به وب سایت شرکت بازرگانی اورانوس خوش آمدید.
واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک

واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک

بیل مکانیکی دارای انواع مختلفی است که از این نوع بیل در زمینه مهندسی و راه سازی استفاده زیادی می شود همچنین بیل مکانیکی دارای بازوی مفصلی و چرخ لاستیکی می باشد و به دلیل اینکه این مدل بیل دارای تنوع در نحوه عملکرد و نوع کاربرد می باشد بنابراین می توان ترخیص بیل مکانیکی و واردات بیل مکانیکی را یکی از الزامات برای هر کشوری محسوب کرد.

مراحل و نحوه واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک

برای واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک باید مراحلی طی شود که در ادامه این مطلب به بررسی هر یک از این مراحل خواهیم پرداخت.

ترخیص بیل مکانیکی یکی از مهم ترین مراحل کار به شمار می رود و بدون ترخیص این نوع کالا هرگز نمی توان برای به فروش رساندن آن اقدام کرد.

یکی از مهم ترین مراحل ترخیص این نوع بیل دریافت کردن تاییدیه از بازرس گمرک می باشد و برای اینکه کالای وارداتی موفق به دریافت این نوع تاییدیه شود باید شما همه مدارک مورد نیاز آن نظیر بیمه نامه ، کارایی محصول، مشخصه های محموله و … را به صورت دقیق آماده نمایید همچنین بهتر است در زمینه ترخیص بیل مکانیکی نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 1. همه مدارک مربوط به انجام معاملات را در زمان ترخیص با خود به همراه داشته باشید.
 2. برای اینکه مراحل ترخیص بیل مکانیکی آسان تر شود بهتر است خرید خود را از شرکت های شناخته شده و معتبر انجام دهید.
 3. گرفتن مجوز از ثبت سفارش بازرگانی
 4. تمامی فیش های مربوط به پرداخت هزینه های خرید بیل مکانیکی را در روز ترخیص باید همراه خود داشته باشید.
 5. تشکیل دادن پرونده برای حواله های بانکی یا تخصیص ارز
 6. برای تسهیل ترخیص این نوع بیل هرگز از راهکارهای غیر قانونی استفاده نکنید زیرا این روش های غیر قانونی باعث ایجاد مشکلات بزرگ تری می شوند.
 7. بررسی و تایید بیل مکانیکی توسط کارشناسان فنی گمرک و بازرگانی
 8. برای پیشگیری از هر گونه ضرر بهتر است دستگاه بیل مکانیکی را بعد از انجام ترخیص بیمه نمایید.
 9. یکی دیگر از موارد ترخیص این نوع کالا پرداخت هزینه های مربوط به ترخیص می باشد که این هزینه شامل سال واردات بیل مکانیکی ، وزن بار ، مدت زمان ماندن بیل مکانیکی در انبار گمرک و … می باشد.

مراحل واردات بیل مکانیکی

نحوه واردات بیل مکانیکی

 با توجه به اینکه بیل مکانیکی از مهم ترین ماشین آلات محسوب می شود بنابراین واردات این نوع بیل برای کشور ما مهم است. واردات بیل مکانیکی به دو صورت مستعمل و نو انجام می شود که در ادامه این مطلب به بررسی هر یک از این دو روش برای واردات این نوع بیل خواهیم پرداخت.

بررسی واردات بیل مکانیکی نو و مستعمل

تورم های ایجاد شده در کشور ایران در سال های اخیر باعث شده است که واردات برخی از ماشین آلات صنعتی نظیر بیل مکانیکی و … به صورت مستعمل از کشورهای همسایه انجام گردد زیرا واردات بیل مکانیکی دست دوم از کشورهای همسایه مقرون به صرفه تر است همچنین به در زمان واردات این نوع بیل به صورت مستعمل باید به این نکته توجه داشته باشید که منظور که از وارد کردن بیل مکانیکی کارکرده هر نوع بیلی نمی باشد و باید در زمان وارد کردن این نوع بیل شما از سلامت کامل قطعه های یدکی مطمئن شوید و علاوه بر این کارکرد بیل باید حداقل 5 سال باشد همچنین در زمان واردات بیل مکانیکی مورد نظر خود باید به این نکته توجه داشته باشید که در کشور ایران همه قطعه های یدکی بیل موجود باشد تا در صورت خراب شدن قطعات بتوانید بدون صرف هزینه های اضافه و سایر مشکلات ، تعمیرات بیل را به راحتی انجام دهید.

 شایان ذکر است که واردات بیل مکانیکی مستعمل در مقایسه با واردات این نوع بیل به صورت نو دارای مراحل دشواری می باشد ولی مسائل اقتصادی و گرانی های اخیر باعث شده است تا اغلب شرکت ها واردات و ترخیص بیل مکانیکی دست دوم را بر واردات بیل مکانیکی نو ترجیح دهند. برای واردات بیل مکانیکی باید مراحل زیر را انجام دهید :

 1. آماده نمودن پروفرما
 2. ثبت نمودن درخواست خود در سامانه رسمی وزارت صنعت معدن و تجارت ایران
 3. در صورتی که تمایل دارید واردات بیل مکانیکی را به صورت مستعمل انجام دهید باید مجوزهای لازم را از سوی نهاد های دولتی مربوطه دریافت نمایید.
 4. اقدام به واردات بیل مکانیکی نو یا مستعمل از سوی کشور مورد نظر
 5. انجام معاملات
 6. پرداخت هزینه های ناشی از خرید و حمل و نقل
 7. ترخیص بیل مکانیکی از گمرک

  نتیجه گیری :

امروزه شرکت های زیادی در زمینه واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک در حال فعالیت می باشند که بهتر است شما کار واردات و ترخیص این نوع کالا را به این شرکت های معتبر محول کنید زیرا این نوع شرکت ها دارای کادری مجرب در این زمینه می باشند همچنین تمامی خدمات بازرگانی آن ها با ارائه گواهی ارزش افزوده، کد اقتصادی و فاکتور فروش رسمی و مشاوره به مشتریان عرضه می شود. شرکت بازرگانی اورانوس یکی از شرکت های بزرگ و معتبر در زمینه ترخیص و واردات بیل مکانیکی می باشد و در صورت تمایل شما می توانید ابتدا مشاوره لازم را از این شرکت دریافت نمایید سپس اقدام به واردات و ترخیص محصول مورد نظر خود کنید.

2/5 - (5 امتیاز)