژه ای در بازار کسب نماید. وینچ هایی که اغلب وارد کشور می شوند از نوع هیدرولیکی و کابلی هستند که با قرقره کار می کنند.

اخیر در خصوص واردات و ترخیص وینچ از گمرک، قانونی به تصویب رسیده است، که انواع دست دوم نیز می توانند بدون مشکل به کشور وارد شوند. زیرا موارد دسته اول دارای قیمت گزافی هستند و بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند تا از نمونه های دسته دو استفاده نمایند. معمولا تعرفه گمرک این موارد بر اساس مدل و وزنشان متفاوت است. به همین دلیل نمی توان یک تعرفه ثابت بیان نمود.

آیا برای واردات و ترخیص وینچ از گمرک لازم به اخذ مجوز خاصی است؟

باید در نظر داشته باشید که واردات و ترخیص وینچ از گمرک نیاز به دریافت مجوز های خاصی است. برخی از مهمترین مجوز ها در زیر درج شده اند:

 • دریافت تاییدیه از سازمان صنعت و معدن.
 • ثبت درخواست مربوطه داخل کارتابل استانی
 • چنانچه شامل معافیت گمرکی می شوید لازم است تا کد رهگیری خود را پس از ثبت نام در سایت مربوطه حین ترخیص ارائه دهید.

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که واردات و ترخیص وینچ از گمرک، نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل مختلفی دارد. از همین رو کسی که این کار را انجام می دهد، نیاز است تا با امور آشنایی لازم را داشته باشد. توصیه می نماییم این امور را به شرکت های فعال معتبر در این زمینه مانند شرکت بازرگانی اورانوس بسپارید.

Rate this post